Oldala 11 of 11 ElsőElső ... 91011
Eredmény 101 to 110 of 110

Topic: Hogyan spórolj a prepperkedésre

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    211
    526 tetsziket kapott 351.topicban
    Nem, itthon vettem a lumeneten. Akcióban volt philips kettesével csomagolt pár éve, illetve az ikeában is vettem már párat. Nem vibrálnak (PWM mentesek) és tartósak, mindemellett kellemes a színhőmérsékletük is.
    Kínait kizárólag spotban használunk, ott viszont igen jól teljesítenek és olcsók, abból tudok linkelni kínait itthoni ár kb. fele-harmada. Egy sem gyulladt ki, nem rázott meg (nem is fogdosom mondjuk) és a kb. 10db használatban lévőből talán kettő égett összesen ki, pár éve már mennek ezek is. Félelmetes a fényerejük, pedig 50W feletti spotokat váltottam le velük, ha jól emlékszem 8W lett véve helyette, a megvilágítás mértéke a csökkent teljesítmény ellenére is többszörösére nőtt.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

2. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2017
    Tetszik adás
    2
    1 like-pont 1 hsz-ért
    Üzemanyag kiadásom csökkentésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A családunkat két autó szolgálja ki, jobbanmondva a családunkat és a családi méhészetünket. Mind a kettő dízel. A méhészetben egy összkerkhajtású kisbusz van használatban, egyébként ideális autó szélsőséges körülmények között is. A másik egy családi kombi. Nem igazán tudom csökkenteni az autókkal megtett utak hosszát, ezt eddig is mindig mérlegeltem, hogy feleslegesen ne menjek.
    Inkább a költségek csökkentése a cél valahogy, ha lehet ilyet. Ezt részben meg is válaszolom, mert nálunk például van Mobil Petrol kút, ahol éjszaka -10 Ft az üzemanyag kedvezmény. Tudtok még hasonló kedvezményről?

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    125
    129 tetsziket kapott 72.topicban
    ..a rokonom szintúgy méhész..és szó szerint ugyan ezt kérdezte...megoldás egy utánfutó lett és egy autó(gázos) elég volt onnantól..

5. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    100
    154 tetsziket kapott 99.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Nem, itthon vettem a lumeneten. Akcióban volt philips kettesével csomagolt pár éve, illetve az ikeában is vettem már párat. Nem vibrálnak (PWM mentesek) és tartósak, mindemellett kellemes a színhőmérsékletük is.
    Kínait kizárólag spotban használunk, ott viszont igen jól teljesítenek és olcsók, abból tudok linkelni kínait itthoni ár kb. fele-harmada. Egy sem gyulladt ki, nem rázott meg (nem is fogdosom mondjuk) és a kb. 10db használatban lévőből talán kettő égett összesen ki, pár éve már mennek ezek is. Félelmetes a fényerejük, pedig 50W feletti spotokat váltottam le velük, ha jól emlékszem 8W lett véve helyette, a megvilágítás mértéke a csökkent teljesítmény ellenére is többszörösére nőtt.
    Hehe...Egyszer lemérem azt a 8w-ot 8w-e? ja jövő héten a melóhelyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    318
    395 tetsziket kapott 154.topicban
    Most megy a TV-ben az extrém fukarság című műsor a TLC-n. Remek ötleteket lehet meríteni belőle. Most nézem először. Szerintem a mostani műsorban szereplő srác, aki többek között becsomagolta a házat, hogy megőrizze az értékét, túl pazarlóan él. Ezek azt sugallják, hogy valami gáz van velem, pedig nincs.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2017
    Tetszik adás
    2
    1 like-pont 1 hsz-ért
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    ..a rokonom szintúgy méhész..és szó szerint ugyan ezt kérdezte...megoldás egy utánfutó lett és egy autó(gázos) elég volt onnantól..
    Gondolkodtam már a dolgon, de elvetettem. Nem tudom, hogy a rokonodnak mennyi méhe van, de nálam az állomány kiszolgálása és szállítása(!) nem megoldható személyautóval. Például a kisbusszal húzom a 4,2 méter rakfelületű futómat amit még egy családi egyterű után sem szívesen kötném.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2017
    Tetszik adás
    2
    1 like-pont 1 hsz-ért
    Közben ha már így túl vagyunk a napéj egyenlőségen, úgy döntöttem, hogy lecserélem az összes fényforrást a lakásban LED-re, úton is vannak. Ma érkezik az új mosógép is A++, a régi már gyengélkedik.
    Egy dolog nincs megoldva az a konyha hagyományos két nagy csöves almatúrája. E helyett van valakinek tapasztalata LED "fénycsővekről"?

10. A következő fórumozóknak tetszett Pöte hozzászólása:

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    156
    157 tetsziket kapott 122.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Pöte Hozzászólás megtekintése
    Közben ha már így túl vagyunk a napéj egyenlőségen, úgy döntöttem, hogy lecserélem az összes fényforrást a lakásban LED-re, úton is vannak. Ma érkezik az új mosógép is A++, a régi már gyengélkedik.
    Egy dolog nincs megoldva az a konyha hagyományos két nagy csöves almatúrája. E helyett van valakinek tapasztalata LED "fénycsővekről"?
    Mindig azt hittem armatúra

Apumnak a műhelyében van olyan, miben látszanak sorban a ledek, belenézni szar, meg hideg fényűt rakott, amit én nem szeretek. Az viszont biztos, hogy nagyon olcsó volt, és szinte semmit nem fogyaszt. Biztos van jó megoldás megfizethető áron, túl egyszerű megoldani technikailag ahhoz, hogy ne legyen, de arra is érdemes figyelni, hogy a régi trafót használod-e, vagy a tápot is cseréled, a hagyományos megoldásnál állítólag a táp relatív sokat fogyaszt.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    211
    526 tetsziket kapott 351.topicban
    Nálunk ugyan nem fénycső volt, hanem spot-háló rengeteg rálógatott spot izzóval. Én ezt lecseréltem két 12W-os philips LED "körtére" amiket kb. 1-1,5m-re lógattam le egymástól a plafonról. Elsőre hátast dobtam akkora lett a szórt fény mennyisége, szerintem neked is megfelelő lehet ez.
    A konyhapult kapott pluszban LED-es szalagokat amik alu profilban vannak gyárilag, így jobb a hűtése is és védett fröccsenő víz ellen. Melegebb színhőmérsékletet vettem, ha jól emlékszem 9-10W/0,5m darabja. Brutál fénye van, én a felső szekrény aljára csavaroztam fel, így nem vakít, csak a mukafelületet világítja meg de azt nagyon erősen. Külön vettem hozzá tápot, azt egy fali kapcsolóra kötöttem, így a táp nincs folyamatosan áram alatt. Legalább két éve működik hibátlanul. Most, hogy gondolkozom az "izzók" vannak felszerelve két éve, a pultot már legalább 3 éve csináltam meg.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

13. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2017
    Tetszik adás
    2
    1 like-pont 1 hsz-ért
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Mindig azt hittem armatúra ...
    Jól hitted

Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    ...Külön vettem hozzá tápot, azt egy fali kapcsolóra kötöttem, így a táp nincs folyamatosan áram alatt...
    Ez nagyon jó ötlet! Egyébként valami ilyesmire gondoltam, hogy kellene valami gyengébb fényforrás plusz a LED szalag a konyhaszekrény aljára. Profi!