Oldala 15 of 18 ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 141 to 150 of 178

Topic: Arany, ezüst, egyéb fizetőeszköz és csereeszköz

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Szerintem jó üzletet kötöttél. A mosogatás rosszabb munka mint a főzés.

/ON

Ha ezüst helyett Bitcoin-t veszek annak idején $300-ért, akkor most 70.000.000 dollárom van. Ez a kemény.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Szerintem jó üzletet kötöttél. A mosogatás rosszabb munka mint a főzés.

/ON

Ha ezüst helyett Bitcoin-t veszek annak idején $300-ért, akkor most 70.000.000 dollárom van. Ez a kemény.
    Viszont az ezüst árfolyama nem tud olyan gyorsan beszakadni potenciálisan mint a Bitcoin-é(BTC). Eljön az az idő is hamarosan szerintem, mivel valódi érték egy árva vas nincsen mögötte, csak egy halom gépi kód az egész. Nemrég loptak el több mint 4000 BTC-t egy nem kellően biztonságos pénztárca programból.
    Mi lesz ha egyszer mondjuk pár millió BTC-t nyúlnak le? Beszakad az árfolyama, mert megrendül a bele vetett kollektív bizalom, a hit.

Mondjuk ha tudom, hogy az év eleji 1.000$-ról év végére 16.000$-ra emelkedik a BTC árfolyama, akkor lehet hogy beruháztam volna rá, habár nincsen bankkártyám hozzá... Szóval mégsem.

A BTC azért is lehet ilyen magas árfolyamú, mert egyre népszerűbb és egyre több helyen elfogadják mint fizetőeszközt. Meg gondolom a spekulációs körök is lecsaptak rá éppen emiatt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Valamelyik fórumtag nagyon Bitcoin-ozott pár éve. Nem emlékszem ki, de lehet hogy most ő nyugdíjba ment a nyereségből.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Olyan nincs, hogy valami nincs. Feketézők-ügyeskedők mindig lesznek.
    A probléma gyökere inkább ott keresendő, hogy tudnak-e tartósítani akár sóval akár nátrium-benzoáttal is valamit a mai nők?

OFF:
    Szerencsém van valamelyest, mert az asszony tud befőzni. Idén csináltattam vele lecsót, mert én szeretem, senki más nem. Már vagy 3 éve nem főzött nekem, három éve is először életében. Idén bevásároltam és eltettünk befőttnek pár üveggel. Tegnap kibontottam az egyiket, hogy ehető-e még. Azt kell mondjam kiváló! Nincs benne semmi tartósító szer, megfőztük, beízesítettük, egy adagra amit megettem akkor és másnap sütöttem egy szál kolbászt (házit, nem azt a kis rövid boltit), ami kisült belőle olaj azt bele kevertem a maradék lecsóba és így lett eltéve. Csak a zsiradék és a benne lévő só ami tartósítja, de eddig jól működik. Jövőre veszek egy nagyobb fazekat, vagy két turnusban lesz befőzve, mert ez így nekem nagyon tetszik
    Nem a feketézés a probléma, hanem, hogy nincs, mert nem jut el földrajzilag a megfelelő helyre. Lehet egy városban 50 feketéző, ügyeskedő, akitől be lehet szerezni bármit, de ha az a bármi öt napi járóföldre van a pusztaság túloldalán, akkor az tulajdonképpen nincs. Mert 500 éve voltak fűszerkaravánok, most meg nincsenek. Ha pedig beüt a gebasz, hogyan jutsz el a legközelebbi sóbányáig (mert mondjuk az összes fellelhető bolti készletet már lerabolták, felgyújtották, szétszórták), és egyáltalán tudja-e valaki, hogy hol van a legközelebbi sóbánya?

A befőzés, tartósítás, mint tanulandó dolog meg olyan, hogy vagy van valakinek igénye rá, vagy nincs.
    Asszony nagyon jól főz, (be is), de idén nyáron a gyerek miatt már problémás volt, és így én csináltam, hát k.rvára nem nagy varázslat, csak bátran kell hozzáállni

Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Viszont az ezüst árfolyama nem tud olyan gyorsan beszakadni potenciálisan mint a Bitcoin-é(BTC). Eljön az az idő is hamarosan szerintem, mivel valódi érték egy árva vas nincsen mögötte, csak egy halom gépi kód az egész. Nemrég loptak el több mint 4000 BTC-t egy nem kellően biztonságos pénztárca programból.
    Mi lesz ha egyszer mondjuk pár millió BTC-t nyúlnak le? Beszakad az árfolyama, mert megrendül a bele vetett kollektív bizalom, a hit.

Mondjuk ha tudom, hogy az év eleji 1.000$-ról év végére 16.000$-ra emelkedik a BTC árfolyama, akkor lehet hogy beruháztam volna rá, habár nincsen bankkártyám hozzá... Szóval mégsem.

A BTC azért is lehet ilyen magas árfolyamú, mert egyre népszerűbb és egyre több helyen elfogadják mint fizetőeszközt. Meg gondolom a spekulációs körök is lecsaptak rá éppen emiatt.
    1: a bitcoin mögött nem csak a kollektív hit van fedezetként, hanem az anonimitás, a központi befolyásolhatatlanság, és a földrajzi delokáció. Ezek olyan dolgok, amiket egyetlen más fizetőeszköz sem biztosít.

2: a btc-t technikailag el lehet lopni, viszont értelmetlen, mert minden btc-lopást vissza lehet fordítani. Eddig is ezt tették, mert nem ez az első, volt már milliós lopás is. Technikailag a btc szó szerint bit, tehát a hálózaton csilliárd csomópontban le van rögzítve minden tranzakció, és minden btc tulaja. Tulajdonképpen a btc az egy kódsor, amely egyfajta számlatörténetként értelmezhető. Ha te "lopsz" 100-at, akkor azon a számlatörténeten meg tudod változtatni az infót, de semmit nem tudsz csinálni a többi x millióval. A csomópontok alapján pedig vissza van írva az információ. Ami így tök egyszerűnek tűnik, de persze sokkal bonyolultabb, mint ahogy elmondtam

3: a spekulációs körök is lecsaptak rá, de minden befektethető pénzemet beletenném, ha lenne. Ugyanis a btc mennyisége véges (mégha ez a szám rohadt nagy is), a felhasználóké viszont végtelennek tekinthető. Tehát a torta lassabban nő, mint ahogy szaporodik az asztalt körbeálló vendégsereg. Egyes becslések alapján a milliós árfolyam is elképzelhető.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    3: a spekulációs körök is lecsaptak rá, de minden befektethető pénzemet beletenném, ha lenne. Ugyanis a btc mennyisége véges (mégha ez a szám rohadt nagy is), a felhasználóké viszont végtelennek tekinthető. Tehát a torta lassabban nő, mint ahogy szaporodik az asztalt körbeálló vendégsereg. Egyes becslések alapján a milliós árfolyam is elképzelhető.
    Gondolom akkor azért is hoztak létre újabb (a Bitcoinhoz hasonló) kriptovaluta fajtákat, mint a Litecoin és a többi, mert véges a kódsor kombinációk száma ami a virtuális címleteket teszi ki.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Ez az egyik oka, a másik meg a másolás. Hiszen ha a technológia kiforrja magát, nem tudhatod, melyik lesz a nyerő. Anno a gugli egy volt a keresők között. Ma meg gyakorlatilag "A" kereső. Volt akkor párhuzamosan szerintem vagy tucatnyi.
    A bitcoin a maga nemében forradalmi technológiának számít, de mint minden úttörőnek, vannak hiányosságai. Ezek mondjuk nem tudom mik, mert ennyire nem értek hozzá, de biztos van

Amit én látok most jó befektetési lehetőséget, az az ethereum, meg az általad is említett litecoin vagy a dash. Ebből a litecoin egyfajta bitcoin-klón, ez akkor fog érni valamit, ha a technológiai versenyt megnyeri. Egyelőre csak amolyan kistesó.
    Az ethereum viszont a bitcoin blokklánc technológiáját emeli új platformokra, és így valós alternatíva lehet. Nem mellesleg az árfolyama jelenleg nem éri el az ezer dolcsit sem, és bányászni is egyszerűbb.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az egyik rivális árfolyama is 58x-osára ugrott az idén.

0 Not allowed!
    Szerintetek használható tudás lenne SHTF szituáció esetén, ha végeztél valami olyasmi tanfolyamot, amivel meg tudod állapítani az érmék/nemesfém tárgyak stb... eredetiségét?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    rákötöd egy cérnaszálra az aranygyűrűt, az ujjaddal megpöckölöd, semmivel össze nem téveszthető csengése van, tessék az instant tudás, örülök, hogy gazdagíthattalak

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    De milyen az a csengés? Az eredetiség-vizsgálat elég kemény dió, a piac el van árasztva hamisítványokkal. Nem rézből öntöttel, hanem aranybevonatú speciális - arannyal megegyező súlyú - fémekkel. Tehát kívülről igazi, de belül hamis. Annyira minőségi hamisítványok, hogy néhány éve állati nagy baj volt, mert jó nevű cégektől is előkerültek, amik azt hitték hogy igazit árultak, holott őket is csak megtévesztették. És azok voltak a profik színesfém ügyben, mégis át tudták verni őket igazinak tűnő hamisítványokkal.