Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 25

Topic: Mit éltél túl?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4

Mit éltél túl?

Katasztrófát, balesetet vagy mást?

Első hozzászólásnak itt vannak a saját "élményeim":

Biciklivel összetörtem magam néhányszor.

Volt néhány verekedés és egyéb komoly erőszakos helyzet, mert többször is megtámadtak és önvédelemből kellett lépnem. Csoda hogy néhány karcoláson és 1 maradandó külső sérülésen kívül nem esett más bajom.

Néhány éve volt egy autóbalesetem is. Vagy 100-al mentünk és egy hajszál híján múlt, hogy nem csináltunk a kocsival szaltókat. A vasbeton korlát is csak néhány méteren múlt. Szintén sérülés nélkül úsztam meg, de tényleg nem sokon múlt. Közben arra gondoltam, hogy "Ennyi mindenen túl vagyok és itt az úton kell meghaljak? Értelmetlenül fogok most meghalni." A mai napig nem értem hogy ott hogy nem haltunk meg.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Ha jobban meggondolom, nem 100-volt, hanem több lehetett. 80 felett járt a mutató (85 kb), ami mérföld, tehát inkább 120-130 km/h körül volt. Előbb lefutott a kocsi bal oldalra, aztán észbe kapott a sofőr, elrántotta a kormányt, csikorgással kipördült az autó, kicsit pattogott is oldalra menet, akkor gondoltam hogy átfordul és pörögni fogunk, de valamiért ez mégsem történt meg. Fékezett is folyamatosan, ami miatt fogalmam sincs hogy hány méteres féknyom lett, de sok. Aztán lefutottunk az útról, épp csak elkerülve a szalagkorlát vasbeton részét.

Megosztom egy kicsit az erről készült kb fél perces videót: http://blip.tv/thatmaninblack/car-accident-4351609

Jó hosszú a féknyom. Jött a rendőr, volt tűzoltó is, mentő is jött, meg autómentő.

Fú hát, kis koromtól kezdve máig voltak utcai szituk. Azokból a legveszélyesebbek talán amikor egyszer bozotvágóval támadt rám egy jóakaróm, hát megmondom olyan gyorsan még sose futottam, és ami vicc nagy mákom volt mert egy parkolóban sétáltam 2 haverommal és látom hogy egy ember egyenesen felém sétál amikor a parkoló elég nagy, 10 méterről vettem észre hogy bozótvágó van nála. Amikor látta hogy kiszúrtuk azonnal elkezdett futni felénk, mi meg azonnal hátra arc és 3 irányba futottunk.

Akkor a másik ilyen veszélyesebb balhé az hazafelé a buliból történt éjfél után valamikor, 4-en voltak és beszólogattak a buszon meg keménykedtek, leszálltam ők is leszálltak. Mondta az egyik 1 vs 1-be menjek vele, felálltam neki azonnal kapott 2-őt az állára, meghátrált, ezután elővett egy kést mert látta puszta kézzel nem sok esélye van, a többi 3-om kicsit távolabbról nézték, arra figyeltem ne kerítsenek be. Lényeg késsel szurkált hasam irányába, megfontolt volt, nem rohant le, viszont az egyik szúrása után kontrából beugrottam egy jobb csapottal állára, abba beleszédült, látta késsel se megy sokra, ezután jöttek a haverjai 2-nél kés volt. Megfordultam elkezdtem futni, még láttam egy sörösdobozt és elgondolkodtam rajta csináljak e belőle gyorsban egy vágó eszközt, de úgy döntöttem 4 az sok ebből 3-om késes. Hazáig futottam, azt tudtam hogy futottak utánam, ezért a háztól messzebb bebujtam egy bokorba és figyeltem 20 percig hogy követtek e, ezután hazasétáltam.

Akkor volt olyan hogy a dunába télen beleestem kisebb koromban(kb 11-12 éves lehettem), ott mákom volt mert ha nem tudok kimászni a jégre mert letörik lehet ott pusztulok.

Akkor volt olyan hogy egyszer bottal harcoltam egy jóakaróm ellen, ő házi készítésü lándzsával jött(itt a környéken az ilyen dolgkok egész normálisak voltak). Üvöltve mentem rá és pont szájba szúrt, és akkora mákom volt hogy a hátsó fogaim egyikkébe szúrt így semmi bajom nem történt egy kicsit meglazult a fogam ennyi. Ha a torkomba szúrja vagy az arcomba már komoly sérülésem lehett volna. Mondjuk ezután elkaptam a lándzsáját, innentől nem folytatom...

Ezeken kívül volt még eszközös szitum bár, mindig megúsztam, egyetlen egy sérülésem sem esett pedig volt amikor kövek süvítettek el a fejem mellett de sose találtak el.
    Ezek mellet puszta kezes szituk voltak, de ezek nem minősülnek olyan veszélyesnek.

Biciklivel engem is ütöttek el, nekem volt zöld... Egy horzsolással megúsztam.
    Last edited by Daniui; 05-01-2013 at 04:02 PM.

Nos pár matekolós este volt nekem is ! Azok nem voltak vészesek persze volt hogy többen jöttek egyszer vágtak meg késsel is. Bunyóztam utcán ringben egyaránt. Jártam a vörös iszap katasztrófánál árvizeknél valamint külföldön a balkáni részeken.Egyiket sem mondanám nagy túlélésnek de meg éltem tapasztaltam és felhasználom

Hát, 2,5 éve volt egy kalandom, hogy télen beszakadt aladtam a jég, és nyakig elmerültem, a telefonom meg odalett. Erdei csatangoláson voltam, és egy árkon akartam átkelni, ami teli volt vízzel. Szabályosan ki kellett úsznom belőle, aztán egy jeges mocsáron keresztül kellett átkelnem, ott is beszakadtam, igaz csak térdig, aztán megint átkeltem az árkon, de rájöttem hogy nincs meg a telefonom, így visszamentem 2 helyre is keresni...Nem lett meg. Viszont mire hazaértem, kopogott rajtam a ruha, és már alig éreztem a lábamat...Az út közben mondogattam magamnak, hogy nem, nem maradhatok itt...Amikor hazaértem, beültem egy kád forró vízbe, de valahogy nem éreztem melegnek...Szerencsére nem lett komoly károsodásom.

Aztán tavaly nyáron rámlőttek AK-val....Igaz csak vak lőszer volt benne

Az én történetem nem ilyen izgalmas.
    Hat évvel ezelött vérmérgezést kaptam.
    A sokat emlegetett húsevö baktérium került a vérembe.
    Szerencsére jó kezekbe kerültem csak a szívbillentyümet kajalta meg.
    Kaptam mübillentyüt.
    Amikor a keringésem összeomlott már a szivklinikan voltam mütétre várva, szerencsémre.
    Huszonnyolc nap alatt belémcsepegtettek negyven liter antibiotikumot.
    Most vérhigitot kell szednem életem végéig.
    Fél évre elegendö már spájzolva.
    Csak három hónapra elég mennyiséget irnak fel , ebböl gyüjtögetek.
    A dolog érdekessége hogy ebbe a betegségbe hárombol kettö ember belehal.
    Lehet hogy valami dolgom van még itt.

Kölyökként fejest ugrottam a kubikgödörbe. Megtaláltam a kutat benne fejjel előre. Hogy hogyan jöttem ki azt nem tudom, de sikerült.
    Ebben az időszakban felrobbant a kezemben egy 0,22-es lőszer. Melegítettem, mert majd a kezemben elműködtetem...
    Sikerült megfognom úgy a 220 voltot, hogy nem tudtam elengedni. Fi relé nem volt akkor még sehol, de a haver kicsavarta a biztosítékot.
    Gyuszi haverommal felborultunk a Ladájával. Van a fejemen egy férfiarasznyi forradás.
    A Hadháztéglási lőtéren felrobbant a közelemben egy megsemmisítésre váró 9K52 Luna–M rakétatest. Steki bácsi, a fegyvermester meghalt, én beestem egy árokba.
    Ellenoldal: Soha semmilyen csontom nem tört még el. Ez tényleg valószerűtlen.
    De lehetne folytatni a sort. A mi lett volna a világ legbutább kérdése. Még élek! És még vagy 30 jó évet szeretnék!

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Jelenleg az Orbán-kormány áldozatos munkáját próbálom túlélni.
    Nap, mint nap. Bear már feladta volna.
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

Gyerekkoromban egyszer felmásztam egy diófára, mert két csaj előtt vagánykodtam, de felakadtam egy szögre. Alattam plusz egy kikövezett két méteres árok volt. Nem úgy akadtam le, ahogy szerettem volna Betört a fejem.

Inkább érdekes, mint veszélyes, de gyerekkoromban egyszer a játszótéren játszottunk, amikor közénk rontott egy jól meghízott malac. A tulaj félrészegen kijött kispuskával és elkezdett rá lövöldözni. Vicces volt

1999-ben 1,5 millával tartoztam az egyik gengszertnek. Nem megfelelő emberekkel ültem le pókerezni és kicsit elszálltak a tétek Hamar egy pincében találtam magam egy székhez kötve. A fejem mögött hideg pisztoly csöve, előttem egy meszelt fal és mögötte átsejlett egy folt, ami jelezte, hogy más is járt már itt korábban és nem megfelelő választ adott. Hát be voltam sz@rva rendesen. Ki verték belőlem a lelket is. Aztán két év alatt ledolgoztam náluk behajtóként. Így utólag jó kis két év volt. A poén, hogy pont azzal a két fazonnal jártam, akik megdolgoztak. Jóbarátok lettünk.
    A másik poén, hogy később smasszerként egyszer csak láttam, hogy a kommandósók hozták a "főnököt". Pont hozzánk. Szürreális érzet volt.

A sitten több helyzet volt, amit mások már veszélyesnek ítéltek volna meg, de nekem inkább természetesnek tűnt, így nem is mennék bele.

2007-ben volt egy fulladásos történetem, amit már megosztottam, így nem írom le még egyszer.

2014-ben elájultam egy kamionnyi fa tetején és mellette tértem magamhoz. 4 alsó csigolyám nem szerette az esést, de jobb, mint ha fejre estem volna. Akkor már 3 hetes terhes volt a feleségem, amiről még nem tudtam. Hálás vagyok az Istennek!

Idén februártól pedig a 3. gyerekünk halálát próbáljuk túlélni. Hát...keveset nevetünk idén.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"