Oldala 45 of 45 ElsőElső ... 35434445
Eredmény 441 to 446 of 446

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    699
    1,408 tetsziket kapott 820.topicban
    Jelentem, kidobtam a Meindl Desert Fox-ot, mert szejjelesett, kilukadt, minden baja lett. 3 evet birt kb. Sokat hasznaltam betonon, ami nem igazan idealis... veszek masikat, szerettem.
    Adapt, survive, overcome!

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    Olyan szempontból jó hogy a vizet TELJESEN lezárja mintha szilóznád a bakancsot. Szóval a víz se be se ki az nem a legjobb megoldás! :-)
    Minden bőrt a saját zsiradéka ápol a legjobban + egy kis méhviasz hogy vízálló legyen. A vizes bázisú csodaszerektől sem kell elájulni mert szárítják a bőrt ami ettől zsugorodik és szépen elszakítja a varrásokat.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Tetszik adás
    401
    218 tetsziket kapott 175.topicban
    A 3 év az új bakinál is bőven jó! Nem tudom ki hogy van vele de szerintem jobb 2-3 évig egy kényelmes baki mint 5 évig egy ormótlan szörnyőség?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    2
    84 tetsziket kapott 64.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Olyan szempontból jó hogy a vizet TELJESEN lezárja mintha szilóznád a bakancsot. Szóval a víz se be se ki az nem a legjobb megoldás! :-)
    Minden bőrt a saját zsiradéka ápol a legjobban + egy kis méhviasz hogy vízálló legyen. A vizes bázisú csodaszerektől sem kell elájulni mert szárítják a bőrt ami ettől zsugorodik és szépen elszakítja a varrásokat.
    Zsiradékok szerintem is védenek valamelyest. Amit én eddig kipróbáltam természetes anyagokat, azok nem lettek a kedvenceim. Méhviasz érdekes anyag, mert az kemény, csak összeolvasztva kenhető. Zsírral, olajjal, vagy faggyúval. Így már felvihető a cipőre. Próbáltam olcsóbb cipőt átitatni olajjal, ugyan úgy átázott rövid időn belül.Minőségi bőr sokat számíthat a vízállóságban. Szerintem! :-)

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Régebben vettem egy bakancsot a jofogáson. Mérethiba miatt féláron adta egy csaj. Egy karrimor túrabakancs. Egyszer átnedvesedett a lábamon. Akkor szárazon bekentem viasszal vastagon, majd rámelegítettem hőlégfúvóval. Úgy nézett ki, mint amit agyonhasználtak, de legalább vízhatlan lett. Azóta ebben járom az erdőt, vágom a fát, stb., de nincs vele gondom. Nem saját fejlesztés a technológia, youtube-ob találtam. Hétköznap egy quechuát használok, de arról már írtam korábban.

6. A következő fórumozóknak tetszett Alpha hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2016
    Tetszik adás
    0
    7 tetsziket kapott 3.topicban
    Bakancs témához hozzátenném,
    hogy egy Meindl bakancsot érdemes megcsináltatni.

Nem reklámnak szánom, da Feleségem Hanwag bakancsát 10 év után úgy gatyába rázták,
    mintha újat vettünk volna. Árban kb a feléért.
    Érdemes megfontolni.
    Szerintem ismeritek, de hátha nem.
    www.mauna.hu/

Nyilván egy olcsóbb kategóriánál nem érdemes vesződni,
    de ilyen tételnél már igen.

8. The Following 2 Users Say Thank You to Opos For This Useful Post:

A topic keresőszavai: