Oldala 3 of 10 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 94

Topic: Hogyan spórolj a prepperkedésre

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Ebben egyetértünk A. L. Ias.
    Más téma spórolásban:
    Tegnap este meglátogattam a fenyőfás logójú áruházat. A húspolc környékén kutakodtam egy kicsit.
    Vettem három féle felvágottat: Tiroli füstölt tarja, Csemege karaj és még azt a régi fajta párizsit.
    A tiroli került volna egymaga 800 Forintba. Azért viszont, hogy a párizsi tegnap lejárt, a tiroli ma, a karaj meg holnap fog, így az egészet odaadták 750-ért! Tegnap vacsira benyomtam a párizsit, ma beburkoltam a tirolit, holnap meg eltüntetem a karajt.
    Három vacsorába való kevesebb, mint egynek az árából! Woohoo!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

2. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

T72

Member Chupakabra's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    20
    6 tetsziket kapott 5.topicban
    Ha nincs tévéd, honnan tudod hogy mi történt a világban?
    A mai embert az információáramlás különbözteti meg a középkoritól. Tévé nélkül még azt sem hallja az ember hogy mi történt a világban. Pl. hogy létezik doomsday-prepperkedés

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,153
    4,532 tetsziket kapott 3,041.topicban
    Blog Entries
    4
    Én úgy spórolok, hogy keresem a legolcsóbb helyet, ami általában a kedvenc boltjaim egyike. Ha valamiből sok kell, akkor nem többször veszek keveset, hanem néha sokat. Illetve nem 1-2 dolgot vásárolok, hanem ritkábban költök többet, így a szállítási költség vagy jóval kevesebb lesz, vagy egyszerűen ingyen házhoz szállítást biztosít a bolt.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Chupakabra: Van internetem. Ott viszont van lehetőségem több forrást is elolvasni és esetleg más hírekkel is összevetnem. Ráadásul én vagyok a főszerkesztő. Én döntöm el, hogy mit olvasok el nem pedig az arcomba nyomják azt amit ők akarnak és ahogyan. Nagy különbség. Ráadásul az internet csomagom mindenre elég, mégis fele egy átlagos TV középcsomagnak árban. Soha többet nem is vennék már életemben tévét! Ki is van köttetve a házból!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

6. The Following 4 Users Say Thank You to Don't Panic For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    265
    335 tetsziket kapott 124.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Chupakabra Hozzászólás megtekintése
    Ha nincs tévéd, honnan tudod hogy mi történt a világban?
    A mai embert az információáramlás különbözteti meg a középkoritól. Tévé nélkül még azt sem hallja az ember hogy mi történt a világban. Pl. hogy létezik doomsday-prepperkedés

Bocs, ha lecsapom a magas lasztit, de...Ha van tévéd, akkor tudod, hogy mi történik a nagyvilágban?
    Nézzünk meg egy híradót. Címszavakban: Meggyilkolták..., Megerőszakolta..., Balesetben meghalt..., és a végén egy édi-bédi kis mackó született a Fővárosi Állatkertben. Ettől én nem vagyok tájékozottabb.
    De tovább megyek. Mi szükség van arra, hogy tudd, hogy például a két Korea között helyreállt a forródrót.
    Ettől nem lesz nekem étel az asztalon, nem fogom magam jobban vagy rosszabbul érezni. Persze arra jó, hogy elvonja a figyelmem a tényleg engem érintő dolgokról. És még a cenzúrát meg sem említettem.
    Viszont nem rég beszéltem egy Svédországból hazajött ismerőssel, aki mesélt az ottani életről, az ottani emberek mindennapjairól, eseményekről. Többet ért 1 havi tévézésnél...
    Nagyszüleink egész életükben túlélésre készültek, pedig nem látták a tévében Doomsday Preppert

8. The Following 4 Users Say Thank You to Kamionos For This Useful Post:

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    690
    1,386 tetsziket kapott 807.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Vándor Hozzászólás megtekintése
    Készletek feltöltése:
    Ha úgy döntesz, tartalékolsz otthon vészhelyzeti vizet/élelmet, azt a nyugodt időkben kell elkezdeni. Ha már buli van akkor zombiék is ott fognak tülekedni a boltokban. Ez több szempontból sem jó. Nem azt fogod kapni, amit csak akarsz, nem annyit, amennyit akarsz, talán nem is annyiért, amennyiért korábban. Ha pánikszerű a felvásárlás, erőszakba is torkollhat, tehát veszélyes helyzet, meg is sérülhetünk. Ezt jobb kihagyni.
    Próbáljunk változatosan bevásárolni, de csak olyan dolgokat, amiket ismerünk, el tudjuk készíteni(már ha kell vele valamit csinálni.), megvan hozzá a jó recept. Ha valami szimpatikus, de nem ismerjük, akkor próbáljuk ki, csak azután tegyük a készletekbe.
    Namost a bevásárlás... Ha felírsz mondjuk 3havi adagot a listádra az egész családnak(beleértve a háziállatokat is), az csúnyán meg fogja rántani a családi kasszát.
    Ehelyett a duplázásos módszerrel kezdhetjük el feltölteni a kamrát. Ez azt jelenti, hogy ha a normál bevásárláskor vennél egy májkrémet, akkor ehelyett kettőt vegyél. Egyet megeszel a napi étkezésekkel, ahogy tervezted, egy mehet a kamrába. Máskor tésztára vagy rizsre van szükséged a főzéshez, ugyanez a szisztéma... Szinte észrevétlenül meg fognak telni a polcok, és a pénztárcádat sem horpasztja be a benne keletkezett vákum...
    Nem utolsó sorban a szomszédok sem figyelnek fel, hogy mázsaszámra talicskázod haza a konzervet, mert gebasz esetén valamelyiknek bevillanhat ez a kép, és esetleg eszébe jut betörni érte...

Készletek frissítése:
    Ott tartunk, hogy megvan minden. Azonban a dolgoknak szavatossága van, el fognak romlani. Ahhoz, hogy a vészhelyzetben ne csupa romlott konzervvel álljunk a kakiban, frissíteni kell a készleteket. Ha ezt úgy teszed, hogy bezárod a spájzajtót, és nem nyúlsz a felhalmozott javakhoz, mert az "szükség esetére van", és mondjuk csak 5 évente kidobod a romlott dolgokat az nem túl költséghatékony.
    Okosan, folyamatosan frissítve azonban valódi vészhelyzetben így a legtovább használható készletünk lehet..
    Például: Már begint kifogyott a májkrém a napi használatú élelmiszerek közül. Ha ekkor beballagsz, és kiveszed a vészhelyzeti készletből, az nem szép dolog. Az emberi természet lusta, így még az sem teljesen megoldás, ha utólag felírod a bevásárlólistára, mert a boltban még dönthetsz úgy, hogy most nem veszel, mert van még 5 másik, különbenis spóroljunk egy kis pénzt ezuttal, stb...
    Tehát ha májkrémet akarsz enni, akkor előtte elmész a boltba, megveszed, aztán mehetsz a spájzba, és kicseréled a készletben levő régebbivel. Ugyanez rizsre, tésztára, stb... Tehát az igény felmerülésekor tekintsük úgy a készleteket, hogy nincs, de a vásárlás után cseréljük frissebre az ugyanolyan terméket.
    Ez némi gyakorlást, és fegyelmet igényel, de megéri.

Mégegyszer: a "rázárom az ajtót, mert ez tabu", és a "majd pótolom valamikor" módszerek egyike sem jó. Mindkettő a készleteink "megsemmisüléséhez" vezetnek.
    Abszolut egyetertek, s van vagy 20 ev raktarozasi, aruforgatasi tapasztalatom...En is igy csinalom (nemreg ota).

Member Chupakabra's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    20
    6 tetsziket kapott 5.topicban
    Nos nem a kereskedelmi tévékre gondolok amikor információszerzésről beszélek. Tévé nélkül soha nem tudhatna meg az ember olyan dolgokat mit itt nem akarok-mert lehetetlen felsorolni. Szerintem felvilágosultnak, naprakésznek csak tévével lehet lenni. A videómegosztón elég sok tévéadás van de sajna nem szinkronos. Az pedig nem ugyanaz. A sok tudományos-ismeretterjesztő, vagy természet-állatvilággal, vagy sok minden más hasznos dologgal foglalkozó csatorna nélkül az ember kevesebb.
    Régen míg egy csatorna volt, hétfőn még az sem, kártyáztunk, társasjátékoztunk, de a tévé jobb.
    Fontos infókat is beszerezhetünk a médiából, ami a túléléshez is kell. mondjuk.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    33
    109 tetsziket kapott 75.topicban
    Lassan 2 éve nem nézek tv-t, de a netnek köszönhetően sokkal inkább tudom, hogy mi történik a világban mint a tv-t nézve.
    A különbség annyi, hogy itt a baromságokra maximum annyi időt kell elfecsérelnem, amíg átsiklik a szemem a szalagcímem, nem úgy mint a tv-ben, azonnal rá tudok keresni egy adott témára, ezzel megadva a lehetőséget, hogy több szempontból is legyen infóm róla.
    Filmeket, sorozatokat (azokat, amiket szeretek és az igénytelen csatornák amúgy se nagyon vesznek meg) úgy nézhetem meg, hogy nem kell 15 percenként valami inteligens mosóporral gyilkolnom az agysejtjeimet, és a végét sem vágják le, mert kifutnak az időből a reklámok miatt.
    A napi híreim tényleg hírekből állnak, nem abból, hogy 20 percben megnézek 5 gyilkosságot, 10 balesetet, valami futószalagon gyártott celeb baromságát és hasonlók. Megjegyzem, hogy a hiradók is csak abból állnak, hogy random kiemelnek pár hírt a netről, sokszor hetekkel később leadva.

És máris spóroltam a prepperkedésre a tv előfizetés árával, valamint feleslegesen se megy a tv így háttérzajnak

12. The Following 2 Users Say Thank You to imi79 For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,153
    4,532 tetsziket kapott 3,041.topicban
    Blog Entries
    4
    Ez nálam is így van. Csak Internet. Ha megy egy reklám valahol akkor addig csinálok, nézek mást, emailt elolvasok, néhány hozzászólást megnézek a fórumon. Nincs elvesztegetett idő mint a tévénél.

14. The Following 2 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Legalább 17 éve nincs tévém és nem is hiányzik, azelőtt is inkább csak a nőim nézték a sorozatok miatt. A néhány érdekes filmet másként is meg tudom nézni, az agymosásra pedig nincs szükségem.

16. The Following 4 Users Say Thank You to Traveller For This Useful Post: