Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 39

Topic: Aldi

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    nlkná

Aldi

Jövő heti akcióban: BBQ paraffinos grillbegyújtó (2x32db/doboz) 599 Ft 10 percig ég/db, gyorsfőzőbe tökéletes és piszok olcsó!
    Önfelfújó matrac: (188x66x5cm!): 5499Ft/db
    plusz akinek szimpatikus a mini gázfőző: Workzone multifőző: 2999Ft/db

Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi lennék az "önfelfújós" technikailag mit jelent. Kompresszor? Elemmel? Az súly, szóval gondolom nem.
    Az önfelfújóst álltalában arra értik aminek alap mérete a "felfújt" méret, összetekeréssel tudod belőle a levegőt kinyomni így egy kisebb tárgyat kapsz. Úgy képzeld el mintha a szivacsot összenyomnád akkor kisebb lesz, ha elengeded vissza megy eredeti méretére. Használtam már ilyen polifoamot, egész kényelmes tud lenni, de súlya még így is jóval több mint az egyszerű polifoamnak.

Ha van is kompresszoros megoldás nem tartom túl jónak, elektromosság igénye miatt.

Autósoknak szerintem jó dolog ez az önfelfújós matrac, de hátizsákra plusz súlynak nem ajánlom.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    nlkná
    Megvettem a matracot. 1,7 kg,de össze sem lehet hasonlítani a sima polifoam-al, 5 cm vastag és egyáltalán nem érezni a talaj egyenetlenségeit! (Nekem ez fontos, mivel nem szeretem a kavicsokat a derekam alatt!).

Volt néhány drága önfelfújósom, de néhány év alatt mindegyikben elvesztette a rugalmasságát a szivacs, úgy kellett felfújni szájjal, attól meg a pára elkezdett benne rohasztani. Valahogy az anyaguk is ereszteni kezdte a levegőt, ezért nem veszek többet, áttértem a kicsi és könnyű függőágyra, azt mindenhol tudom használni Maon.
    Ahol meg nem, ott összekotrok annyi füvet, bokrot, ami puhán tart.

Az önfelfújós derékaljakra mindegyik esetében érdemes szájjal ráfújni a kirugási fázis után. Egyébként olyan puhák lesznek, akár egy szottyadt paradicsom.
    Ezenfelül sérülékenyek. Ha kiszúródik a huzat és elszáll a levegő, akkor egy nyitott cellás szivacson fogsz feküdni. Ami kb. annyit ér, mint szarnak a pofon.
    Tapasztalatból tudom, mert az enyém egy négynapos túra első éjszakáján adta meg magát és hajnalban arra keltem, hogy a műveletlen erdőtalaj, gyökerek és sziklák beleálltak minden porcikámba. Pedig az egy normális Nordisk volt anno. Nem is kilukadt, hanem a szelep környékén adta meg magát. Szóval a maradék éjszakákra én is azt csináltam, mint Traveller: fű, gaz, avar alá, aztán lehetett aludni. Városi túléléskor a betontörmeléken ezt nem fogod tudni megcsinálni!
    Én azóta vettem holland katonai zártcellásat. Majd 2 centi vastag. Tönkretehetetlen és mindössze 670g, 20€-ért. A hátizsák alján, kívülről marhára lényegtelen a méret. Plusz védi a csilliárdos zsák alját!
    Én nem tudok függőágyban aludni, mert hason és oldalt fekszek többnyire. A függőágyban pedig ez miatt úgy ébredek reggel, mint egy kettétört rongyos kifli.
    Szóval az nem mindenkinek megoldás. Ezt csak azoknak mondom, akik szintén hasonalvósok és eddig gondolkodtak függőágyon. Aki háton alszik annak viszont tuti megoldás, mert legalább nem kell a hideg földön aludnod, ami túlélés szempontjából mindig Hypothermia rizikófaktor.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Volt egy eü-s táska náluk amiben egy légző maszk is helyet kapott valakinek nem sikerült lecsapni rá?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    nlkná
    Jelenleg kapható vákuumos csomagoló gép 9 000 Ft-ért (eddig a neten 25 000 Ft volt a legolcsóbb, amit találtam). Vettem, kipróbáltam, príma!

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Idézet Eredeti hozzászóló knife1 Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg kapható vákuumos csomagoló gép 9 000 Ft-ért (eddig a neten 25 000 Ft volt a legolcsóbb, amit találtam). Vettem, kipróbáltam, príma!
    Én is gondolkodtam már rajta.
    Miket tudok tárolni így?
    Aldis szórólapon nem látom, van róla valahol infó?

Idézet Eredeti hozzászóló knife1 Hozzászólás megtekintése
    Milyet vettél ? Én 1 hónapja vadászok megfelelőre .