Oldala 67 of 67 ElsőElső ... 1757656667
Eredmény 661 to 670 of 670

Topic: Élet a tanyán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló st.jimmy Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk mire egy fa megnő valamennyire az 15 év, szóval azon még pénzzel se nagyon lehet segíteni.
    Szerencsére ezen mégis lehet segíteni, van már "előnevelésre" szakosodott kertészet, 10-15 éves fákat árulnak hatalmas konténerben, no meg persze hatalmas összegért. De akinek belefér, az pár nap alatt félig-meddig beállt erdőcskét tud varázsolni magának.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

0 Not allowed!
    Fizetésből élünk, így nem valószínű, hogy milliókból csináltatunk egy erdőt. Majd csinálok fotót mindkét telekről és környezetéről, akkor megértitek a váltás okát.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én sem úgy írtam, hogy mi vagyunk a célközönség, csak már van ilyen is. A képekre kíváncsi vagyok

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt ma találtam, igaz, hogy angolul van, de azért nem tudományos nyelv, a lényeg érthető

https://saltinmycoffee.com/2016/10/m...all-homestead/

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha van rá igény, angol nyelvterületen (meg oroszon, köszönhetően a dácsás "mozgalomnak") eléggé megy ez a tanyás téma, meg, hogy hogyan lehet keresni vele, szívesen lefordítok ilyen cikkeket, posztokat. Mivel engem is érdekel, és végigolvasom, végigtanulmányozom, onnantól már nem nagy dolog közben lepötyögni magyarul. Persze ez nem hivatalos fordítás lenne, mert közel sem tudok olyan jól angolul, de a lényeg meglenne. Ha van rá igény, persze csak akkor.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Ha van rá igény, angol nyelvterületen (meg oroszon, köszönhetően a dácsás "mozgalomnak") eléggé megy ez a tanyás téma, meg, hogy hogyan lehet keresni vele, szívesen lefordítok ilyen cikkeket, posztokat. Mivel engem is érdekel, és végigolvasom, végigtanulmányozom, onnantól már nem nagy dolog közben lepötyögni magyarul. Persze ez nem hivatalos fordítás lenne, mert közel sem tudok olyan jól angolul, de a lényeg meglenne. Ha van rá igény, persze csak akkor.
    Engem nagyon érdekel.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Nézd, ha van időd és kedved csak nyerhetsz vele, mert fejlődik az angolod miközben Te hasznos tudást szerzel és nekünk is elérhetővé teszed. Szóval én megköszönöm ha csinálod!!!
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    No, akkor majd igyekszem

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

3 Not allowed!
    Bátyám apósának a tanyáján voltunk ma. (Lakatlan ház, csak gazdálkodni járnak ki naponta) A bejárat előtt egy süni lapult a gazban. Az idős mondta, hogy van kölyke, látta a napokban. Ahogy otthagytuk, a süni elindult a krumpliba és pár méter után hangot adott ki. Hívta a szaporulatát. Nagyon aranyos volt. Szerencsére az idős is nagy állatpárti és hagyja Őket békésen élni. Mindig hagy nekik hullás gyümölcsöt. (Bár fogalmam sincs, hogy szereti-e a kaktusz-disznó, de pozitív gesztus)

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 107

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Mindig hagy nekik hullás gyümölcsöt. (Bár fogalmam sincs, hogy szereti-e a kaktusz-disznó, de pozitív gesztus)
    Az almát biztosan szeretik. Egyszer már láttam hogy a komposztra dobott almákból evett egy sün. Amit talál a komposztdombon, abból ehet nyugodtan.
    Éjszakánként az utcán is elég sok sünt láttam mostanában. Van sokféle gyümölcsfa az egész utcában, szóval tudnak enni a hullott gyümölcsökből.
    Hozzáteszem hogy ez a legforgalmasabb főutca, ugyanakkor itt vannak a legnagyobb zöldfelületek is sokféle fával beültetve.