Oldala 3 of 14 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 133

Topic: Tárolás

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    Lehet nem fogalmaztam eléggé egyértelműen. Ha a termékek be vannak csomagolva légmentesen, kvázi nejlon/celofánzacskóban akkor nem sok értelme van a szén-dioxidozásnak, mert az élelmiszereddel nem fog kapcsolatba kerülni, mivel az le van zacskózva.A zacskóban meg levegő van gondolom és nem valamilyen gyári védőgáz (pl: nitrogén)
    Még ebben az esetben is érdemes CO2-vel feltölteni a hordót, mert a legritkább esetben zárnak teljesen hermetikusan a zacskók. Nekem az a tapasztalatom, hogy a rizses és tésztás zsacsik gyakorlatilag mindig lyukasak, a liszt pedig eleve papírzacskóban van tehát ha másért nem amiatt mindenkép érdemes.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    141
    49 tetsziket kapott 30.topicban
    több helyen kell próbálkozni, van ahol adnak is el

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Thx

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    22 tetsziket kapott 18.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Locomotiv Hozzászólás megtekintése
    Még ebben az esetben is érdemes CO2-vel feltölteni a hordót, mert a legritkább esetben zárnak teljesen hermetikusan a zacskók. Nekem az a tapasztalatom, hogy a rizses és tésztás zsacsik gyakorlatilag mindig lyukasak, a liszt pedig eleve papírzacskóban van tehát ha másért nem amiatt mindenkép érdemes.
    Értem.
    A liszt tárolásával milyen tapasztalatod van? Nem túl romlandó?
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    133 tetsziket kapott 101.topicban
    Üdv . A műanyag zacskók , vastagabb zacskók , zsákok mennyi idő alatt kezdenek lebomlani , elgyengülni ?
    Az a helyzet , hogy szereztem erős műanyag vödröket , de takarító vegyszer volt benne , és nem jön ki a szag belőle , bárhogy mosom ....Valami jó erős zacskóba akarom tölteni ömlesztve a tárolabdó rizst , babot , stb , de ha a zacskó 10-20 év alatt elöregszik , az nem jó ..... Van ötletetek ?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Üdv . A műanyag zacskók , vastagabb zacskók , zsákok mennyi idő alatt kezdenek lebomlani , elgyengülni ?
    Az a helyzet , hogy szereztem erős műanyag vödröket , de takarító vegyszer volt benne , és nem jön ki a szag belőle , bárhogy mosom ....Valami jó erős zacskóba akarom tölteni ömlesztve a tárolabdó rizst , babot , stb , de ha a zacskó 10-20 év alatt elöregszik , az nem jó ..... Van ötletetek ?
    Sok mindentől függ a bomlása. Milyen tényezőknek van kitéve, milyen anyagból készült, milyen vastag...stb. Ha kukoricakeményítőből készült fóliába teszed, akkor az direkt lebomlik

Lehet érdemes elgondolkodnod a mylar bag-en.
    Nem a legegyszerűbb beszerezni, de garantáltan jó. Tartsd szemmel a blogomat, mert készül egy poszt ezzel kapcsolatban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    133 tetsziket kapott 101.topicban
    Olvastam , hogy üdítős pet palackban tárolják a szemes terményt . A palackból nem oldódik ki mérgező anyag hosszútávon ?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    A PET-ből elvileg nem (hangsúlyozom, elvileg!) ami biztosan nem egészséges, az a PVC.
    Liszt helyett egyébként én is szemesterményt tárolnék, mert őrölve rendkívül romlandó. Ez persze igényel valamilyen örlő-daráló cuccot is, de rövidtávú szituációra tervezve életképesebb, ha FIFO elv szerint lisztet raktározol. El kell dönteni, hogy mire van lehetőséged és mi ellen készülsz védekezni.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Hali!
    2-3 ezerért nagyon jó hordókat lehet kifogni, kis "vasbolt"ban.
    A vashordó szerintem nem jó föleg földalá rejtve 2-3 év és kirohad az tuti.

10. A következő fórumozóknak tetszett zukajev hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    16
    37 tetsziket kapott 24.topicban
    5 literes tiszta új fehér marmonkannában tárolunk ömlesztetten tarhonyát kb. 6 éves. Nem változott semmit, nem nőtt meg a főzési ideje sem.
    Pet palackban is tároltunk rizst, tésztákat ömlesztve, azok is jók voltak pár évig, de már elfogytak. Tárolási hely szempontjából a marmonkannát tartom jónak, nálunk bevált, egymás mellé jól berakható, könnyen hordozható is akár.
    A vegyszeres vödröket nem merném használni semmire. Műanyag zacskóban nem tároltunk semmit, nem is tervezzük, mert a lezárása macerás, lehet szakadós, nem nyerte meg a tetszésünket.
    Babot zsizsikesen adják el a boltban, nekem erre kellene ötlet, hogy hol kellene venni, hogy ne legyen ezzel gondom.

12. A következő fórumozóknak tetszett asszony hozzászólása: