Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 25

Topic: No Waste (pocsékolás, pazarlás, újrafelhasználás)

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Naja magyar horgásznak van esze...legalább nem kell úgy szerencsétlenkedni vele min az "Út"-ban volt

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az első defektig... De amúgy tényleg jó ötlet, bár ha nem is minimálból, de legál anyagaból meg lehetne építeni úgy, hogy hétköznapi használatra is alkalmas legyen.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egyszer kipróbálnám defektmentessé tenni a kerekeimet..telenyomnám valamivel a belsőt...a purhab összetörne száradás után..
    Hmm...talán a szilo lenne a legjobb, ha sikerülne magas nyomáson befecskendezni..

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egyik cimbi mesélte, hogy látott olyan állítólag defektmentes gumit, amivel végig mentek rajzszögeken, és nem lett baja... Aztán megmutatták miért: maga a gumi olyan 3-5 mm vastag volt+ahol a recék voltak annyival vastagabb. Végül mégse vett, mert darabjáért kértek 15ezret...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Állítólag a legjobb szalag (bicikliszervízes haver mondta) a padlószegő linóleum szalag (pvc)
    Nagy Zoltán

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Ha munkanélküli lennék, akkor a következőkön spórolnék.
    - Éttermekben free wifi-t használnék. (Meki, félegyházi pékség, stb)
    - Közkútról szerezném be a vizet
    - Bevásárló központból, étteremek mosdójából szerezném be a tisztasági papírokat, folyékony szappant, stb.
    - Kartonpapírt begyűjteném a boltoktól és azzal fűtenék
    - Bicajt használnék
    - Megpróbálnám elkérni az éttermi maradékokat, ipari konyhák maradékát, stb.
    - Lomtalanításon gyűjtögetnék
    - Vöröskereszttől szereznék ruhát, cipőt
    - Piacokon is sok jó holmit lehet venni kis pénzért
    Régebben volt egy rövid időszak, amikor egy nagy gyárban dolgoztam. Minden munkanap ott zuhanyoztam, így spórolram otthon a melegvízzel. Ennek a gyárnak volt saját konyhája is. Ott megismerkedtem a konyhásokkal és mindig étkeztetés végére mentem. Amiből a legtöbb maradt ki, abból fél meg negyed áron kaptam nagy adagokat. Onnan volt a kézmosó szappanom meg más tisztítószereim.
    Most egy tejüzembe dolgozok. Az ott keletkezett próbagyártásokat, selejteker, romlott árut megkapom. Ez heti több száz liter tejtermék. Egy sertéstartónak viszem, aki disznóval fizet érte. Tavasztól akarok saját malackát és csirkéket és azokkal etetem majd.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Nálunk a közkutakra tűzoltós csapfejeket tettek , a 30-ezres városban talán maradt kettő ....
    A boltok a kartonpapírt mostanában eladják pénzért .
    Egyébként jó ötletek .

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 98
    Given: 191

0 Not allowed!
    Én most dobtam ki vagy fél mázsa kartonpapírt. Nem veszi át senki, mégse lett vegyes tüzelésű kazánunk se, úgyhogy nem tudtam mit csinálni vele. Csak remélem hogy szétválogatják a szemét-összeszedő cégnél.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a közkutakra tűzoltós csapfejeket tettek , a 30-ezres városban talán maradt kettő ....
    A boltok a kartonpapírt mostanában eladják pénzért .
    Egyébként jó ötletek .
    Ez a közkutas dolog, amit írtál, elég érdekes. A közkút és a tűzcsap teljesen más kialakítású. (A közkút vízhozama szerintem kevés tűzoltáshoz.) Csak raktak rá storz kapcsot és továbbra is lehet rajta vizet engedni vagy csak a tűzoltók használják? Már rég dolgoztam városi vízműnél, de akkor volt valami törvény, hogy x lakosonként kell hogy legyen közkút. Vagy y távolságra? Az is lehet... Van ennek már 8-10 éve.
    Laci! Kérlek fotózd le, nagyon érdekel.
    A nagy boltok felénk is eladják a papírt, de a kis boltok a szelektívbe pakolják ki. Szerda reggel mázsa számra lehetne begyűjteni.