Oldala 3 of 40 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 394

Topic: Lábbeli (bakancs, cipő, túracipő, surranó és minden más)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Tetszik adás
    28
    30 tetsziket kapott 14.topicban
    Nem igazán vagyok járatos ez ügyben, de én úgy gondolom, hogy egy bőr bakancs annyiból jobb, hogy igénytelenebb, s olcsóbb is. Az általad belinkelt kanadai bakancsot Magyarországon hol lehet megvásárolni? Military és rendvédelmi boltokban? Eddig jónéhány hasonló webshop-ot átnyálaztam, de ezzel még nem találkoztam csak magyar surranókkal és BW bakancsokkal (gondolom azok replikák).

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    226 tetsziket kapott 123.topicban
    Ezt így azért nem jelenteném ki. A bőr bakancsnak is kell az ápolás és törődés, különben nagyon gyorsan kirepedezik és dobhatod a kukába. Ráadásul itthon kevésbé ismert, méretre készülő bakancsokért nem egyszer olyan pénzeket kérnek, amitől még a jómódú amerikaiaknak is feláll a hátán a szőr. De vannak elfogadható árú, megbízható minőségűek, az tény. Magyarországon kanadai bakancsot nem kapsz. Legalábbis ezt a változatot. A Mark IV-es nek sem ilyen a talpa. Kicsit laposabb mintákat kapott. Az új CADPAT rejtőszínű meg kopik, mint állat. De, ilyen helyeken keresgélve kifoghatsz jó állapotút a méretedben. Az eredeti BW bakancsok (aminek az a két gomb alakú mintázata van a talpában és a bőr durvább felületű) is nagyon jók minőségre. Bár abban azért néha csúszkáltam korai fagyok idején, amikor csak a felső pár centi föld volt átfagyva, nappal meg sokszor kiengedett, aztán az egész táj egy nagy, nyálkás izé volt. Ezzel a talppal még ilyen bajom nem volt (mert hogy a Corcoranjaimon is ilyen mintázat van). A régi magyar surci k*** jó bőrből volt, csakhát az a talp!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Tetszik adás
    28
    Nem azt akartam mondani, hogy a bőr bakancsot megveszed, aztán sose kell karbantartani. Természetes, hogy tisztítjuk, boxoljuk, csak gondolom a bőr ellenállóbb a mechanikai behatásoknak, mint a szivacsos-műszálas anyagok. Lehet, hogy nem így van, csak így gondolom.

Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Az eredeti BW bakancsok (aminek az a két gomb alakú mintázata van a talpában és a bőr durvább felületű) is nagyon jók minőségre.
    Lehet evidens, de honnan tudom pontosan megállapítani, hogy eredeti vagy replika?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Igen, így igaz.
    Egyszerű a dolgod, ha azt akarod tudni, hogy eredeti-e vagy sem:
    - eredeti BW bakancsok 2000-es évig bezárólag gojzervarrással készültek (a talp és a felsőrész egymáshoz illesztésénél a peremen körbefutó cérna az valódi cérna).
    - 2005 utántól öntötték és ragasztották a bakancsokat,
    - a nyelv belső felén lyuggatott számozás található, ami tartalmazza a méretet is mm-ben,
    - hátul, belül a szár párnázott peremén körbe fehér kódszámok láthatóak,
    - a cipőfűző bújtatókon kell lennie egy jól kivehető 'MARK' vésetnek,
    - a talpon a sarok előtt lennie kell egy körnek az alábbi felirattal: "öl u. benzinfest" és "antistatisch" .Így 'ö' betűvel az öl, mivel a németeknek van 'ö' karakterjük az abc-jükben. Kínaiaknak viszont fingjuk nincs, hogy mi az öregisten az. A kör közepén vízszintesen pedig egy betűkből olvasható rövidítés található: LHBw (a beszállító kódja) A kör fölött egy kicsivel, az orrész felé pedig a méret mm-ben.
    Ha ez a dombornyomott körpecsét nincs, akkor nem eredeti a bakancs. Bármit is mond a kedves eladó!!! 2000-től 2007-ig a kör közepén egy indiánfej volt látható. Ez az import, de valódi Bundeswehr. 2007 óta ugyanitt egy Haix logónak kell lennie, mert ők vették át a gyártást. Minden más erősen megkérdőjelezhető eredetiség szempontjából.

Ja, és persze az ár: az indiánfejes BW bakancs újonnan 80€, míg a Haix 170!
    Last edited by Don't Panic; 04-22-2013 at 07:27 PM.

5. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Tetszik adás
    28
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Igen, így igaz.
    Egyszerű a dolgod, ha azt akarod tudni, hogy eredeti-e vagy sem:
    - eredeti BW bakancsok 2000-es évig bezárólag gojzervarrással készültek (a talp és a felsőrész egymáshoz illesztésénél a peremen körbefutó cérna az valódi cérna).
    - 2005 utántól öntötték és ragasztották a bakancsokat,
    - a nyelv belső felén lyuggatott számozás található, ami tartalmazza a méretet is mm-ben,
    - hátul, belül a szár párnázott peremén körbe fehér kódszámok láthatóak,
    - a cipőfűző bújtatókon kell lennie egy jól kivehető 'MARK' vésetnek,
    - a talpon a sarok előtt lennie kell egy körnek az alábbi felirattal: "öl u. benzinfest" és "antistatisch" .Így 'ö' betűvel az öl, mivel a németeknek van 'ö' karakterjük az abc-jükben. Kínaiaknak viszont fingjuk nincs, hogy mi az öregisten az. A kör közepén vízszintesen pedig egy betűkből olvasható rövidítés található: LHBw (a beszállító kódja) A kör fölött egy kicsivel, az orrész felé pedig a méret mm-ben.
    Ha ez a dombornyomott körpecsét nincs, akkor nem eredeti a bakancs. Bármit is mond a kedves eladó!!! 2000-től 2007-ig a kör közepén egy indiánfej volt látható. Ez az import, de valódi Bundeswehr. 2007 óta ugyanitt egy Haix logónak kell lennie, mert ők vették át a gyártást. Minden más erősen megkérdőjelezhető eredetiség szempontjából.

Ja, és persze az ár: az indiánfejes BW bakancs újonnan 80€, míg a Haix 170!
    Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Nincs mit! "Szakmai ártalom".

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Nézzétek ez a bakancsot:

http://militaria-nagyaruhaz.hu/hu/te...-ferfi-bakancs

Ilyet akarok majd csak húzós ára van. És jól jegyezzétek meg a haix nevét, jó bakancsokat gyárt, sajnos ebből is van másolat ezért meg kell nézni mit veszel.

9. A következő fórumozóknak tetszett Daniui hozzászólása:

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Szia, és mi a véleményed az M-Tramp által (szvsz ez lehet, hogy azonos a Reintex-szel) gyártatott BW harci bakancsról? Nagyon gáz (nem telik másra)?
    Az fasza kis bakancs, csak hosszabb távon a talpa már nem annyira kényelmes mint egy túra bakancsnak. Vízálló ha boxolod és karbantartod. Viszont érdekes hogy ilyen olcsó, én használtan szoktam ennyiért látni lehet hogy utángyártott bár a képen lévő az valószínüleg nem az. Viszont nekem volt corman bakancsom és annál jobb a BW harci bakancs így nem értem az ár különbséget, de ha eredeti akkor nagyon megéri ennyiért.
    Szerintem ez egy jó közép kategóriás bakancs, ár értéket tekintve meg méginkább jó. Annyi biztos hogy ezt 10 év múlva is fogod tudni használni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Tetszik adás
    28
    Valami jobb minőségű talpbetéttel mennyivel növelhető a komfortérzete?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    nlkná
    Tetszik adás
    21
    35 tetsziket kapott 26.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Szia, és mi a véleményed az M-Tramp által (szvsz ez lehet, hogy azonos a Reintex-szel) gyártatott BW harci bakancsról? Nagyon gáz (nem telik másra)?
    Nézz szét a munkaruházati boltok kínálatában, ott találsz valóban jó minőségű és megfizethető bakancsot!

A topic keresőszavai: