Oldala 31 of 32 ElsőElső ... 2129303132 UtolsóUtolsó
Eredmény 301 to 310 of 311

Topic: Egészséges ivóvíz

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,717
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4
    Ez az, hogy 3 hónapja tudják hogy mi lesz, de nem csináltak semmit. Mibe telt volna 4 embert betanítani a gépek kezelésére, javítgatására? Ideig-óráig jó lett volna az is, de ha nem az, akkor 3 hónap elég lett volna néhány profi felkeresésére is. Meg az önkormányzatot nem érdekli? Ha nem lesz falu, akkor önkormányzat se lesz. Vagy ha lesz is, akkor kevesebb pénzt kapnak ha a falusiak lelépnek. Meg ha a kormány új törvényt hozott, akkor nem kellene nekik utasítani az önkormányzatot hogy lépjenek? Nem kap az önkormányzat büntetést azért, ha -bocsánat a kifejezésért de- sz.rik bele az egészbe? Eszméletlen mik vannak.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    2
    84 tetsziket kapott 64.topicban
    Az állam a vízműveket működőkepésen elvette az önkormányzatoktól. Mindegy hogy gazdaságos volt, vagy nem. Összevonta x régiókba, akik üzemeltetik a kutakat vízdíj hozzájuk megy. Az önk. tulajdonuk maradtak a kutak, de nem ők üzemeltetik.Ha van is bevétel bérletből, elmegy a javításra mert az ő hálózatukra költik. Ha ez a kút sima ügy lenne, mindenki akarná. Elképzelhető hogy a kút a végét járja, homokos, beomlik.Ha homokos, havonta szivattyúcsere sok x pénzért. Új kút fúrása megoldható, engedélyek igen sok millió. Csőhálózat talán elöregedett, napi szinten javítást igényelhet. Csőtörések, házi bekötések javítása elképzelhető rendszeresen. Ha nincs anyagi háttér, nem akarja senki a kutat, vagy ha nem éri meg. Kezelőszemélyzet betanítása megoldható. Bér finanszírozása, aggregátor, szivattyú, tömlők, szerszámok, markoló bérlése, alapanyag költségnek. Víz minősége szintén kérdéses.Mehet simán, és x tisztítók beszerelésével ami x millió szintén ha nincs. Riasztó rendszerek fizetése, karbantartása. Ezek feltételezések, de valami biztos van a háttérben amit mi nem tudunk. Nem úgy van hogy csak üzemeltetjük, aztán jó az úgy! Fizetne érte minden lakó, de számlázásnak ára van, ember kell a pult mögé s.t.b. Szintén kiadás. Talán így lehet, talán nem!

3. The Following 2 Users Say Thank You to apii For This Useful Post:

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    30
    71 tetsziket kapott 36.topicban
    Külterületen, ahol nincs áram, de van fúrt kút ott télen hogy lehet megoldani a víz kérdést. Rángatós kútba belefagy. Más megoldás van vagy használat után fagyhatár alá vissza kell vízteleníteni?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    150 tetsziket kapott 110.topicban
    Vödörrel húzni . Ha fúrt pvc csöves kút , akkor a cső átmérőjénél kicsivel kissebb szelepes ( lefenekelt csődarab az alján egy gumis tányérszeleppel , ami befelé éngedi a vizet , kkifolyni nem engedi ) csődarabot kell használni úgy mint a vödröt .

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    30
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Vödörrel húzni . Ha fúrt pvc csöves kút , akkor a cső átmérőjénél kicsivel kissebb szelepes ( lefenekelt csődarab az alján egy gumis tányérszeleppel , ami befelé éngedi a vizet , kkifolyni nem engedi ) csődarabot kell használni úgy mint a vödröt .
    A fúrt kútnál felvázolt dolgot olvastad valahol vagy csak feltételezés? Ha van egy 63-as csőből készült kút, abba mondjuk leengedünk egy 50-es csövet, akkor egy méter csővel kevesebb, mint 2 liter vizet hozunk fel. A műanyag cső mitől merül el a vízben? Ha egyszer beleszakad, akkor oda a kút.
    Nekem ez kicsit életképtelennek tűnik!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    2
    84 tetsziket kapott 64.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Külterületen, ahol nincs áram, de van fúrt kút ott télen hogy lehet megoldani a víz kérdést. Rángatós kútba belefagy. Más megoldás van vagy használat után fagyhatár alá vissza kell vízteleníteni?
    Szerintem méter mélyen biztosan fagytalanítani kell, azaz ilyen mélyen legyen legalább a vízszint fedett helyen.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    249
    551 tetsziket kapott 323.topicban
    Ha a rángatós kút nálatok a Norton kutat értik, akkor nem. Egy idő után megkopik a bőr vagy gumi tömítése, és visszafolyik benne a víz. Szép lassan. Ha rendszeresen használod, észre sem veszed. Ezért szokott a kút mellett lenni egy locsolónyi víz. Ha visszafolyt felöntjük.
    A csőkútnál, meg a betétcső alján van egy talpszelep. Gyakorlatilag egy gumilemez (olcsó) membrán vagy egy golyós szelep. Ezek a kutak mind egy idő után kissé behomokosodnak. És akkor szép lassan visszafolynak a nyugalmi vízszintig. Felénk ez 6-7 méteren van. A fagyhatár meg elméletileg 60 centi. Ennél, ha lefolyt, a bélescsővel felrázzuk a vizet, míg a szivattyút nem légteleníti.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A fúrt kútnál felvázolt dolgot olvastad valahol vagy csak feltételezés? Ha van egy 63-as csőből készült kút, abba mondjuk leengedünk egy 50-es csövet, akkor egy méter csővel kevesebb, mint 2 liter vizet hozunk fel. A műanyag cső mitől merül el a vízben? Ha egyszer beleszakad, akkor oda a kút.
    Nekem ez kicsit életképtelennek tűnik!
    Nem olvastam , így csinálnám , ha tartósan nem lenne vízem . Régen is vödörrel húzták , csak ott oldalra billent a vödör , itt meg nem .Nekem fúrt kutam van , 200 mm-es átmérőjű narancssárga pvc csővel , ha jól emlékszem 11 méternél kezdődik a vízszint , és 18 méternél van a szivatyú , rozsdamentes csavarokkal , láncal , karabínerrel , a kötél 12-es https://kephost.com/image/B5RS . Fel is szedem a télen , mert már 4 éve lent van , kíváncsi vagyok hogy néz most ki ....
    Rozsdamentes acélból csinálnám a " vödröt " , vagy ha pvc csőből , akkor egy alátétszerű súly menne az aljára , középre a gumis membrán . Beszakadás ellen meg venni kell normális erős 8-as kötelet , és a kötelet elhasználódástól függően cserélni . Azt nem ítrad , hogy 63-as csőböl van a kút , az elég kicsi átmérőjű .
    Vagy egy ilyen , aksiról működtetve . http://www.envirotools.hu/Envirotool...System_11.html

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    30
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Nem olvastam , így csinálnám , ha tartósan nem lenne vízem . Régen is vödörrel húzták , csak ott oldalra billent a vödör , itt meg nem .Nekem fúrt kutam van , 200 mm-es átmérőjű narancssárga pvc csővel , ha jól emlékszem 11 méternél kezdődik a vízszint , és 18 méternél van a szivatyú , rozsdamentes csavarokkal , láncal , karabínerrel , a kötél 12-es https://kephost.com/image/B5RS . Fel is szedem a télen , mert már 4 éve lent van , kíváncsi vagyok hogy néz most ki ....
    Rozsdamentes acélból csinálnám a " vödröt " , vagy ha pvc csőből , akkor egy alátétszerű súly menne az aljára , középre a gumis membrán . Beszakadás ellen meg venni kell normális erős 8-as kötelet , és a kötelet elhasználódástól függően cserélni . Azt nem ítrad , hogy 63-as csőböl van a kút , az elég kicsi átmérőjű .
    Vagy egy ilyen , aksiról működtetve . http://www.envirotools.hu/Envirotool...System_11.html
    200-as csőből van a kutad? Vettél egy régi tsz kutat vagy mi? Akkora átmérővel egy 15-20.000 fős várost röhögve el lehet látni. Egy ház ára (szó szerint) egy olyan átmérőjű kutat fúratni.
    25.000 fős város vízszolgáltatójánál dolgoztam, de ott kisebb átmérőjű kútból két darab ellátta a várost.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    Nem vettem , helyben furattam . Nem is volt olcsó , teherautóra szerelt géppel fúrták öten , 1 nap alatt megvolt , nem volt egy ház ára , de egy csili-vili garázs kijött volna belőle .

A topic keresőszavai: