Oldala 166 of 170 ElsőElső ... 66116156164165166167168 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1,651 to 1,660 of 1693

Topic: Off topic

Törölt_reg
    Guest

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    A "kellemes ünnepeket" azért van, mert nem mindenki keresztény. Van akinek más a vallása, illetve vallása nincs, de azért még ünnep neki a december, hiszen szabadságon van. Az USA közel 1/3-a semmilyen vallást nem követ, és a maradék 2/3-ban meg benne van a hindu, a muszlim, a zsidó és egyéb vallások is. A keresztények aránya 50% alatt van. Persze, vannak akik támadják a kereszténységet (balliberálisok, leginkább), de leginkább azért, mert a keresztények például meleg-ellenesek, konzervatívak, tehát a szélsőliberálisok ellenségként tekintenek rájuk. Ez inkább politikai téma, mint vallási.

A személyes véleményem az, hogy a keresztény vallásosok felháborodása a "boldog ünnepeket"-en pont olyan mint a szélsőliberálisok felháborodása "boldog karácsony"-on. Egyszerűen nincs értelme, mert bárki mondhassa mindkettőt, egyiken sem kellene megsértődnie senkinek.

És még valami. Az újév megünneplése is egy ünnep. Tehát a kellemes ünnepek kívánásakor egyúttal boldog új évet is kívánsz egyben.

Pölöskei Csaba gondolatai

Pl:
    A társadalom tevékenysége és jövője
    Egyedül vagyunk?
    Merre haladunk?
    és sok más..
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Idézet Eredeti hozzászóló BragBOL Hozzászólás megtekintése
    Pölöskei Csaba gondolatai

Pl:
    A társadalom tevékenysége és jövője
    Egyedül vagyunk?
    Merre haladunk?
    és sok más..
    képzeld: rászántam az időt, és elolvastam ezt a világmegváltó gondolatfűzért
    (meg beleolvastam két másikba)

az a benyomásom, hogy össze kellene ereszteni ezt a figurát a nemnormális bátyámmal
    ő is zseninek indult, de egy hímvessző lett belőle
    (büszke vagyok magamra, hogy sikerült diplomatikusan megfogalmaznom)

na ez a Pölöskei is ilyen benyomást keltett bennem

ufóhívő energiarezgő főmegmondó összeesküvéselmélethívő

pedig alapból nem hülye, meg jó meglátásai vannak, de nem reális a világképe, és ez a torzulás kihat a társadalomtudományos levezetéseire is, kicsit torzzá téve azokat is
    éppen eléggé ahhoz, hogy ne működjön az elképzelése

pedig az írás jelentős hányada korrekt
    de így van ez: ha egy kicsi szar is belekeveredik a májba, akkor már nem esszük meg

idézet tőle, ami ugyanúgy rá is vonatkozik:

"...mert minél kevesebbet tud valaki, annál egyszerűbbnek látja a világot, mivel nem rendelkezik mélyebb ismeretekkel a dolgokról, ezért nem is láthatja a bennük rejlő bonyolultságot és nehézséget. Mivel ezeket nem látja és okosnak érzi magát, azt hiheti, hogy többet ért az adott dologhoz, mint egy olyan ember, aki már esetleg több évtizede mélyebben foglalkozik vele."

kárba veszett tehetség

Nekem is volt valami ellenérzésem az írásaival szemben, de nem tudom megfogalmazni, hogy mi.
    Eccer végignéztem egy pár egyetemi hallgató tényleg szuperinteligens srácok lányok beszélgetését a tévében. Hogy miről már nem tudom, de cáfolhatatlan bizonyítékokat hoztak fel az igazuk mellett, egyetértettek, sziporkáztak, de valamiért az egész alapjaiban téves volt. Ekkor értettem meg mi az az élettapasztalat, addig tagadtam a létezését és ugyanolyan érvekkel és vehemenciával védtem a hülye elméleteimet kamaszkoromban mint a srácok, apám hiába mondta, hogy nem tudja megcáfolni, de nincs igazam. Nem kell ahhoz hatalmas tudásanyag, hogy az ember kiérezze, hogy valami nem stimmel az érveiben, elég az élettapasztalat.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Ezeknél a kedvencem a sok odahamisított mű-facebook hozzászólás.

Ha megnézed, a hozzászólások melletti profilképeket, az összes egy TVfox nevű oldalról van. A magyar nevű hozzászólásoknál is.

Persze igaziaknak tűnnek első ránézésre, úgyhogy gondolom bárkit aki nem jártas az ilyen átverésekben, simán elhiszi hogy az a sok hozzászólás ott valódi emberektől származik.

Megpróbáltam odaírni, természetesen nem működik. Valódi FB profillal nem lehet oda kommentelni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Sajnos lesznek akik bedőlnek neki, de vannak akik legalább kérdezősködnek hogy igaz lehet-e.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Az ott lévő kérdéseket is hamis FB nevek alól kérdezik. Rákeresel Google képkeresővel a kérdezők képeire, mind ugyanazon a TVFox nevű oldalon van az összes profil-kép. Rendes Facebook regisztrációval nem lehet odaírni, mert hibát jelez, szóval az összes hamis hozzászólás, a kérdések, a válaszok és az összes többi is.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Nem azokra a hozzászólásokra gondoltam, hanem frászbúkon több helyen feltűnt ez a cucc.