Oldala 1 of 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 40

Topic: Tömegpusztító fegyverek elleni felkészülés

Tömegpusztító fegyverek elleni felkészülés

Úgy gondolom, hogy a realitásokon belül mozgunk, ha ilyesmire is készülünk. Gázálarcok, vegyivédelmi ruhák, indikátorok, mentesítő felszerelések stb valamint a témához kapcsolódó gondolatoknak lehetne itt helye.

newsphoto_200012_001119m6514o013.jpg
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

A hidegháború alatt nagy mennyiségben készletezett az állam úgynevezett egyéni RBV (radiológiai, biológiai és vegyivédelmi) csomagokat. Tartalmuk fertőtlenítő szerből (neomagnol), sebtapaszból, mentesítő oldatból (kétféle), kötszerekből, víztisztító tablettából, mosószerből, szivacsból állt.
    Léteztek Ixcecur tablettával (kálium-jodid, a jódprofilaxis miatt) és atropin öninjekcióval feltöltött dobozok is.

7886_2_big.jpg

Bár rengeteg van belőlük, viszonylag könnyen is hozzá lehet jutni, sajnos az idő eljárt felettük, a legtöbb a nyolcvanas években készült, ráadásu veszélyes hulladékként kell kezelni, a gyógyszerek, mentesítő anyagok miatt.

Egy kis utánajárással a fenti csomag összetételét követve könnyen össze lehet állítani valami hasonlót.
    Körkérdés: atropinszulfát beszerzésére van valakinek ötlete?

Így első körben azt mondanám, hogy valahogy házilag is elő lehet állítani, gyárilag a nadragulyából vonják ki, szvsz meg lehet oldani.
    Viszont gázálarcból és VV ruhából milyet érdemes választani? Megteszik GP-5-ös szovjet gázálarcok is, vagy érdemes valami modernebbre beruházni? Elvileg idegmérgek és VX harcanyagok ellen jók a régebbi generációsak is, csak kérdés hogy használhatóak-e még.
    (Bocsánat az esetleges duplázásért, kétszer írtam meg ezt a hsz-t mert Tor-t használok, ha "olyan" oldalra megyek..)
    Last edited by Targitosz; 05-19-2013 at 04:53 PM.

Így első körben szerintem valahogy házilag is elő lehet állítani, mert gyárilag a nadragulyából vonják ki...
    Egyébként gázálarc terén milyenre érdemes beruházni? Megteszi egy régi szovjet GP-5-ös is, vagy érdemesebb valami modernebbet választani?

Idézet Eredeti hozzászóló Targitosz Hozzászólás megtekintése
    Így első körben azt mondanám, hogy valahogy házilag is elő lehet állítani, gyárilag a nadragulyából vonják ki, szvsz meg lehet oldani.
    Viszont gázálarcból és VV ruhából milyet érdemes választani? Megteszik GP-5-ös szovjet gázálarcok is, vagy érdemes valami modernebbre beruházni? Elvileg idegmérgek és VX harcanyagok ellen jók a régebbi generációsak is, csak kérdés hogy használhatóak-e még.
    (Bocsánat az esetleges duplázásért, kétszer írtam meg ezt a hsz-t mert Tor-t használok, ha "olyan" oldalra megyek..)
    Egy vegyitámadás túlélésére a házilag mókolt, központi idegrendszerre ható ellenszer szerintem eléggé rizikós. Bár ki tudja, ha van egy gyógyszertársi technológiában járatos ismerős, aki ad egy pontos gyártási folyamatsort neki lehet kezdeni.

Gázálarcból Biomaszk szerintem megfelelő, időnként lehet újat kapni vaterán és társain. Ami problémásabb a szűrő. ABEKP3 szűrőket célszerű készletezni, viszont ha szavatossági időn belül akarod tartani őket, akkor bele kell nyúlni a zsebedbe. Amúgy meggyőződésem, hogy nincs bennük semmi, ami nagyon tönkremehetne, nekem 3-5 évesek vannak. Hepa szűrő, aktív szén nem nagyon szokott megromlani.

Biomaszk:
    item_ccccf5a13c5d901185b0b63c49ea92e7.jpg

Itt jegyezném meg, hogy a régi katonai szűrőket én nem nagyon használnék, elvégre az életeddel játszol. Úgyanúgy a majdnem használhatatlan kategória a 65M 75M polgári védelmi keretgázálarcok is. Ezekből rengeteg van a piacon, még több a PV raktárakban, nincs helyettük más, egyelőre a rendszerben tartják, de én fel nem venném, ha van biomaszkom (ami szintém itthoni gyártmány)

EZT NE:
    65m_keret_gaz.jpg

Ruhából talán a Bundeswehr felé kacsingatnék, viszonylag olcsón hozzá lehet jutni szűrő tipusúhoz. Viszont a postaköltség miatt érdemes volna társulni. Illetve a szintén német kodiakkal zemezek egy ideje, ez szigetelő tipusú védőruha. Ami viszont ez utóbbival a gond, hogy a csuklyája a német 65M álarchoz van kialakítva.

Kodiak:
    k_zodiak.ohne.a.jpg

http://www.respirator.hu

Ár nincs fent, és még nem próbáltam tőlük rendelni, de munkavédelmi boltokban 30e forint körül szoktak lenni a 3m márkájú teljes gázálarcok. Ez nekem egyenlőre túl nagy beruházás ahhoz, hogy csak legyen. Én egyszerűen nem bízok a selejtezett készletekben (pl amazonos izraeli - valószínűleg maga a maszk használható, de szűrő a lényeg). Szerintem a legkritikusabb a jelző rendszer - ha körülötted elkezdenek hullani az emberek, már késő beöltözni, erre egyénileg nem sok lehetőséget látok. És én olyat vennék amihez lehet oxigén palackot is csatolni pl füstből/tűzből meneküléshez.

Mondom, vaterán újonnan szokott lenni ÚJ biomaszk bőven 10e alatt.

Tűzből-füstből való menekülést én kicsit erősnek érzem, pláne, hogyha 30e pénz sok, akkor egy komplett légzőkészülék, palackkal, hevederzettel, pumpával, miegyébbel együtt nem is mondom mennyi. De ha már itt tartunk, akkor kéne egy szett lángálló ruha is, nemde? Szterintem erre készülni elrugaszkodott, de mindenki maga tudja.

Egyébként megjegyzem, hogy a Biomaszk alkalmas légzőkészülék csatlakoztatására is....

Respirátorék nem állnak szóba minden jöttmenttel, pedig nekik van atropin injekciójuk is. :S

Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    De ha már itt tartunk, akkor kéne egy szett lángálló ruha is, nemde? :....
    US Army számára készült ACU gyakorlóknak van egy lángálló változata (FRACU) ami valamelyest drágább lehet mint a 80 dolláros alap szett, ami nem is lenne baj, csak szar a színe...(UCP)

Igen ez a bajom, hogy túl drága egy normális szettet összerakni (és még ott van a készlet mérete és súlya is). De köszönöm a tippet merre érdemes keresgélni.

"Tűzből-füstből való menekülést én kicsit erősnek érzem, "
    Számomra sokkal valószínűbbnek tűnik egy tűzeset, mint egy vegyi támadás. Valamikor régebben láttam kis (15perces vagy félórás) oxigénpalackot annyinak elégnek kell lenni egy épületből kijutásra.

"Respirátorék nem állnak szóba minden jöttmenttel, pedig nekik van atropin injekciójuk is. :S"
    Sejtettem .

Idézet Eredeti hozzászóló F.T. Hozzászólás megtekintése
    Számomra sokkal valószínűbbnek tűnik egy tűzeset, mint egy vegyi támadás. Valamikor régebben láttam kis (15perces vagy félórás) oxigénpalackot annyinak elégnek kell lenni egy épületből kijutásra.

Szerintem is sokkal nagyobb a valószínűsége egy tűzesetnek, de az, hogy beöltözzél, plusz beöltöztetsd a családod meglátásom szerint nem életszerű. Annyi időt vesz el hogy simán ottmaradsz és képetelene leszel kijutni. Nekem tűz esetére van tűzjelzőm, mostanában kezdtük gyakorolni a sötétben, térden való kúszást