Oldala 2 of 41 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 405

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,147
    4,529 tetsziket kapott 3,038.topicban
    Blog Entries
    4
    Nem tudom, erről amit most vettem még nem mondanék véleményt, mert annyira sokat még nem gyalogoltam benne. Meg ez 130 dollár volt, ami jóval több mint 20e, a mai árfolyamon. Az biztos hogy következőre egy komoly túracipőt szeretnék venni. Láttam is egy párat 99 dollárért. Abból szerzek majd be egyet, ha lesz rá $.

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Lábbelik terén én a profi túra/hegymászó bakancsokra esküszöm. A bundeswehr egységeknél sokan használnak ilyen bakancsokat, mivel kényelemben és terepen sokkal jobban beváltak. Személy szerint a Hanwag-ra esküszöm, én egy Hanwag Nazcat GTX-et nyúzok. Úgy gondolom egy bakancsnak nem csak az a szerepe, hogy sokáig húzza egy összeomlás során, hanem a lábunk egészségét is a lehetőségekhez képest megőrizze, hiszen nincs rosszabb, amikor vízhólyagok keletkeznek a lábunkon. Kritikus helyzetben ez akár el is fertőződhet és megnehezítheti a terepen való mozgásunkat, ami az életünkbe is kerülhet. Egy kis olvasnivaló ehhez a témához: http://www.mountex.hu/segedlet/tippek/labbeli

3. A következő fórumozóknak tetszett iMac hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    16
    37 tetsziket kapott 24.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló iMac Hozzászólás megtekintése
    Lábbelik terén én a profi túra/hegymászó bakancsokra esküszöm. A bundeswehr egységeknél sokan használnak ilyen bakancsokat, mivel kényelemben és terepen sokkal jobban beváltak. Személy szerint a Hanwag-ra esküszöm, én egy Hanwag Nazcat GTX-et nyúzok. Úgy gondolom egy bakancsnak nem csak az a szerepe, hogy sokáig húzza egy összeomlás során, hanem a lábunk egészségét is a lehetőségekhez képest megőrizze, hiszen nincs rosszabb, amikor vízhólyagok keletkeznek a lábunkon. Kritikus helyzetben ez akár el is fertőződhet és megnehezítheti a terepen való mozgásunkat, ami az életünkbe is kerülhet. Egy kis olvasnivaló ehhez a témához: http://www.mountex.hu/segedlet/tippek/labbeli
    Köszönöm az oldalt. Pont ilyenre gondoltam, és van női is. Találtam 36,5, 37 -es méretet, ami elég ritka. Van egy régi lengyel wibram-om, eléggé lestrapált, de nagyon kényelmes. E mellé szeretnék egy ilyet, ha leszakad a régi a lábamról, ne álljak lábbeli nélkül.

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Vibram talpú bakancsok kevésbé ismert nagy előnye, hogy az elkopott talp cserélhető és akár házilag is megoldható könnyedén a hozzá való ragasztóval. Egy ilyen ragasztó kis helyet foglal, így akár egy túlélő csomagban is elfér. Talpat is sok helyen lehet kapni. A mintázatra és a formára kell odafigyelni, mert vibram talpból is már több féle létezik.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Na üdv újra!

A lábbeli az egyik legfontosabb felszerelése egy túlélőnek. Mi azt szoktuk mondani a lábad a legfőbb fegyvered, de gondolom ez már nem ismeretlen mondtat. Mert mozgékonyság nélkül nem tudsz harcolni se, túlélni se, e nélkül elvesztél csak másokban bízhatsz.

Itt külön kell választani a téli és nyári lábbeliket. Mindkét évszakban más rendeltetésü darabot kell használnunk, igaz vannak amiket valamilyen szinten mindkét évszakban tudsz használni.
    Én személy szerint nyári viseletre már beleuntam a bakancsokba, inkább futó cipőkben nyomom még terepen is, a mozgékonyság sokkal komolyabb a cipő kényelme és könnyűsége miatt. 50 km után még szaladgálni tudsz benne mert egyetlen vízhólyag nincs a lábadon. Az igaz hogy nem fogja a bokád és nem vízálló, de nyáron a beázás nem olyan veszélyes.

Téli viseletre viszont szükséges a bakancs.
    Itt olyan szempontok alapján érdemes vásárolni hogy:
    - vízállóság, télen ez létkérdés átfagyott lábbal gyorsan elvesztheted a mozgékonyságodat és az a hidegben végzetes lehet
    - kényelem, ez nem csak télen fontos mivel hosszabb távon(de már 5 km után is kijöhet) elkezdhet vízhólyagosodni, fájni a láb és ezt megfelelően kényelmes bakancsal ki tudjuk küszöbölni. Lehetőleg ne a legkeményebb talpu bakancsot válasszuk, nem árt ha van benne valamilyen kényelmet szolgáló talpbetét.
    - szellőzés, hosszú viselet után a szellőzés/szellőztetés fontos tényezővé válik- de nálam ez csak másodlagos dolog
    - talp mintázata, legjobb a terep és városi mintázat ötvözete, terepre ne vegyünk városi bakancsot és fordítva
    - a bakancs anyaga és minősége, abból a szempontból fontos ez hogy meddig fog élni a bakancsunk ha szar minőségüt veszünk akkor 1-2 év de már korábban is tönkre mehet, itt jönnek be a különböző márkák. Ha meg katonait akartok venni ajánlom az eredeti katonai bakancsokat, nem az utángyártottakat. Meg persze vannak a full specko GSG-9 nek meg a különböző különleges egységeknek gyártott bakancsok amik elég jók szoktak lenni-> de ezekből sok a másolat vigyázni kell. Még egyet ide megemlítek azok a túrabakncsok amik terepre vannak tervezve.
    - védőbetét, acélbetét, hát szerintem ez nem annyira fontos bár városban, romoknál jól jöhet

Most gyorsban ennyi jutott eszembe, remélem tudtam újat is mondani

7. A következő fórumozóknak tetszett Daniui hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    10
    26 tetsziket kapott 19.topicban
    Én régebben pár évig egy szlovák surranót használtam, az kényelmes volt, csak két problémám volt vele: félévente sarkaltatni kellett és nem volt benne acélbetét. Aztán volt munkavédelmi bakacsom, de azoknak rövid a szára.
    Nemrég egy béleltelen csizmát (Platinum s3) vettem -előnyei: munkavédelmi, műanyagbetétes, viszonylag könnyű, tiszta bőr, gyorsan lehet fel/le venni (nincs cipőfűző), lábközépig felér
    -hátránya: még nem tudom milyen meleg lesz nyáron, ill. milyen tartós, néhányszor megbámulták.

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    22 tetsziket kapott 18.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Sgtmaj.Prepper Hozzászólás megtekintése
    Az önkioldós cipőfűző gyakori probléma, én is ezzel küzdök.
    Erre létezik egy igen egyszerű megoldás. Mindenki ugyanúgy (rosszul) köti a cipőjét. Amikor ott tartasz, hogy a kezedben van egy hurok és áttekered rajta a másik szálat, akkor próbáld meg hogy ellenekző irányból tekerd át (kvázi magad felé). Ennyi a különbség. Először nagyon szokatlan lesz, de bele lehet jönni.

Ha nem tudod hogy jól csinálod-e a cipőkötést akkor kipróbálhatod egyszerűen. Fogd a kezedbe a cipőd. Kösd meg ahogy szoktad. Majd húzd szét a cipőnyílását. Ha a masnid elfordul 90fokot, tehát párhozamos lesz a cipővel akkor rossz a technikád. Tehát fordítva kell hurkolnod.

Ezzel csökkenthető a kioldódások gyakorisága.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

10. A következő fórumozóknak tetszett cereal killer hozzászólása:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    A SOLOMON márkájúak szolid árban egész jó minőséget tudnak..

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    227 tetsziket kapott 123.topicban
    Kioldódó fűzőproblémára ajánlom a "double slip knot"-ot.
    Én minden cipőmet és bakancsomat úgy kötöm meg. Nincs az az Isten, hogy kioldódjon!
    Lábbelikről csak annyit, hogy:
    - télire van egy bélelt Olang-om (kínaias hangzású neve ellenére olasz), kihajtható jégkarmokkal,
    - közép- és magashegységekbe egy Meindl Island MFS pro-m,
    - őszre, tavaszra egy Corcoran 8700-as, illetve kettő. Az egyik fél számmal nagyobb, így vastag gyapjú zoknival is hordható hűvös időben, de még nyárra sem durva, valamint egy Karrimor KSB Orkney III-asom esős időre, ez Írföldön 4 éve tette a dolgát! Eredeti ára igaz, hogy 130Ł, de leárazásokkor ki lehet fogni 30-50Łért is!
    - nyárra meg egy Palladiumom, ami a Francia Idegenlégiónak is tervezte és gyártotta a sivatagi bakancsokat
    - árvíz esetére meg egy brutális Trucker S5-ös csizmám.
    Ezek bármelyikét nyugodt szívvel ajánlom. Le vannak tesztelve rendesen!
    Annyit hozzátennék, hogy ha valaki kis pénzből akar jó bakancsot, akkor meleg időjárásba tudom ajánlani a francia vászonbakancsot. Emlékeztet a magyar surcira, csak ez barna vászonból van. Amúgy meg egy kanadai katonai bakancsban gondolkodnék SHTF esetére, mert a tiszta bőrt könnyű karban tartani, jó a talpmintázata, gojzervarrással javítható a talp (nem kell hozzá feltétlenül gép SHTF esetén, csak egy jó ár, meg erős cérna és bőrvarrótű), a felsőrész meg gondos kezekben 20 évig bakancs lesz. Börzéken 30$-ért ki lehet fogni a cikk tanulsága szerint, vastag gyapjúzoknival kemény mínuszokban is helyt áll. A túrabakancsokat nem hiszem, hogy egy ipari leállás után bárki is képes lesz megfelelően javítani. Ráadásul azokban sok a műszál és habszivacs, ami sokkal gyorsabban használódik el, mint egy brutál bőrbakancs meg három pár jóféle gyapjúzokni. Utóbbi páros meg még lehet, hogy árban is csak fele.

A zoknikat meg a lábbelikkel együtt kell vizsgálni, mert sokszor nem a bakancs a hibás abban, hogy vízhólyagod lesz, hanem a csúszkáló zokni!!!
    Last edited by Don't Panic; 04-22-2013 at 01:41 PM.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    sokszor nem a bakancs a hibás abban, hogy vízhólyagod lesz
    Ez így van, megfelelően jól a lábadhoz tapadó zokni esetleg 2 db-ot felvenni, én például így hordom a bakancsokat hosszabb táv megtételénél. De 50-60 kilóméter után már ez sem elég a katonai bakancsoknál, persze biztos van olyan taktikai hiper-szuper bakancs ami nem töri fel a lábad.

A topic keresőszavai: