Oldala 57 of 67 ElsőElső ... 7475556575859 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 561 to 570 of 670

Topic: Élet a tanyán

Törölt_fórumtag3
    Guest

0 Not allowed!
    Szeretnék segítséget kérni Tőletek földikutya ügyben. A vidékünkön nagyon elszaporodtak, mindent kizabálnak a földből, még a csávázott borsó vetőmagot is, és semmi bajuk tőle. El vagyok keseredve, mert tönkreteszi a kertemet. Tudna valaki hatékony módszert ajánlani ellenük?

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló csigasütő Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék segítséget kérni Tőletek földikutya ügyben. A vidékünkön nagyon elszaporodtak, mindent kizabálnak a földből, még a csávázott borsó vetőmagot is, és semmi bajuk tőle. El vagyok keseredve, mert tönkreteszi a kertemet. Tudna valaki hatékony módszert ajánlani ellenük?
    Kérdezném erről a szépséges és védett állatról volna szó ?

Vagy csupán a földikutyának is nevezett vándorpocokról ?

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló csigasütő Hozzászólás megtekintése
    A földikutya valóban komoly károkat tud okozni, ugyanis a vakonddal ellentétben ez növényevő. Jó kis dundi méretéből adódóan valószínűleg nem is eszik keveset. Nagyon ritka (világviszonylatban legalábbis), ezért fokozottan védett állatfaj. Nem szabad pusztítani. Persze ezért komoly kártérítést a szép állatállomány gondozásáért te bizonyára nem fogsz kapni. Javaslom, hogy vízzel rendszeresen áraszd el a járatait, azt előbb-utóbb megunja és odébb költözik. Ha nem válna be egy hét alatt jelezd, aztán kitalálok valamit a pusztítást megelőző következő fokozatból.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló haven Hozzászólás megtekintése
    mit lehet kezdeni a baromfi tollakkal, lehet valahogy hasznosítani? Most nem a kacsa és liba pehelytollakra gondolok.
    Mehet a trágyába, vagy a komposztba (a melegkomposztba), ott tökéletesen lebomlik, és a domestoslobbi is örülhet, mert a magas hőfok miatt sterilizálódik is Ugyanígy a belsőség, sőt, az elhullott egyedek is mehetnek a kupacba. Mérettől függően ezeknek akár fél év is kell a teljes "feloldódásig", valamint figyelni kell arra, hogy a szaguk erős, így egy csomó állat rájárna, ha kiszagolnák. Erre a legjobb megoldás, ha a kupac belsejébe teszed, ehhez meg kell bontani, hogy legalább 50-60 cm cucc legyen rajta visszatemetéskor.

Törölt_fórumtag3
    Guest

0 Not allowed!
    Köszönöm, kipróbálom. Gondoltam a füstbombára is, azt egyszer évekkel ezelőtt alkalmaztuk, akkor nyugi lett egy időre.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    https://fehersolyom.wordpress.com/ca.../tudas/page/2/
    kas.jpg

Nem rossz ötlet. Számomra ismeretlen volt a honlap is eddig.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Pulykatartással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A hétvégét Bükkszéken töltöttem és megismerkedtem egy helyi méhésszel, aki pulykát is tartott háztájiban. Jobban áradozott róluk mint a méhekről, amin meg is lepődtem..
    2 nőstény és egy kakas volt, valamint vagy 30 csirke, akiknek kijárásuk volt a ketrec alól
    DSC04835.jpgDSC04836.jpg

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Finom a húsa
    A fehér fajta kicsit kényesebb, a bronzpulyka elég mokány tud lenni. Nagyon jól hasznosítja az olcsóbb takarmányt is, mi egy zsák indítótáp után már csak tiszta zabbal etettük, és kövérre híztak Rögtön az elején felesbe kell keverni a szemeset a táppal, leginkább azért, hogy szokja a szemük. Enni alig fognak belőle, és mikor elfogy a táp, nagyjából egy napig csak nézegetni fogják a púposra rakott etetőt is. Másnapra már elég éhesek lesznek, akkor nekiállnak rendesen enni.
    Nagyon jó nekik a friss zöld is, vágott csalántól kezdve az eperfa lombjáig mindent megesznek. Ha fehér előneveltet vesztek, akkor bele kell kalkulálni, hogy 10-15 db-ból 2 el fog hullani, bronzból egyszer döglött csak meg egy darab. A nyári melegben árnyék legyen nekik, meg figyelni kell arra, hogy 2 m magasra is felrepülnek, és ha mondjuk az ól tetejéről akarod lehajtani őket, akkor képesek jól megzúzni magukat.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Köszönöm a hasznos hsz-t. Tartáson még nem merek első körben gondolkodni, ha beköltözünk végre szeretnék 10-15 csirkének megfelelő életfeltételeket biztosítani. Ha ők megmaradnak jöhet a többi szárnyasjószág is.
    Nálatok hány állatból áll a törzsállomány? én már ezzel a látott hármas felállással is meg lennék elégedve.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nálunk most éppen csak macska meg teknős van (a kerti vadakat nem számolva), tavaly költöztünk, és az új helyen először még baromfiólat akarok építeni, mert a mostani az olyan rozoga, hogy csak én merek bemenni, haszonállatot nem engednék oda
    Amúgy szerintem tyúk lesz, gyöngyös (finom a húsa, és elkergeti a varjat, patkányt, görényt), meg japántyúk (nagyon jó kotlós), bónuszként pár galambpárral (húslevesnek). Pulykában egyelőre nem gondolkodunk, mert most csak ketten vagyunk, és egy 8-10 kilós pulykamellet nagyjából két-három hónapig ennénk, szóval még várunk a dologgal Talán még kacsa lesz a meztelencsigák ellen, de ez még a következő pár hónap története