Oldala 9 of 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény 81 to 90 of 110

Topic: Hogyan spórolj a prepperkedésre

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,431
    802 tetsziket kapott 520.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló glassbox Hozzászólás megtekintése
    A felső szekunder nyitott állapotban szemmel láthatóan utánégeti a fagázokat azonos lángmozgássebesség mellett.
    Az alsó szekunder használata szerintem értelmetlen. A primer pedig "viszi" a meleget, ezért lefojtom. Szerintem ha a felső szekunderrel "tüzelek" akkor a leghatékonyabb az égés. Az alsó tűztérben izzik a fa, kiválnak a fagázok, bent marad a meleg. A felső szekunder pedig "belobbantja"

Második kép:
    felső szekunder 0% primer 10% alsó szekunder 10%
    Első kép:
    felső szekunder 100% primer 10% alsó szekunder 10%

A tűzláng erősebb, de gyors zársebességgel vettem fel, ezért kb 50%-os a fényerő.
    A fa amivel jelenleg tüzelek: kerti bodza, és gallyai. Ecetfa. 1 napi esti meleghez bőven elég 1-2 kiló belőle. 5 perc volt felaprítani.
    Ahogy gondoltam, ahány kályha annyi levegőszabályozási módszer. A lényeg, hogy állítsd úgy be ahogy leghatékonyabbnak látod az égést.
    Az itthoni NDK-s kályhán primer és secunder levegőbevezetés van, viszonylag könnyen beállítható, számomra.
    Mi majd október végén, november eleje fele fogunk begyújtani először, hacsak nem holnapután jön a Holnapután.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Don't Panic vitaindító írására 04-19-2013 : Alapjában véve sok hasznos dolgot mondtál ( amit magam is így csinálok ), egy megjegyzés : a háztartási mosógépek "halála" ha egymásután többször mos, mivel minden alkatrész alulméretezett : a szivattyú hamarabb tönkremegy, a szénkefe hamarabb kopik, a szimering hamarabb kikeményszik és jöhet a csapágyazás, a fűtőbetét hamarabb kiég...mondom ezt 30 évi mosógépjavítás után...
    Last edited by lewy77; 09-17-2016 at 07:50 PM.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Trendo 04-22-2013 hozzászólásához : hideg vízzel nem tud tisztán mosni a gép, max egy frissítő mosást, a hideg vizes gépek nem rendelkeznek fűtőbetéttel, hanem két vízbemenettel : egy hideg és egy melegvizes csatlakozással ( vagyis külső melegvizes forrással ), tehát itt nem spóroltunk

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,460
    4,741 tetsziket kapott 3,179.topicban
    Blog Entries
    4
    Nálunk nincs meleg víz (még), úgyhogy hideg vízzel mos a gép. Igazából akkor van jelentősége, ha nagyon koszos ruhákról van szó. (Olajfolt, sárral átitatott nadrág, stb)

Ádám Csaba
    Guest
    Számomra nehéz a spórolás, mert a feleségem óriási energiapazarló. Annyit sikerült elérnem, hogy hó elején bedobunk egy köcsögbe 100-100 ezer forintot és abból kell kihozni a konyhát, rezsit és gyerek költségét. Nem rakunk hozzá. Szerencsére kezdi megszokni. Helyben egyre többet járok bicajjal, de munka miatt 2-3 tanknyi üzemanyag elmegy sajnos. Tanyán rengeteg zöldséget megtermelünk. Csirkét magunknak neveljük. Jövőre disznó is lesz. A tanyát fel akarom újítani a következő években. Oda biztosan led-világítást építünk be. Kerti wc-hez nem kell víz és tisztítószer. Tanyára azt építek. Fűtést vegyes tüzelésű kazánról üzemeltetjük mert szerencsére van erdőnk, láncfűrészünk és szalagfűrészünk. Ritkán járunk étterembe, inkább főzünk valamit. Ha távolabbra utazok, akkor mindig megnézem jófogáson, hogy van-e arra ingyen elvihető dolog. Gyakran fasza dolgokat szerzek így be. A felesleges cuccokat eladom. Van egy melós/szaladgálós autóm és egy nivám terepre. Mostanában azon agyaltam, hogy veszek egy újabb kis benzin-gázos terepjárót a két autó helyett. Azzal dolgozni is mehetek és terepre is. Gyorsétterembe és kocsmába nem járok
    Van min javítanom, de szerintem spórolósabb vagyok a környezetemnél.
    Last edited by Ádám Csaba; 09-18-2016 at 08:55 AM.

6. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    386
    211 tetsziket kapott 170.topicban
    Nivát mivel akarod kiváltani, ami bírja is a terepet?

Ádám Csaba
    Guest
    Nincs nagy terepezés, mert alföldön vagyunk. Arra kell terepes gép, hogy fát hazafutózzam az erdőből. A másik autóm lökhárítóját leszakítottam 2 éve az erdőben. Az oda kevés. A családi autót meg sajnálnám az erdőben. Mondjuk az se magas felépítésű.
    Hát jimnyt néztem. Van itt felénk egy faszinak fekete színben tetőcsomagtartóval. Nagyon vagány és terepre is alkalmas.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    117
    140 tetsziket kapott 104.topicban
    Sziasztok .
    Melyik gazdaságosabb , melyikkel olcsóbb a vásárlás ? Pay-pal számlára utalni , és arról füzetni , vagy a forint bankszámláról a bankon keresztül füzetni ?

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,460
    4,741 tetsziket kapott 3,179.topicban
    Blog Entries
    4
    A PayPal olcsóbb volt, úgyhogy én régebben azt használtam, de a hangsúly a "volt"-on van. Aztán gondolt egyet a PayPal és az 1-1,5%-ról (nem tudom pontosan mennyiről) 5%-ra emelte az átutalási díjat. Úgy már nálam a hitelkártya nyerőbb, mert azzal csak 2%.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    205
    488 tetsziket kapott 320.topicban
    Ha csak vásárolsz akkor egyértelműen a bankkal kell váltatni, de a fizetés mehet paypalon keresztül.
    Itt találod a beállítást, jelenleg valami "hiba" miatt folyton visszaáll a paypal váltásra, így pl. ebay-en is minden fizetésnél át kell állítani, hogy a bankod váltson, különben a PP lehúz kb 5-10Ft/$-al.