Oldala 2 of 14 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 133

Topic: Tárolás

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    417
    295 tetsziket kapott 142.topicban
    A CO2 módszerről csak pár hónapja olvastam, így én nem alkalmaztam, de ha fogom is inkább ömlesztett dolognál ( búza, zab, rizs, bab stb)
    Last edited by Salmo; 04-01-2013 at 10:02 AM.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,572
    1,170 tetsziket kapott 766.topicban
    Leginkább száraztészta, bab, lencse, liszt, cukor, só van benne eredeti csomagolásban.
    Akkor megpróbálom, ártani csak nem árt.

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Leginkább száraztészta, bab, lencse, liszt, cukor, só van benne eredeti csomagolásban.
    Akkor megpróbálom, ártani csak nem árt.
    Lehet nem fogalmaztam eléggé egyértelműen. Ha a termékek be vannak csomagolva légmentesen, kvázi nejlon/celofánzacskóban akkor nem sok értelme van a szén-dioxidozásnak, mert az élelmiszereddel nem fog kapcsolatba kerülni, mivel az le van zacskózva.A zacskóban meg levegő van gondolom és nem valamilyen gyári védőgáz (pl: nitrogén)
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Salmo Hozzászólás megtekintése
    A társasházi tárolási ötletek után jöjjön most egy családi házas.

-Jaaaa úgy könnyű, hördülhet fel a míves fórum közösség, és valóban könnyebb mint egy 1-2 szobás emeletes házi lakásban,
    de azért itt is sakkoznom kell a lehetőségekkel, mert csak 300-350 m2 kert van.

Egy megoldás a vízóra-akna. Hűvös, de fagymentes, fénymentes, viszont a tároló edény zárását tökéletesen meg kell oldani

Az akna másik felében is egy ugyanilyen 50 literes hordó van, és ezek tetején elfér még két darab.
    Van még egy hordó a padláson, és egy elásva a kertben.
    A hordókhoz egy ismerősömtől jutottam hozzá, és a meglévő 4 darabban egyenlőre csak tartós élelmiszert tárolok.
    A hordóba egy erős műanyag zsákot teszek, ebbe kerülnek az egyébként önállóan is becsomagolt élelmiszerek, majd a
    zsák lezárása ( ragasztó szalag) után rákerül a hordó tető úgy, hogy a tető belső peremét sziloplaszttal kinyomom, majd
    rá megy a záró fémpánt, és még némi duct tape ( mer' ugye az mindig van otthon egy valamire való preppernél.... )

A tárolt ételek röviden( mert ez nem feltétlenül az a téma): rizs, szárazbab, lencse, tészta, só, cukor, tejpor, kakakaó, liszt
    ( először fagyasztva a zsizsik miatt) szárított élesztő, konzervek ( hús, zöldség és hal, mert az valami durván sokáig eláll)
    változó arányban, és kiegészülve néha egyéb tartós dologgal (pl.: aszalványok).

Amkor elkezdtem ezt a tárolás dolgot,még nem igazán volt megtervezve az egész, így utólag nagy hiba, hogy pl nem tudom
    melyik hordó egészen pontosan mit is takar, de a készülőben lévő hordóknál már kiküszöbölöm ezt a hibát....

Ebben a rendszerben tovább gondolva tervezem még egyéb már nem élelmiszer alapú hordók létrehozását ( e.ü cucc, wc papír stb)

salmo ( a duct tape huszár)
    Csak jó lenne részleteiben ismerni a miből mennyiket, és a csomagoltak márkáit, hogy neked mi vált be.+
    "hús, zöldség és hal, mert az valami durván sokáig eláll" ezekből is milyeneket javasolsz?
    ha nem is itt, de valahol a kajásrészben kifejted légyszi.
    a hordók barók, én is akarok.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    19 tetsziket kapott 11.topicban
    A google most nem a barátom, de létezik nagy szájú szögletes ~ 35 literes műanyag ballon, ami vésztárolásra is alkalmas. A földbe van beásva, abban hűtöm a sört, a kapacitása egy karton
    Jobban kezelhető a hordóknál, fél kézzel lehet nyitni-zárni. És pont olyan mély, hogy az utolsó sört is ki tudom venni.

6. A következő fórumozóknak tetszett nomad hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Norway
    Tetszik adás
    16
    54 tetsziket kapott 27.topicban
    Egyszeru esoviz tarolo:
    Innen jott.

8. The Following 2 Users Say Thank You to degu For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    Tudtok BP-n esővíz tárolására alkalmas, akár használt hordót iszonyat olcsón?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    141
    49 tetsziket kapott 30.topicban
    Próbáld meg méh telepen, persze ott csak vashordó van... olyan 20-25 kg, ha 100,-Ft/kg adják is 2000-2500-be megúszod.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    nem rossz ötlet, de műanyagra gondoltam..

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló T72 Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg méh telepen, persze ott csak vashordó van... olyan 20-25 kg, ha 100,-Ft/kg adják is 2000-2500-be megúszod.
    A múltkor akartam venni vasszekrényt a méh-telepen, de elhajtottak a picsába, mert állítólag egy ideje már csak leadni lehet, vásárolni nem. Valami NAV féle szabályozást emlegettek.

Lehet, hogy nem ingben, mappával a kezemben kellett volna menni, hanem overallban és akkor kiszolgálnak ,de azért ez elkeserítő...
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu