Oldala 10 of 10 ElsőElső ... 8910
Eredmény 91 to 95 of 95

Topic: Hogyan spórolj a prepperkedésre

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    230
    470 tetsziket kapott 275.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nálunk nincs meleg víz (még), úgyhogy hideg vízzel mos a gép. Igazából akkor van jelentősége, ha nagyon koszos ruhákról van szó. (Olajfolt, sárral átitatott nadrág, stb)
    Japánban a mosógépek nagy része nem használ meleg vizet, azt nem melegíti fel. Olyan mosószert használnak, ami hideg vízben is működik. Miért? Megkérdeztem! Azért mert az energia nagyon drága! Nem a mosási technológiád, hanem a mosóporod rossz!

2. The Following 2 Users Say Thank You to fater.lajos For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    4,621 tetsziket kapott 3,101.topicban
    Blog Entries
    4
    Nem rossz, működik. Olajos ruháink nincsenek, a többit szépen kimossa.

Bár jó lenne legközelebb valami olyat venni, ami természetes anyagokból van és környezetkímélőbb, amellett hogy olcsó és működik is. (Remélem létezik olyan, még nem jártam utána.)

De ezen is megy a spórolás, mint minden máson.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Tetszik adás
    25
    37 tetsziket kapott 18.topicban
    Húzós volt a december. Gondolom, mint mindenkinek. Ráadásul megbüntettek gyorshajtásra 45000-re. Az asszony itthon van a fiammal, és van néhány biztosítás, meg jármű, aminek januárban van éves költsége.
    Úgy alakult, hogy 7000! Ft-al kell kihúzni a januárt. 10.-től február elejéig. !

Ma 01.26.-án még van 6000 Ft-om a kártyán, és egy ezres a zsebemben. Igaz, közben kaptam vissza egy tizest, mert eladtam a motort, és volt többlet a biztosításon.

Nem tudom, hogy örüljek-e, mert egy hónapot tudunk élni a megszokott színvonalon, vagy bosszankodjak, hogy feléltük a készleteink néhány eleméből szinte mindent.

De egy biztos. Néhány dolgot tanultam.

Most már tudom mi fogy gyorsabban, mi kell jobban, és mi kevésbé.
    Pl bosszantó, hogy nincs itthon szörp, tej, vagy megkezdtük az utsó csomag Wc papírt. Kenyérre mindíg lesz, de ha minden kötél szakad, akkor kiolvasztok, vagy sütök.
    NEm halnánk éhen még vagy 3 hónapig, de a prepperkedés nálam arról szól, hogy amíg mások éheznek, én almás pitét sütök.

És Én is a Vándor szerint leírtak alapján spórolok.

5. The Following 3 Users Say Thank You to Atyesz For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,288
    4,621 tetsziket kapott 3,101.topicban
    Blog Entries
    4
    45 ezres büntetés az kemény. :-(

Én tegnap csináltam nagy bevásárlást. Természetesen úgy, hogy ingyen legyen a házhoz szállítás. Többnyire ételt vettem, viszont az egyik boltban volt olcsóbb WC papír, úgyhogy rendeltem 100 darab nagy kiszerelésű gurigát. Ingyen házhoz szállítás arra is. Mivel egyszerre mindig több dolgot veszek, így majdnem mindig ingyen van a kiszállítás.

Karácsonyra kaptam 2 ajándékutalványt. Az egyiket elköltöttem, de úgy hogy a feléből pénzt csinálok, szóval nem hogy ingyen volt a kártya, lett 2 új Blu Ray filmem is, de a végén még pénzem is lesz belőle.

Nálunk most az áramszámla lett sok, 230 dollár Decemberre. Igaz, ebben benne van a hősugárzós fűtésünk is.

Befizettem 2 adót is. Meg írtam egy leveled a városnak és megkérdeztem őket, hogy mit lehet azért tenni hogy ne kelljen ennyit fizetnünk. 1300 dollár évente, amiért ad a város 130 dollárnyi szolgáltatást. A többit meg ki kapja meg? Illetve aki megkapja, az miért pont tőlünk? De ez már más téma.

A lényeg hogy mi is nagyon spórolunk.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    936 tetsziket kapott 519.topicban
    A prepperkedési célkitűzések között itt a fórumon azt hiszem szóba került az is, hogy hosszabb-rövidebb távú ellátási zavar (azaz nem a zombik jönnek, hanem pl. két hétre elzárja a hó a falut, vagy a gyorshajtás lenullázza a bankszámlát).
    Mióta foglalkoztat ez a téma, talán ez a legjobban alkalmazott prepperkedés nálunk is. Nem is a világvége miatt van "készletfelhalmozás", hanem az ilyen esetekre.
    Minden bevásárlásnál (kivétel nélkül mindegyiknél) megnézzük, hogy mi van az akciós polcon (és, hogy mennyire is akciós, mert ott is szokott lenni susmus), és pár dolgot beteszük a kosárba. Egy-két konzerv, zacskó tészta, rizs, vagy olyasféle luxuscikkek (aki került már pénz-zavarba, az tudja, hogy ilyenkor akár ezek is annak számítanak), mint étolaj, ketchup, tábla csoki, kávé összességében csak 1000-1500 ft-tal dobják meg a bevásárlás összegét. Viszont ez, a sok kicsi sokra megy alapján ilyen helyzetben rengeteget számít.
    Mondjuk mi alapból 2-3-4 hetente vásárolunk be nagyobb adagot, és 20-25ezernél a plusz 1500 tényleg nem egetverő összeg.
    Meg emellett persze ott a kert, rengeteget terem az is.

8. The Following 3 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post: