Oldala 65 of 67 ElsőElső ... 15556364656667 UtolsóUtolsó
Eredmény 641 to 650 of 670

Topic: Élet a tanyán

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Ez hogyan szokott lezajlani?
    Nekünk voltak vakondjaink és nagyon begurultam mikor arra mentem ki,hogyan néz ki a gyep!Kifigyeltem mikor mozog és ásóval kifordítottam elég sokat!Gyűjtöttem őket vödörbe és hétvégén elvittük jó messze...na mire vissza ássák magukat 10 kilométerről...
    A vakondokat én nem piszkálom.
    Legalább kordában tartják a lótetű populációt.

Az egerek meg csak rágnak, rágnak, rágnak, kaparnak, bepiszkítanak és ráadásul a motoszkálásukkal is zavarnak.
    Mindegy hol vannak, csak a háztól távol maradjanak. Ha meg bejönnek akkor is elmehetnének, de nem teszik. Hiába zavarom a kis értetleneket.
    Ilyenkor jönnek az egércsapdák a képbe.

Amikor a 20. takarmányos zsákot rágják meg oldalt, akkor okkal üzen hadat az ember a kis betolakodóknak.

Most is a csávázott búzát eszik a barmaik.
    Eddig lusta voltam csapdázni ott is, gondolván hogy felfordulnak majd a csávázó anyagtól, de nem.
    Túlélik, mivel az EU betiltatta a komolyabb csávázószereket. (Persze a patkányméreg az "környezetbarát".)
    1-0 a környezetvédelem javára.
    Last edited by mmilan21; 05-03-2016 at 08:37 PM.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    24 óra alatt 3 egeret fogtak a csapdák.
    Kettő termete egeret a megrágott vetőmagos zsákba telepített csapdák fogtak meg.
    Már meg is kapták a macskák. 3 macska - 3 egér. Jó dolguk volt.

Ez jó taktika egyenlőre, hogy koncentrálom a csapdákat az egér gócpontokhoz, oda ahol a legtöbbet járkálnak.
    Eddig bevált, leszámítva 1-1 okosabb/tapasztaltabb egeret.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    A napokban előkerestem az összes egérfogót! Előre félek az őszi rágcsáló inváziótól... A tanyám körül rengeteg gabonát ültettek, így ősszel biztosan sok egér, pocok meg minden ilyenfajta rágcsáló fog téli menedéket keresni. Alternatív megoldásnak olvastam valahol, hogy a gyöngytyúk kiváló egérriasztó. Valakinek van erről információja vagy tapasztalata?

Továbbá örömmel számolok be róla, hogy megkezdtük az általunk nevelt, teljesen vegyszermentes zöldségek fogyasztását. Minden napra jut már valami saját zöldség és szépen nőnek a növények. Eddig szinte teljesen elkerült minket a fagy, remélem már nem is lesz több ezen a tavaszon.
    Last edited by Ádám Csaba; 05-11-2016 at 08:05 PM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Alternatív megoldásnak olvastam valahol, hogy a gyöngytyúk kiváló egérriasztó. Valakinek van erről információja vagy tapasztalata?
    A gyöngytyúk tényleg jó rágcsálóriasztó, ráadásul elkapják, és széttépik, ami bemegy közéjük, egér, vakond, görény, bármit. A kismacskákat, madarakat is, ha el tudják kapni.

Másik alternatív megoldás, hogy kalapálsz le t-fákat a tanya környékén, nyugisabb helyre (a szántókra is érdemes, de beszéld le a használóval), ahová az ölyvek kényelmesen le tudnak ereszkedni, és onnan figyelik a zsákmányt. 1 hektárra 2-3 fa is elfér.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Az ölyveket próbálom távol tartani, mert azok a szárnyasokat is elviszik.
    Gyöngytyúkot viszont szerzek be, hátha segítenek távoltartani a rágcsálókat.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Az ölyveket próbálom távol tartani, mert azok a szárnyasokat is elviszik.
    Gyöngytyúkot viszont szerzek be, hátha segítenek távoltartani a rágcsálókat.
    Az ölyvek mindig "szakosodnak". Vagy rágcsálóval táplálkoznak egész életükben, vagy madarakkal. Ez nem változik meg élettartamuk során. Írásodból úgy tűnik, a területeden sok a rágcsáló, ezért valószínű, hogy az ölyvek is azokat keresik.
    A rágcsálók távol tartásához rendkívül jó tapasztalataim vannak az ebay-en olcsón beszerezhető ultrahangos riasztókkal. Ajánlom figyelmedbe.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A szárnyasok védelmére én egyszerűen lehálóztam a kifutó tetejét. Tsz-ből, gazdáktól tudsz kérni bálaháló maradékot, mert a tekercsről az utolsó 8-10 m-t nem mindig tudja letekerni a gép, azt ki szokták dobni. Aládeszkázod, mert nem olyan jó a tartása, és máris nem kell az ölyvektől tartani. Plusz előny, hogy a madarak szárnyát sem kell visszavágni, mert belülről sem tudnak kirepülni

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Számomra ez nem megoldható, mert több száz m2 a baromfiudvar és erdőt kerítettem le. Marad a gyöngytyúk.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Akkor viszont gyorsan növő fákból ültesd be a kifutót, a lombkorona is véd az égi ragadozók ellen. Egyszer valahol azt olvastam, hogy a tojáshozam is kimutathatóan nő, mert a tyúkok sem látják úgy az eget, és kevesebb a stressz a ragadozómadarak miatt.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Gyakorlatilag itt 10 méteres akácfák borítják a baromfiudvart. Na kíváncsi leszek a tojáshozamukra...