Oldala 17 of 67 ElsőElső ... 7151617181927 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 161 to 170 of 670

Topic: Élet a tanyán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 59

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon jó megoldás az egérre, de a patkányra kevésbé. A patkány beleesik, aztán visít. A többiek kerülni fogják a helyet.
    Persze, előfordul hogy visít. Mikor üzemi területen használtuk bele volt vezetve, valami generátornak a (nem tudom jól mondom-e) karter gáza. Gyorsan feldobta a pacskert. Kedves öreg ismerősöm vizet tart a hordó alján, ez is idő kérdése. Zakkant elméjű Kornél barátom mondván, hogy a patkány ellenség, valami tűélesre köszörült szeg erdőt helyezett el a hordó alján. Ez idővel életveszélyes, és rohadt büdös, de felettébb hatékony. Visítás nincs. De, továbbra is állítom hogy ezek nélkül is működik, max a hatásfoka kisebb.
    További jó megoldás, ha a görényes embert hívod irtani. Mifelénk még létező szakma. Kimegy az ember, 4-5 vadászgörénnyel meg ugyanannyi kisebb nagyobb kutyával, elengedi őket, és indul a mészárlás. Adott esetben képesek pár óra alatt két talicska dögöt összehordani.......
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 38
    Given: 10

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló shadow177 Hozzászólás megtekintése
    További jó megoldás, ha a görényes embert hívod irtani. Mifelénk még létező szakma. Kimegy az ember, 4-5 vadászgörénnyel meg ugyanannyi kisebb nagyobb kutyával, elengedi őket, és indul a mészárlás. Adott esetben képesek pár óra alatt két talicska dögöt összehordani.......
    "görényes ember" elég durván hangzik

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 38
    Given: 10

0 Not allowed!
    Én egy síma, öngyújtóból kiszedett (3 db) és összeépített UV lámpával vadásztam patkányra éjszaka épületben, légpuskával, meg légpisztollyal is. Nekem bejött.
    Hogyan? Szófukar vagy, tippeket szeretnék hallani! Fegyverlámpaként? Akkor hogy láttad az irányzékot? Egyszerűbb, ha leírod pontról pontra
    Azért is érdekel ennyire, mert durva SHTF esetén a légpuska az egyik dolog ami könnyen megmarad, mint működő eszköz és a patkány az egyik dolog ami elérhető lesz mint fehérjeforrás (nem mintha várnám, hogy ellenőrizetlen egészségű patkány húsát kelljen fogyasztanom, de az éhhalálnál nagyságrendekkel jobb perspektíva). No és kövezzenek meg a zöldek, de szerintem legitim módja a kártevőirtásnak.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Persze, előfordul hogy visít. Mikor üzemi területen használtuk bele volt vezetve, valami generátornak a (nem tudom jól mondom-e) karter gáza. Gyorsan feldobta a pacskert. Kedves öreg ismerősöm vizet tart a hordó alján, ez is idő kérdése. Zakkant elméjű Kornél barátom mondván, hogy a patkány ellenség, valami tűélesre köszörült szeg erdőt helyezett el a hordó alján. Ez idővel életveszélyes, és rohadt büdös, de felettébb hatékony. Visítás nincs. De, továbbra is állítom hogy ezek nélkül is működik, max a hatásfoka kisebb.
    Hallottam én is csoda módszerekről. Pl. egyes vidékeken divat, hogy élve fognak egy patkányt, majd addig tuszakolják a fejét a pálinkába, amíg el nem alél a részegségtől. Utána élve kibelezik, majd egy követ varrnak a hasába. Amikor magához tér, elkezd visítozni. Ettől a többi annyira megrémül, hogy elmenekül a vidékről. Mások ugyanezt úgy érik el, hogy az élő patkánynak kiszúrják a szemeit, majd elengedik. Én spec. egyik megoldást sem tudnám megcsinálni, de végignézni sem.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Ez egyértelmű állatkínzás. Remélem hogy csak szóbeszéd és nincs ilyen a valóságban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Hallottam én is csoda módszerekről. Pl. egyes vidékeken divat, hogy élve fognak egy patkányt, majd addig tuszakolják a fejét a pálinkába, amíg el nem alél a részegségtől. Utána élve kibelezik, majd egy követ varrnak a hasába. Amikor magához tér, elkezd visítozni. Ettől a többi annyira megrémül, hogy elmenekül a vidékről. Mások ugyanezt úgy érik el, hogy az élő patkánynak kiszúrják a szemeit, majd elengedik. Én spec. egyik megoldást sem tudnám megcsinálni, de végignézni sem.
    Ezekről a módszerekről még nem hallottam, de nem is hiszek bennük. Egy patkányt nem lehet úgy kibelezni, hogy utána még visítson. De, ha lehetne is, akkor is pofán verném érte az illetőt!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Hogyan? Szófukar vagy, tippeket szeretnék hallani! Fegyverlámpaként? Akkor hogy láttad az irányzékot? Egyszerűbb, ha leírod pontról pontra
    Azért is érdekel ennyire, mert durva SHTF esetén a légpuska az egyik dolog ami könnyen megmarad, mint működő eszköz és a patkány az egyik dolog ami elérhető lesz mint fehérjeforrás (nem mintha várnám, hogy ellenőrizetlen egészségű patkány húsát kelljen fogyasztanom, de az éhhalálnál nagyságrendekkel jobb perspektíva). No és kövezzenek meg a zöldek, de szerintem legitim módja a kártevőirtásnak.
    No, akkor hogy ne legyek szófukar, vágjunk bele!

Az irányzék kínai távcső illetve lézer volt, a "fegyverlámpa" 3db öngyújtóból való UV led egy piaci egyelemes háromledes elemlámpába beforrasztva. Csak úgy kézzel odafogva a fegyverhez. ~5-6m távolságig éppen elég volt ahhoz hogy a körvonalra lehessen célozni.
    Puha sötétkék vászon ruhát húzol, mert az nem zizeg és a kósza holdfény lesiklik róla.
    Bemész egy olyan helyiségbe ahol járnak, (szeretnek pl. a falon kívül szerelt vezetékeken mozogni) keresel egy helyet ahonnan jó a rálátásod. Azután nehezen, de elérhető helyekre odakensz egy-egy kis csokit és vársz.
    Lassan lélegzel.... a szemed behunyod, a szád kinyitod, felerősödnek a hangok......
    Mikor meghallod őket vársz, zizegnek, motoznak, már a tarkódon érzed a bajuszuk érintését.... lámpa fel, n y u g o d t a n célzol és lősz. Kényszeríted magad, hogy l a s s a n húzd meg a ravaszt, mert különben elcseszed.
    Max. két lövés után újra vársz, akkor is ha estleg nem szaladtak szét.
    Lassan lélegzel.... vársz, néha világítasz, hallgatod ahogy lassul a szíved 40-50 lélegzet után újra világítasz, célzol, és lősz.
    Természetesen ha nem volt halálos a találat, megölöd az állatot, mert nem okozunk felesleges szenvedést! Meg azért is, mert a vergődése/visítása elriasztaná a többit is. Volt hogy 18-at lőttem 2 óra alatt. Ha esetleg fogyasztanál valamit közben, a sör és a bor nem zavarja őket, a pálinka és a kávé igen. A dohányzást is felejtsd el már onnantól hogy felvetted a "vadász" ruhát!

Egyébként légpuskával elérhető fehérje forrásnak a madarak és macskák is megfelelnek.

Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Jelentés a farmról : szépen nőnek a rackák , még minden éjszakára be vannak zárva a róka veszély miatt ,már szépen eszik a zöldet , a szarvuk is növöget , két hét mulva jön még két másik így már négyen lesznek . Április 19-én hozom a tyúkokat de még a ketrecükkel sehol sem tartok szóval bele kell húznom rendesen...

Fénykép0383.jpg Fénykép0387.jpg

Ismét kinyított a mekk-elek műhely és készítettem megint egy asztalt ezt már masszívabb anyagokból mint a múltkorit mert az érzékeny volt a nagy szélre , ez olyan jól sikerült ,hogy ellopni se lehetne olyan nehéz , ma lekezeltem lenolajjal így szép sárgás színt kapott . Ha asztalos nem is leszek de ez már tetszik , legalább is a söröskorsó jól mutat rajta

IMG_2486.jpg IMG_2492.jpg

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azon az asztalon, már csak rontani lehet!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Akkor kínhalált hal a négylábú. Annál sokkal jobb ha tényleg légpuskával végez vele a háztulaj. Az gyorsan megvan.