Oldala 16 of 19 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 151 to 160 of 185

Topic: Arany, ezüst, egyéb fizetőeszköz és csereeszköz

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Teljesen más egy csak futtatott tárgy csengése. Nem olyan szép magas és sokkal hamarabb le is cseng.
    A cigányasszonyok évszázadok óta ezt a módszert használják, és elég jó a hatékonyságuk😁

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló haven Hozzászólás megtekintése
    Teljesen más egy csak futtatott tárgy csengése. Nem olyan szép magas és sokkal hamarabb le is cseng.
    A cigányasszonyok évszázadok óta ezt a módszert használják, és elég jó a hatékonyságuk��
    Akkor miért nem frekimérővel vizsgálják a profik?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ismered az anekdotát, az amcsik az űrutazás hajnalán kifejlesztettek milliókért tollat, ami tud írni súlytalanságban, stb. Az oroszok felvittek egy ceruzát.
    Szóval, nekem csak lesz egy darab cérnám, zsinórom egy gebasz esetén, talán könnyebb lesz, mint királyvizet csinálni a kétféle savból, na meg hozzá egy jó kis lídiai követ találni, amire a vizsgált tárgyból húzok rá egy kis csíkot, persze miután bereszeltem egy darabon......
    Szóval?
    Nekem meg fog felelni a cérnás módszer, nem akarok profibb lenni, mint egy fogatlan, dörzsölt, 60 éves józsefvárosi cigányasszony😉

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló haven Hozzászólás megtekintése
    Ismered az anekdotát, az amcsik az űrutazás hajnalán kifejlesztettek milliókért tollat, ami tud írni súlytalanságban, stb. Az oroszok felvittek egy ceruzát.
    Felvittek egy ceruzát, aztán rájöttek hogy a fa gyúlékony a grafitpor meg zárlatot okoz...
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

0 Not allowed!
    A királyvízzel az a gond, hogy nem lehet soká tárolni. De azért érdemes lehet megreszelni a tárgyat, meglesni mi van belül. A cérnás módszer ha valóban működik, ahhoz gondolom több év tapasztalat kell, ami itt sokunknak nincs. És mi van, ha olyan tárgyat adnának amit nem tudsz cérnára felfűzni? Visszautasítod az aranytömböt?

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mzperiksz Hozzászólás megtekintése
    Felvittek egy ceruzát, aztán rájöttek hogy a fa gyúlékony a grafitpor meg zárlatot okoz...
    És kifejlesztették a nem gyúlékony bevonatot (vízüveges impregnálás) a fa részreés a nem gyúlékony grafit szerű ceruzabelet... Kb fél óra alatt... De ez még a repülés előtt történt...

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 4

0 Not allowed!
    Sziasztok,

Azt olvastam, hogy Tyereskova (a vilag elso urhajosnoje) kitorte mindket ceruzaja hegyet, ezert nem tudott elvegezni tobb kiserletet.

Szoval tenyleg ceruzat hasznaltak az oroszok, es volt annyi eszuk, hogy a grafitporral jaro hegyezest meg se probaltak.

Bel

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    a lényeg a lényeg, ha olyanok a körülmények, törekedni kell egyszerű, de hatékony módszereket használni, egy ilyet ismertettem veletek. Akinek ez nem elég, tegyen le egy ötvös szakmát, hozzá kiegészítésképpen egy becsüsit, majd szerezze be az eszközöket.

Parasztcipo bejegyzéséhez.....

Tanácsként mondom, ne foglalkozz aranytömbbel, se ne tartsál (ha meg is teheted se) se ne akarjál ilyet szerezni egy gebasz esetén.
    Aki neked eladja/beszámítattja, az simán elmondja valakinek, hogy nálad van most már az ő kilós aranyrúdja, és már be is kopogtatnak a fegyver csövével hozzád.Ha te akarsz valamit vásárolni/cserélni, hogy oldod meg? Mondjuk a piacon szeretnél egy doboz tojást. Vagy egy doboz 9mm Lugert. lefaragsz egy darabkát a kíváncsi és sóvár szemek előtt? Vagy otthon teszed ezt meg? Akkor nem fogják tudni, igaz, hogy te ezt egy NAGY tömbböl faragtad le.....

Gondolkoztál már ezen komolyabban?

Vékony aranylánc, kézzel letéphető kisebb/nagyobb darabok és nem feltétlen fogják ebből mások azt gondolni, hogy nálad ebből még hegyekben áll otthon.
    Kisebb ezüstérmék. Például amiket többen is ismernek, hogy honi példánál maradjak, a régebbi ezüst 200 forintos. Értékesebb és nagyobb darabok a befektetési ezüstérmék. Kisebb aranygyűrűk.
    Ja, és ezek könnyen beszerezhetőek.

0 Not allowed!
    Sajnos nem fenyeget a közeljövőben az a veszély, hogy aranytömböket kelljen itthon rejtegetnem, valószínűleg sosem fogom ezt a problémakört megismerni
    De ha olyan szituáció lesz, hogy az arany kezd a fizetőeszközzé válni, én elfogadok kisebb befektetési darabokat is, nem egyből a több kilós tömbre kell gondolni, vannak pl. 10-20-30ezer Ft értékű darabok is. Amúgy aki neked fizet, azt az infót is simán továbbadhatja, hogy adott érte 2 vastag aranyláncot/3 szuper puskát/vagy 5 liter pálinkát. Ha valaki ki akar rabolni, annak mindegy hogy aranyláncot vagy tömböt, pálinkát, cigit vesz el tőled, neki az a lényeg, hogy van olyanod, ami neki kell. Szerintem olyan nagy tömb, mint a filmekben, nem jellemző itt Magyarországon, most rákerestem és nem árulnak olyan 20 kg-os, két kézzel cipelendő darabokat, mint pl. a Nemzet aranya című filmben (csak hogy pontosítsuk, 1 kg-osat találtam külföldi oldalon, az kb egy tenyérbe való közepes csoki nagyságú). Aki akkora tömböket tud vásárolni, az nem itt fórumozik, hanem már megvette a kész atombiztos bunkerét és további dolga nincs.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Parasztcipo Hozzászólás megtekintése
    Aki akkora tömböket tud vásárolni, az nem itt fórumozik, hanem már megvette a kész atombiztos bunkerét és további dolga nincs.
    fórumozni mindig kell