Oldala 45 of 45 ElsőElső ... 35434445
Eredmény 441 to 446 of 446

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

0 Not allowed!
    Jelentem, kidobtam a Meindl Desert Fox-ot, mert szejjelesett, kilukadt, minden baja lett. 3 evet birt kb. Sokat hasznaltam betonon, ami nem igazan idealis... veszek masikat, szerettem.
    Adapt, survive, overcome!

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Olyan szempontból jó hogy a vizet TELJESEN lezárja mintha szilóznád a bakancsot. Szóval a víz se be se ki az nem a legjobb megoldás! :-)
    Minden bőrt a saját zsiradéka ápol a legjobban + egy kis méhviasz hogy vízálló legyen. A vizes bázisú csodaszerektől sem kell elájulni mert szárítják a bőrt ami ettől zsugorodik és szépen elszakítja a varrásokat.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A 3 év az új bakinál is bőven jó! Nem tudom ki hogy van vele de szerintem jobb 2-3 évig egy kényelmes baki mint 5 évig egy ormótlan szörnyőség?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Olyan szempontból jó hogy a vizet TELJESEN lezárja mintha szilóznád a bakancsot. Szóval a víz se be se ki az nem a legjobb megoldás! :-)
    Minden bőrt a saját zsiradéka ápol a legjobban + egy kis méhviasz hogy vízálló legyen. A vizes bázisú csodaszerektől sem kell elájulni mert szárítják a bőrt ami ettől zsugorodik és szépen elszakítja a varrásokat.
    Zsiradékok szerintem is védenek valamelyest. Amit én eddig kipróbáltam természetes anyagokat, azok nem lettek a kedvenceim. Méhviasz érdekes anyag, mert az kemény, csak összeolvasztva kenhető. Zsírral, olajjal, vagy faggyúval. Így már felvihető a cipőre. Próbáltam olcsóbb cipőt átitatni olajjal, ugyan úgy átázott rövid időn belül.Minőségi bőr sokat számíthat a vízállóságban. Szerintem! :-)

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 7

0 Not allowed!
    Régebben vettem egy bakancsot a jofogáson. Mérethiba miatt féláron adta egy csaj. Egy karrimor túrabakancs. Egyszer átnedvesedett a lábamon. Akkor szárazon bekentem viasszal vastagon, majd rámelegítettem hőlégfúvóval. Úgy nézett ki, mint amit agyonhasználtak, de legalább vízhatlan lett. Azóta ebben járom az erdőt, vágom a fát, stb., de nincs vele gondom. Nem saját fejlesztés a technológia, youtube-ob találtam. Hétköznap egy quechuát használok, de arról már írtam korábban.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2016
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Bakancs témához hozzátenném,
    hogy egy Meindl bakancsot érdemes megcsináltatni.

Nem reklámnak szánom, da Feleségem Hanwag bakancsát 10 év után úgy gatyába rázták,
    mintha újat vettünk volna. Árban kb a feléért.
    Érdemes megfontolni.
    Szerintem ismeritek, de hátha nem.
    www.mauna.hu/

Nyilván egy olcsóbb kategóriánál nem érdemes vesződni,
    de ilyen tételnél már igen.

A topic keresőszavai: