Oldala 66 of 67 ElsőElső ... 165664656667 UtolsóUtolsó
Eredmény 651 to 660 of 663

Topic: Élet a tanyán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,012 tetsziket kapott 555.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Gyakorlatilag itt 10 méteres akácfák borítják a baromfiudvart. Na kíváncsi leszek a tojáshozamukra...
    Én is! Nem nézegettem anno a tojást, de a viselkedésük az feltűnően nyugodt volt. Majd írd meg, hogy tényleg többet adnak-e!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Tetszik adás
    257
    116 tetsziket kapott 57.topicban
    Nem tudom, hogy itt jo helyen van-e, ha nem majd Tulelo atrakja (bocs Tulelo ). Asszony elkezdte nezni A haborus farm cimu sorozatot, en is rakaptam. Ebben 3 torotenesz egy evig el egy angliai videki farmon a II vilaghaboru idejen levo allapotok kozott. Sokmindent kell sajat maguknak megoldani, segitseget csak emberi segitseget kapnak. Nagyon erdekes, es sok otletet lehet venni. Korabeli ruhakban es technikaval dolgoznak. Akit erdekel ez az idoszak annak csak ajanlani tudom. Teljesen jol bemutatja a tanyasi eletet.

3. The Following 3 Users Say Thank You to Al Bundy For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    143 tetsziket kapott 107.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Al Bundy Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy itt jo helyen van-e, ha nem majd Tulelo atrakja (bocs Tulelo ). Asszony elkezdte nezni A haborus farm cimu sorozatot, en is rakaptam. Ebben 3 torotenesz egy evig el egy angliai videki farmon a II vilaghaboru idejen levo allapotok kozott. Sokmindent kell sajat maguknak megoldani, segitseget csak emberi segitseget kapnak. Nagyon erdekes, es sok otletet lehet venni. Korabeli ruhakban es technikaval dolgoznak. Akit erdekel ez az idoszak annak csak ajanlani tudom. Teljesen jol bemutatja a tanyasi eletet.
    Üdv .
    Igen , jó sorozat , Edward kori farm , viktoriánus kori farm is a sorozat része .

5. The Following 2 Users Say Thank You to Laci For This Useful Post:

Senior Member suuperbus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Tetszik adás
    46
    32 tetsziket kapott 28.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Al Bundy Hozzászólás megtekintése
    Nekem is a kedvenc sorozatom. Én a háborús farmot láttam. Érdekes, hogy milyen sok dolog pótolható pl. babkávé helyett cikória és így tovább a végtelenségig, beleértve azokat a fura mezőgazdasági gépeket, amit előhúztak a forgatás kedvéért.

Senior Member aksurv's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    161
    315 tetsziket kapott 201.topicban
    Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb....

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    29
    64 tetsziket kapott 32.topicban
    A feleségem örökölt egy 14 hektáros erdőt a várostól 7 km-re. A nagyszülei laktak ott. Gyerekkorában a feleségem is gyakran aludt a mamájánál, így Őt sok emlék köti oda. Az épületek már összedőltek. Elhatároztuk, hogy építünk egy új tanyát és pár év múlva odaköltözünk.
    Van egy tanyám most is, de azt nem igazán szeretjük. Albérlő lakik benne. Nem akarom elkiabálbi, de úgy néz ki arra is lett egy vevőm.
    Szép lassan összeáll a dolog és ha minden jól megy, akkor pár év múlva egy erdő közepén fogunk lakni, kilóméterekre a legközelebbi szomszédtól.
    Lehet indítok egy blogot az építkezésről, mert amit csak tudok, én fogok csinálni. Ha így lesz, akkor megosztom itt.

9. The Following 5 Users Say Thank You to Alpha For This Useful Post:

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    158
    160 tetsziket kapott 125.topicban
    Mi a baj a meglévő tanyáddal? Miért nem szeretitek?

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    29
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Mi a baj a meglévő tanyáddal? Miért nem szeretitek?
    Mezőgazdasági részen van, sehol egy fa vagy bokor. Nem túl hangulatos. Az épület nem túl előnyös elosztású. Ha úgy alakítanánk át, hogy minden igényünknek megfeleljen, akkor szinte csak a falak maradnának. Régi a villamos hálózat, elavult a vízrendszer, stb.
    Majdnem kétszer annyiért adom most el, mint amennyiért vettem két éve. Szerintem így hozom ki a legtöbbet a dologból.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    158
    160 tetsziket kapott 125.topicban
    Mondjuk mire egy fa megnő valamennyire az 15 év, szóval azon még pénzzel se nagyon lehet segíteni. Meg ha van jó lehetőség másutt akkor adódik.
    Viszont ha nem kell nagyon a pénz, az ingatlanárak még menni fognak egy darabig felfelé valószínűleg, a mostani városi albérletárak mellett még ez is.... Szóval ha nem muszáj lehet nem érdemes eladni egyelőre.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    29
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk mire egy fa megnő valamennyire az 15 év, szóval azon még pénzzel se nagyon lehet segíteni. Meg ha van jó lehetőség másutt akkor adódik.
    Viszont ha nem kell nagyon a pénz, az ingatlanárak még menni fognak egy darabig felfelé valószínűleg, a mostani városi albérletárak mellett még ez is.... Szóval ha nem muszáj lehet nem érdemes eladni egyelőre.
    Épp ma lett meg az időpont az ügyvédhez. Szerintem ennyit nem kapnék érte, akkor sem ha várnék.
    Én örülök ha elkel és új tanyát épírhetünk.