Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 25

Topic: Mit éltél túl?

Senior Member aksurv's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 3

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Kamionos Hozzászólás megtekintése
    Gyerekkoromban egyszer felmásztam egy diófára, mert két csaj előtt vagánykodtam, de felakadtam egy szögre. Alattam plusz egy kikövezett két méteres árok volt. Nem úgy akadtam le, ahogy szerettem volna Betört a fejem.

Inkább érdekes, mint veszélyes, de gyerekkoromban egyszer a játszótéren játszottunk, amikor közénk rontott egy jól meghízott malac. A tulaj félrészegen kijött kispuskával és elkezdett rá lövöldözni. Vicces volt

1999-ben 1,5 millával tartoztam az egyik gengszertnek. Nem megfelelő emberekkel ültem le pókerezni és kicsit elszálltak a tétek Hamar egy pincében találtam magam egy székhez kötve. A fejem mögött hideg pisztoly csöve, előttem egy meszelt fal és mögötte átsejlett egy folt, ami jelezte, hogy más is járt már itt korábban és nem megfelelő választ adott. Hát be voltam sz@rva rendesen. Ki verték belőlem a lelket is. Aztán két év alatt ledolgoztam náluk behajtóként. Így utólag jó kis két év volt. A poén, hogy pont azzal a két fazonnal jártam, akik megdolgoztak. Jóbarátok lettünk.
    A másik poén, hogy később smasszerként egyszer csak láttam, hogy a kommandósók hozták a "főnököt". Pont hozzánk. Szürreális érzet volt.

A sitten több helyzet volt, amit mások már veszélyesnek ítéltek volna meg, de nekem inkább természetesnek tűnt, így nem is mennék bele.

2007-ben volt egy fulladásos történetem, amit már megosztottam, így nem írom le még egyszer.

2014-ben elájultam egy kamionnyi fa tetején és mellette tértem magamhoz. 4 alsó csigolyám nem szerette az esést, de jobb, mint ha fejre estem volna. Akkor már 3 hetes terhes volt a feleségem, amiről még nem tudtam. Hálás vagyok az Istennek!

Idén februártól pedig a 3. gyerekünk halálát próbáljuk túlélni. Hát...keveset nevetünk idén.
    Erre tobb okbol se nyomnek tetsziket. Apakent aterezve reszvetem.
    Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb....

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 13
    Given: 0

0 Not allowed!

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 34
    Given: 4

0 Not allowed!
    gyerekkoromban videken nottem fel, volt sokfele balesetem meg olyan dolgok amikbol lehetett volna nagy baj.
    oregfaterral orvadaszkodtam, apammal meg gazolajat szokitettem mindezt 5-6 evesen.
    aztan jottek a tindedzser evek meg a simson motor, estem parat de komoly serules nem volt.

a leveszelyesebb balesetem keresztapammal volt mikor egy telen autobalesetunk volt. a jeges uton megcsuszott a kocsi es felborult, aztan nekicsapodott a szembejovo autonak ami belokote a mi kocsinkat az arokba, ahol a kerekeire landolt, ujra egyenesbe voltun
    ez egy lada szamara volt, akkor meg nem volt gyerekules meg ilyenek, mindenki szanaszet torte magat. kezem, labam, bordaim, meg nyaki csigojaim. jo sokaig be voltam gipszelve.

aztan felnottkent mikor kidoboztam haromszor szurtak meg kessel. de errol mar irtam az onvidelmis topikba.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló szöged Hozzászólás megtekintése
    Ez kemény, pedig hány gyökér van akinek valóban ez a legnagyobb baja.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 72
    Given: 9

0 Not allowed!
    Nekem volt két komolyabb autóbalesetem.
    Egysze egy verekedés alkalmával beleestem egy üveg ajtóba és szétdarabolt.
    Sport közben úgy összetört a vállam, hogy többször műteni kellett.
    Egy nagy lemez beleállt az oldalamba.
    Ami talán a legemlékezetesebb: egy 120 kilós színizom favágó hazaért, miközben a feleségét "foglalkoztattam".
    Mentségemre legyen mondva, úgy tudtam, hogy külön élnek már. (A csaj hazudott!)
    Ott volt para, de túléltem.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    ...hát ez érdekes!2013 óta megy ez a topic...és másfél oldal.........semmi háború,katasztrófa,járvány,pólus váltás,népirtás vagy forradalom...semmi közmű kiesés hónapokra,benzin vagy élelemhiány...semmi???
    ...akkor miről szól a többi,több száz topic!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 219
    Given: 413

0 Not allowed!
    Ez a topic mindennapi dolgokról szól. Nem értem, hiányolod hogy nincs elég háború és forradalom? De hát van, azokról több topic is készült. Magyarországtól keletre irtják egymást az ukránok és az oroszok, több mint 10.000 halott.

Itt csak arról beszélgetünk hogy kivel milyen baleset és egyéb hasonló dolog történt amibe belehalhatott volna.

Amúgy ha anyám férje nem halt volna meg, akkor ő tudott volna neked beszélni a délszláv háborúról, mert ő benne volt a közepében.

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 13

0 Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=bEEhbYDPTNI

a kőkemény magyar valóság

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    ...hát ez érdekes!2013 óta megy ez a topic...és másfél oldal.........semmi háború,katasztrófa,járvány,pólus váltás,népirtás vagy forradalom...semmi közmű kiesés hónapokra,benzin vagy élelemhiány...semmi???
    ...akkor miről szól a többi,több száz topic!
    Nem szándékoztam megosztani itt az élményeimet, egy érdekességet azonban írok.
    December végét írtak, korszerű szigeteléssel és nyílászárókkal még nem felszerelt panel lakás. Vasárnap, ebédidő. Az egyik gyerek 3 éves, a másik 10 napos csecsemő. Kint -20 faok alatti hőmérséklet széllel, az utak gyakorlatilag járhatatlanok a jégtől és hófúvástól. Hatalmas dörrenés, az áram elmegy. Az ablakból látom az utcán gomolygó füstöt, hallom a tűzoltó autókat. Lemegyek, megnézem, milyen meteor jött? (Kb. ilyesmi benyomásom volt.) Tűzoltók küzdenek az utcán a trafó házzal, amelyiknek fényesen ég az alumínium burkolata. Nyomják rá a port, az szublimál a hatalmas hőtől, majd a hóhoz hasonló formában hull vissza. Mindenki fehér tőle. Közben a rádiókból kihallatszik, hogy az áramszolgáltató nem tudja kiszakaszolni, gyakorlatilag meg kell várni, amíg a zárlat felemészti, elégeti az összes vezetéket, aztán majd lesz valami. Az azonban tisztán látszik, hogy az érintett városrészben jó ideig nem kell számítani villanyra. Ekkor kapcsolok: ha nincs áram, hamarosan leáll a központi fűtés is, hiszen a hőközpontban is áram kell a keringtető szivattyúkhoz. Rohanás haza, a fürdőkádat megtöltöm meleg vízzel. Legalább legyen egy helyiség, ahol kihúzhatja a baba az éjszakát. A lakásban a hőmérséklet óránként 2 fokot esik. Az éjjel már nagyon hideg van, menni kell, nincs mese. A legközelebbi hely, ahová mehetünk, 160 km. Fűteni, főzni nem tudunk, melegvizünk sincs, a hidegvíz az éjjel befagyott. Sikeresen megtesszük a 160 km-t, az úton gyakorlatilag nem is találkoztunk autóval, normális ember ilyenkor nem közlekedik. Sok település eleve elzárva a hótól. Én még sikeresen vissza is érek. Útközben egy helyen megállok pisilni. Kiszállok a kocsiból és aláesek a tükör jégen. Mindegy visszajutok a lakásba, mert nekem fontos dolgom van, nem foghatom az időjárásra a távollétet. Már melegvíz sincs. Az is befagyott. Éjjel télikabátban alszom a paplan alatt, reggeli kávé a kádban megmaradt vízből, gyertyával. Babkonzerv gyertyával melegítve. Mivel a WC-hez sincs víz, az utcán, bokorban hugyálok. A nagy dolgokat majd elintézem a munkahelyen, ott van zuhanyzó is. Ez az állapot 3 napig tart, utána 10 napig korlátozottan, de van áram. Egy család egy 100-as izzónak megfelelőt fogyaszthat. Mivel ezt mindenki igyekszik túllépni (villany tűzhely), így igencsak szakadozott a gyenge áramellátás is. A gyertya az első napon elfogy az összes boltból, már amelyik nyitva van.
    Gondolom, tanulságos. És ekkor még csak nem is egy város, hanem csak egy városrész bénult meg.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Nem szándékoztam megosztani itt az élményeimet, egy érdekességet azonban írok.
    December végét írtak, korszerű szigeteléssel és nyílászárókkal még nem felszerelt panel lakás. Vasárnap, ebédidő. Az egyik gyerek 3 éves, a másik 10 napos csecsemő. Kint -20 faok alatti hőmérséklet széllel, az utak gyakorlatilag járhatatlanok a jégtől és hófúvástól. Hatalmas dörrenés, az áram elmegy. Az ablakból látom az utcán gomolygó füstöt, hallom a tűzoltó autókat. Lemegyek, megnézem, milyen meteor jött? (Kb. ilyesmi benyomásom volt.) Tűzoltók küzdenek az utcán a trafó házzal, amelyiknek fényesen ég az alumínium burkolata. Nyomják rá a port, az szublimál a hatalmas hőtől, majd a hóhoz hasonló formában hull vissza. Mindenki fehér tőle. Közben a rádiókból kihallatszik, hogy az áramszolgáltató nem tudja kiszakaszolni, gyakorlatilag meg kell várni, amíg a zárlat felemészti, elégeti az összes vezetéket, aztán majd lesz valami. Az azonban tisztán látszik, hogy az érintett városrészben jó ideig nem kell számítani villanyra. Ekkor kapcsolok: ha nincs áram, hamarosan leáll a központi fűtés is, hiszen a hőközpontban is áram kell a keringtető szivattyúkhoz. Rohanás haza, a fürdőkádat megtöltöm meleg vízzel. Legalább legyen egy helyiség, ahol kihúzhatja a baba az éjszakát. A lakásban a hőmérséklet óránként 2 fokot esik. Az éjjel már nagyon hideg van, menni kell, nincs mese. A legközelebbi hely, ahová mehetünk, 160 km. Fűteni, főzni nem tudunk, melegvizünk sincs, a hidegvíz az éjjel befagyott. Sikeresen megtesszük a 160 km-t, az úton gyakorlatilag nem is találkoztunk autóval, normális ember ilyenkor nem közlekedik. Sok település eleve elzárva a hótól. Én még sikeresen vissza is érek. Útközben egy helyen megállok pisilni. Kiszállok a kocsiból és aláesek a tükör jégen. Mindegy visszajutok a lakásba, mert nekem fontos dolgom van, nem foghatom az időjárásra a távollétet. Már melegvíz sincs. Az is befagyott. Éjjel télikabátban alszom a paplan alatt, reggeli kávé a kádban megmaradt vízből, gyertyával. Babkonzerv gyertyával melegítve. Mivel a WC-hez sincs víz, az utcán, bokorban hugyálok. A nagy dolgokat majd elintézem a munkahelyen, ott van zuhanyzó is. Ez az állapot 3 napig tart, utána 10 napig korlátozottan, de van áram. Egy család egy 100-as izzónak megfelelőt fogyaszthat. Mivel ezt mindenki igyekszik túllépni (villany tűzhely), így igencsak szakadozott a gyenge áramellátás is. A gyertya az első napon elfogy az összes boltból, már amelyik nyitva van.
    Gondolom, tanulságos. És ekkor még csak nem is egy város, hanem csak egy városrész bénult meg.
    Szerintem ez a szitu a vészhelyzeti felszerelésed ez megváltoztatta, akárcsak téged!