Oldala 1 of 66 1231151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 652

Topic: Élet a tanyán

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Norway
    Tetszik adás
    16
    54 tetsziket kapott 27.topicban

Élet a tanyán

Nem igazan talaltam a megfelelo topikot, hiszen van tuleles a varosban ugyhogy inkabb IDE osztom a cikket melyet buscraftos kollegak talaltak.
    (Ha nem passzol ide majd átpakoljátok.)

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,077
    4,480 tetsziket kapott 3,007.topicban
    Blog Entries
    4
    Áttettem ide.

Ki lakik tanyán, vagy ki tervezi hogy elvonulva a világtól vidékre költözik?

Én a múltkor lecsúsztam egy jó vételről, de nagyon szeretnék elköltözni egy csendes helyre. Itt még azért is komoly büntetést kaptunk a múltkor, mert madarakat etettünk. Kiderült hogy a város szabályzata szigorúan tiltja. Honnan tudhattuk volna? De van nagyon sok szabály, ami elég irritáló, úgyhogy egy saját, nyugodt kis tanya sokkal jobb lenne.

Nem beszélve hogy a prepperkedés könnyebb olyan helyen, van föld, van terület, bele lehet tanulni a gazdálkodásba.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Én falun lakom, de a méhészethez most keresek egy tanyát, ki is néztem egy jót csak azt a bizonyos " visszautasíthatatlan ajánlatot " kell megtennem
    B helyszínnek kiváló lenne.
    A méhek mellett elférne pár disznó, baromfi, meg persze pár kecske.
    Amúgy baj esetén egy 2 kecske lehet az ember legjobb barátja, bőséges tej forrás, és hihetetlenül igénytelen.
    azért 2 kecske mert tej csak akkor van ha van kiskecske is, tehát kell egy anya és egy bak. (csak azért írom le így mert volt olyan barátom, aki még ért is a jószághoz mégis
    várta a tejet, mire rájött hogy az nem csak úgy van)
    Tehát én mindenképp tanya/falu párti vagyok.

4. The Following 3 Users Say Thank You to zukajev For This Useful Post:

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    227 tetsziket kapott 123.topicban
    Még csak most jöttem vissza Mo-ra. Szóval egyelőre a város szélén lakom. De mindenképpen tanyapárti vagyok és az is a cél. Azonban el kell, hogy oszlassak egy-két romantikus álmot: a tanya nem csak abból áll, hogy ott csönd van, meg harmatfriss levegőre lehet kelni. Sokan szőnek ilyen balga álmokat! A tanya nagyon is sok munkát jelent. Főleg akinek jószága is van. Már pedig akinek tanyája van az előbb-utóbb szerez jószágot is. Azt pedig rendszeresen etetni kell, gondozni, takarítani! A veteményest kapálni, mert különben felveri a gaz. A szőlőt, gyümölcsöst metszeni, oltványozni, permetezni. A fűnyírás lesz a legkisebb gondod! Ettől függetlenül három milliószor inkább a tanya, mint a panel!!!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

6. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    227 tetsziket kapott 123.topicban
    Jaa, és ha félúton jut eszedbe, hogy elfelejtetted azt a hülye vaníliás cukrot az asszony sütijébe, akkor az "öt kilométer" megint a boltig.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Ebben nagyon igazad van. Sokan nem is gondolnak bele, hogy ha állattartásra adja a fejét akár tanyán akár falun az mindennapos elfoglaltság. Nincs hétvége vagy ünnepnap, az állatokról mindennap gondoskodni kell. Ennek ellenére én is azt mondom mint Te: "Ettől függetlenül három milliószor inkább a tanya, mint a panel!!! "

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    2 tetsziket kapott 2.topicban
    Érdekes, hogy van topic tanyára meg nagyvárosra is, de falura nincs. Pedig egy egész kellemes átmenet a kettő között, van közel bolt, ha baj van akkor segítség is, és hogyha nem egy nagy, elidegenedett falu, akkor pont hogy csak előnyei vannak preppekedés szempontjából, mert nem kell félni a szomszédoktól sem, és együtt erősebbek is az emberek ha esetleg fosztogatók érkeznek a környékre. A tanya jó dolog, de ha jön pár suhanc akkor arra sem lesz időtök hogy elbúcsúzzatok a kecskéktől meg a többi állattól, már viszik is őket minden más készlettel együtt. Lehet hogy faluban nem lehet teljesen életvitelszerűen növényt termeszteni és állatot tartani, de őszintén, ki akar. Valami munkára szükség van, hogy legyen internet és feljöhessetek a magyarpreppperforum.org-ra, a kedvenc oldalatokra, meg azért az évi 365 munkanap se túl csábító. Egy faluból kényelmesen el lehet járni munkába, és mégis elfér otthon a kertben pár kecske, tyúk, kis paradicsom meg krumpli, a gyümölcsfákról nem is beszélve. És ennél nem is kell több egy igazi preppernek. A pincében lehet tárolni bőven konzerveket, kínai leveseket meg egyéb tartósított kis helyen elférő kajákat, és ezeket tökéletesen kiegészíti a kertben található friss zöldség, gyümölcs, friss hús. A kecske pedig nekünk lett teremtve . Nem feltétlenül kell többet tartani, elég ha egyszer kétszer elviszed valamelyik falubelihez akinek van bakja, és befizeted egy élményestre, egy ellés után akár évekig tejel. De persze ha több van az sem árt, tényleg nagyon igénytelen. Fel tudnak mászni a fára, és lerágcsálják a leveleket. És ha kell, a húsa is nagyon finom. Én most Budapest mellett lakom, de ha kiköltöznék akkor is csak ide mennék pár tíz kilóméterrel arrébb valamelyik faluba, a pilisbe vagy északabbra a cserhát-börzsöny környékére, egy párszáz fős faluba.

10. A következő fórumozóknak tetszett Hegyiember hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    30
    45 tetsziket kapott 29.topicban
    Ha már falu akkor valami ilyesmire gondolok http://index.hu/video/2012/01/05/akvaponia/ elég életképesnek tünik.

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    113
    61 tetsziket kapott 46.topicban
    Az aquaponia városba való! De oda nagyon!
    Falun erre nincs igazán szükség.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Gyermekkoromban (6-14 év között) egy nagyközség szélén, a szőlőtermelő részén éltem (és azóta is többször laktam vidéken). 1 hold föld volt a ház mögött, fele szőlő, fele szántó. Nagy melléképület, gyümölcstároló, pince, ólak disznóknak és baromfiknak. Meg nem tanultam a földművelést és az állattartást, de csinálnom kellett. Azt megtanultam belőle, hogy amíg lehet elkerülöm. A földművelés kemény kenyér, mindig van dolog benne, az állatok mellett nincs se vasárnap, se ünnepnap. A sertés 15 perc késésért majd szétszedi az ólat. Nincs betegség, nincs pihenőnap, nincs nyaralás vagy több napos kirándulás. Nincs elvonulás a vadonba... Persze senkit sem beszélnék le róla, csak számoljunk le a parasztromantikával. Az ember küzd, dolgozik és egy vihar, egy jégeső vagy egy az állatállományokon végigsöprő betegség és oda minden amit abban az évben létrehoztál.
    Persze én is úgy készülök, hogy ha kell visszaállok a kapanyél mellé és újra megfogom a moslékos kanál nyelét is, de tolom a határidőt.
    A mai falusi porták már nem elegendőek az önfenntartáshoz. 600-1000 m*m-es telkek, amiknek a fele beépítve és leburkolva. A maradékon nem lehet megélni. Kísérletezni, gyakorolni, a boltban megvásárolt élelmiszert kiegészíteni lehet, De a teljes ellátást fedezni és az állatok takarmányát is megtermelni lehetetlen.

14. The Following 4 Users Say Thank You to A. L. Ias For This Useful Post: