Oldala 31 of 32 ElsőElső ... 2129303132 UtolsóUtolsó
Eredmény 301 to 310 of 311

Topic: Egészséges ivóvíz

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up/Down
    Received: 35/0
    Given: 66/0

0 Not allowed! Not allowed!
    Ez az, hogy 3 hónapja tudják hogy mi lesz, de nem csináltak semmit. Mibe telt volna 4 embert betanítani a gépek kezelésére, javítgatására? Ideig-óráig jó lett volna az is, de ha nem az, akkor 3 hónap elég lett volna néhány profi felkeresésére is. Meg az önkormányzatot nem érdekli? Ha nem lesz falu, akkor önkormányzat se lesz. Vagy ha lesz is, akkor kevesebb pénzt kapnak ha a falusiak lelépnek. Meg ha a kormány új törvényt hozott, akkor nem kellene nekik utasítani az önkormányzatot hogy lépjenek? Nem kap az önkormányzat büntetést azért, ha -bocsánat a kifejezésért de- sz.rik bele az egészbe? Eszméletlen mik vannak.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0

Az állam a vízműveket működőkepésen elvette az önkormányzatoktól. Mindegy hogy gazdaságos volt, vagy nem. Összevonta x régiókba, akik üzemeltetik a kutakat vízdíj hozzájuk megy. Az önk. tulajdonuk maradtak a kutak, de nem ők üzemeltetik.Ha van is bevétel bérletből, elmegy a javításra mert az ő hálózatukra költik. Ha ez a kút sima ügy lenne, mindenki akarná. Elképzelhető hogy a kút a végét járja, homokos, beomlik.Ha homokos, havonta szivattyúcsere sok x pénzért. Új kút fúrása megoldható, engedélyek igen sok millió. Csőhálózat talán elöregedett, napi szinten javítást igényelhet. Csőtörések, házi bekötések javítása elképzelhető rendszeresen. Ha nincs anyagi háttér, nem akarja senki a kutat, vagy ha nem éri meg. Kezelőszemélyzet betanítása megoldható. Bér finanszírozása, aggregátor, szivattyú, tömlők, szerszámok, markoló bérlése, alapanyag költségnek. Víz minősége szintén kérdéses.Mehet simán, és x tisztítók beszerelésével ami x millió szintén ha nincs. Riasztó rendszerek fizetése, karbantartása. Ezek feltételezések, de valami biztos van a háttérben amit mi nem tudunk. Nem úgy van hogy csak üzemeltetjük, aztán jó az úgy! Fizetne érte minden lakó, de számlázásnak ára van, ember kell a pult mögé s.t.b. Szintén kiadás. Talán így lehet, talán nem!

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0

Külterületen, ahol nincs áram, de van fúrt kút ott télen hogy lehet megoldani a víz kérdést. Rángatós kútba belefagy. Más megoldás van vagy használat után fagyhatár alá vissza kell vízteleníteni?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up/Down
    Given: 5/0

Vödörrel húzni . Ha fúrt pvc csöves kút , akkor a cső átmérőjénél kicsivel kissebb szelepes ( lefenekelt csődarab az alján egy gumis tányérszeleppel , ami befelé éngedi a vizet , kkifolyni nem engedi ) csődarabot kell használni úgy mint a vödröt .

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Vödörrel húzni . Ha fúrt pvc csöves kút , akkor a cső átmérőjénél kicsivel kissebb szelepes ( lefenekelt csődarab az alján egy gumis tányérszeleppel , ami befelé éngedi a vizet , kkifolyni nem engedi ) csődarabot kell használni úgy mint a vödröt .
    A fúrt kútnál felvázolt dolgot olvastad valahol vagy csak feltételezés? Ha van egy 63-as csőből készült kút, abba mondjuk leengedünk egy 50-es csövet, akkor egy méter csővel kevesebb, mint 2 liter vizet hozunk fel. A műanyag cső mitől merül el a vízben? Ha egyszer beleszakad, akkor oda a kút.
    Nekem ez kicsit életképtelennek tűnik!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Külterületen, ahol nincs áram, de van fúrt kút ott télen hogy lehet megoldani a víz kérdést. Rángatós kútba belefagy. Más megoldás van vagy használat után fagyhatár alá vissza kell vízteleníteni?
    Szerintem méter mélyen biztosan fagytalanítani kell, azaz ilyen mélyen legyen legalább a vízszint fedett helyen.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0

Ha a rángatós kút nálatok a Norton kutat értik, akkor nem. Egy idő után megkopik a bőr vagy gumi tömítése, és visszafolyik benne a víz. Szép lassan. Ha rendszeresen használod, észre sem veszed. Ezért szokott a kút mellett lenni egy locsolónyi víz. Ha visszafolyt felöntjük.
    A csőkútnál, meg a betétcső alján van egy talpszelep. Gyakorlatilag egy gumilemez (olcsó) membrán vagy egy golyós szelep. Ezek a kutak mind egy idő után kissé behomokosodnak. És akkor szép lassan visszafolynak a nyugalmi vízszintig. Felénk ez 6-7 méteren van. A fagyhatár meg elméletileg 60 centi. Ennél, ha lefolyt, a bélescsővel felrázzuk a vizet, míg a szivattyút nem légteleníti.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A fúrt kútnál felvázolt dolgot olvastad valahol vagy csak feltételezés? Ha van egy 63-as csőből készült kút, abba mondjuk leengedünk egy 50-es csövet, akkor egy méter csővel kevesebb, mint 2 liter vizet hozunk fel. A műanyag cső mitől merül el a vízben? Ha egyszer beleszakad, akkor oda a kút.
    Nekem ez kicsit életképtelennek tűnik!
    Nem olvastam , így csinálnám , ha tartósan nem lenne vízem . Régen is vödörrel húzták , csak ott oldalra billent a vödör , itt meg nem .Nekem fúrt kutam van , 200 mm-es átmérőjű narancssárga pvc csővel , ha jól emlékszem 11 méternél kezdődik a vízszint , és 18 méternél van a szivatyú , rozsdamentes csavarokkal , láncal , karabínerrel , a kötél 12-es https://kephost.com/image/B5RS . Fel is szedem a télen , mert már 4 éve lent van , kíváncsi vagyok hogy néz most ki ....
    Rozsdamentes acélból csinálnám a " vödröt " , vagy ha pvc csőből , akkor egy alátétszerű súly menne az aljára , középre a gumis membrán . Beszakadás ellen meg venni kell normális erős 8-as kötelet , és a kötelet elhasználódástól függően cserélni . Azt nem ítrad , hogy 63-as csőböl van a kút , az elég kicsi átmérőjű .
    Vagy egy ilyen , aksiról működtetve . http://www.envirotools.hu/Envirotool...System_11.html

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up/Down

Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Nem olvastam , így csinálnám , ha tartósan nem lenne vízem . Régen is vödörrel húzták , csak ott oldalra billent a vödör , itt meg nem .Nekem fúrt kutam van , 200 mm-es átmérőjű narancssárga pvc csővel , ha jól emlékszem 11 méternél kezdődik a vízszint , és 18 méternél van a szivatyú , rozsdamentes csavarokkal , láncal , karabínerrel , a kötél 12-es https://kephost.com/image/B5RS . Fel is szedem a télen , mert már 4 éve lent van , kíváncsi vagyok hogy néz most ki ....
    Rozsdamentes acélból csinálnám a " vödröt " , vagy ha pvc csőből , akkor egy alátétszerű súly menne az aljára , középre a gumis membrán . Beszakadás ellen meg venni kell normális erős 8-as kötelet , és a kötelet elhasználódástól függően cserélni . Azt nem ítrad , hogy 63-as csőböl van a kút , az elég kicsi átmérőjű .
    Vagy egy ilyen , aksiról működtetve . http://www.envirotools.hu/Envirotool...System_11.html
    200-as csőből van a kutad? Vettél egy régi tsz kutat vagy mi? Akkora átmérővel egy 15-20.000 fős várost röhögve el lehet látni. Egy ház ára (szó szerint) egy olyan átmérőjű kutat fúratni.
    25.000 fős város vízszolgáltatójánál dolgoztam, de ott kisebb átmérőjű kútból két darab ellátta a várost.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up/Down

Nem vettem , helyben furattam . Nem is volt olcsó , teherautóra szerelt géppel fúrták öten , 1 nap alatt megvolt , nem volt egy ház ára , de egy csili-vili garázs kijött volna belőle .

A topic keresőszavai: