Oldala 3 of 17 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 166

Topic: Arany, ezüst, egyéb fizetőeszköz és csereeszköz

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nemesfémek helyett két fajta fémben gondolkodom. Rézben és ólomban.
    De, ezeket sajtolt nitrocellulózzal úgy fel kell gyorsítanod, hogy gyorsabbak legyenek a buckalakóknál. És addig is jobb fegyver polimerben tárolni, mert az ellenáll a fizikai behatásoknak. Máskülönben elviszik.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló imi79 Hozzászólás megtekintése
    Én még a dohányra szavaznék, mint kereskedelmi eszköz.
    Azt még termeszteni is lehet.
    Nem rossz ötlet. A SHTF helyzetben dohányos lesz, de dohány nem. Úgyhogy a dohány az biztos cserealap.

Szvsz cserekereskedelemnek csak akkor van értelme ha olyan felesleget termeltél mit elakarsz és eltudsz cserélni (eredetileg is így alakult ki valahogy) az hogy a nehezen vagy egyáltalán nem pótolható készleteidet elcseréld értelmetlen. Egy totális összeomlás után az arany és ezüst értéktelen lesz (bár lesz aki ilyenkor is mint az örült gyűjteni fogja) mert nem eheted meg és nem melegít télen. Egyébként is csak azért értékesek mert az emberek annak tartják. Azon kívül hogy megkönnyítik a kereskedelmet meg okot szolgál egymás kiirtására több haszna nincsen.

A dohányhoz is pár gondolat. Dohányt ugyan termeszthetsz ezt nem tiltja semmi, csak ha feldolgozod (szárítod, pácolod, felvágod) akkor már adó köteles és lássuk be mindenkinek van legalább egy olyan szomszédja aki örömmel feldobja. Ha pedig nem termeszted akkor a magok egy idő után elveszítik a csirázó képességüket. Valamint ha nincsen készleten szárított dohány akkor ahhoz hogy legyen jó pár hónap kell míg a növény kinő és feltudod dolgozni (a Virginia dohányhoz szárító csűr kell vagy egy nagy meleg szellős hely). A feldolgozás pedig ismét egy olyan dolog, hogy ha nem gyakorlod akkor nem tudod, hogyan kell. Ha viszont most gyakorlod akkor adó csalást követsz el.
    Még egy dolog a dohánnyal való cserebeléléshez. Nem tudom hányan dohányoznak vagy dohányoztak közületek, én dohányoztam. Ezért saját tapasztalatból tudom elmondani, ha egy dohányos nem jutott egy ideje cigihez és ha még erős dohányos is akkor mindent megfog tenni, hogy hozzá jusson. Az hogy te mit kérsz érte cserébe nem fogja érdekelni, főleg ha nem kell attól tartania, hogy a rendőr vagy bárki más elfogja.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Én is pont ezért kérdeztem a múltkor, mert valahogy hihetetlennek tűnt hogy dohányt lehet termeszteni saját célra. Akkor csak jó volt a megérzésem és mégsem lehet.

Amíg csak termeszted addig okés és mondjuk rovar ölőként használod (annak is remek) vagy más növény mellé ülteted, hogy elriassza a kártevőket. Viszont rögtön mennie kell a komposztra nem lehet elfüstölni.

Onnantól adóköteles, ha levágod, szárítod a levelet.

A NAV (Nemzeti Adó-, és Vámhivatal) álláspontja szerint, ha a dohány "feldolgozási szintje a további ipari feldolgozás nélkül dohányzásra alkalmas szintet eléri, akkor a termelést, feldolgozást végző értelemszerűen jogsértést követ el"

Amúgy lehet ültetni, jó is ha van 1-2 növény a zöldségek között.

Vákuum csomagolású szemes kávé?

Amúgy is fogyóeszköz, nem árt némi tartalék SHTF helyzetre.

imi79!

A NAV nem jogforrás. Ő jogalkalmazó. Ha nem ért az ő értelmezésével egyet az állampolgár, a döntést megtámadhatja a bíróságon. A NAV a perekben nem ritkán veszít.

A feldolgozás mikor lesz ipari? Szerintem, ha a kertedben nő itt ott egykét tő, azt magadnak megszárítod, felvágod, illatosítod ezzel azzal, akkor a kutya sem törődik veled.
    Nézd a szeszfőzést. A mennyiséget senki nem nézi, óra sincsen a maszek főzőn. A baj akkor szokott kezdődni, amikor eladják, vagy elajándékozzák, mert mindkettő tilos.
    Most tartsd be a törvényeket, katasztrófa helyzetben meg más lesz a világ. Adót szedni akkor már nem a NAV, hanem a Zombik jönnek majd.

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Valami okból történelmileg mégis a nemesfémek váltak a vagyonok őrzésének eszközévé.
    Tehát a legrosszabb idők múltával, amikor már valamilyen felesleg megjelenhet a ház körüli gazdálkodásban, apránként a nemesfémeknek megint lesz értéke.
    Alapvetően az a tulajdonságuk, hogy nem oxidálódnak már érték, hiszen a belőlük készült tárgyak nagyjából örökre ugyanolyanok maradnak. Az ipari alkalmazásokat most hagyjuk.
    Illetve az arany és ezüstkolloid baktériumölő hatású, ez is magyarázhatja, hogy miért készítettek a nemesfémekből asztali eszközöket.

Idézet Eredeti hozzászóló Batka Hozzászólás megtekintése
    Valami okból történelmileg mégis a nemesfémek váltak a vagyonok őrzésének eszközévé.
    Ez nem ám magától volt így, hanem ez egy roppant tudatos szándék és akarat nyomán van/volt így. Szvsz amíg ez az irányító akarat él és hat, addig ez így is marad. Tán nem is lehet akkora világégés, hogy ez meg tudjon változni annak dacára, hogy teljességgel ellentétes a józan ésszel. Legfeljebb egy szűk közösségen belül lehet ez másképpen. Ha ez a közösség kapcsolatba kerül másokkal, már törvényszerűen, hangsúlyozom, TÖRVÉNYszerűen a nemesfém, konkrétabban az arany lesz a z egyedüli értékmérő eszköz.