Oldala 1 of 17 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 163

Topic: Biztonságos internetezés és anonimitás

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Biztonságos internetezés és anonimitás

Az olyan hatékony kémprogramok korában, mint a facebook, fontos az internetes biztonság kérdésköre. Persze, szólásszabadság meg minden, demokrácia, de gondolom egy prepper oldalon nem kell ecsetelnem ezen eszmék és elképzelések utópisztikusságát.

Az a helyzet, hogy ha például amikor más oldalakat látogatunk meg, azt a fb naplózza. Ahogyan azt is igaz, hogy azokról is gyűjt információt, akik még nem regisztráltak, továbbá egyáltalán nem nehéz mondjuk lekövetni valakit az interneten keresztül, elég csak megnézni a különféle anonimitást-vizsgáló oldalakat.

Ezért nem hiábavalóság a megfelelő internetes biztonságra és névtelenségre is kellő figyelmet fordítani...

Így a bevezetőben a Tor böngészőt ajánlanám: https://www.torproject.org/ Rejti az IP-t, igaz lassabb, és a videókat és flash tartalmakat sem kezeli olyan jól, de én ragaszkodok a használatához. De mivel anno a USMC számára fejlesztették ki, ezért lehet, hogy nekik is van némi rálátásuk a dologra...Továbbá alternatíva lehet még a freenet, ami egy kicsit más dolog:https://freenetproject.org/

Aki pedig teheti, ne használja a kék-fehér dimenziót, ha azonban valami miatt mégis rászorul, akkor a profil legyen semmitmondó, amely minél kevesebb információt tartalmaz az adott személyről.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 112
    Given: 197

0 Not allowed!
    FB-n igazi névvel nem vagyok fent. Semmilyen személyes információt nem szoktam megosztani. A barátnőm sincs fent igazi névvel. Fényképeket amin felismerhető bármelyikünk, nem osztunk meg.

A Facebook amúgy csinál olyat is, hogy pl. megoszt úgy hirdetéseket a barátaid oldalán, mintha te osztottad volna meg. Ez szociális és politika hirdetéseknél elég húzós lehet. De a FB körül mindig van valami botrány, úgyhogy mikor ez kiderült én akkor már meg se lepődtem rajta.

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lehet benne valami, mert töröltem a Mozillából minden előzményt, aztán egyszerűen kidobott a kék-fehr univerzum...A legdurvább az volt, hogy egyik ismerősöm ismerőse valamiért nem tudott bejelentkezni, és ezért az fb személyigazolványszámot kért tőle...

Amúgy szerintem az IP rejtése sosem árt, igaz facebook nélkül, egy virtuális gépről futtatva lenne az igazi, na akkor aztán tényleg lekövethetetlen lenne az illető.

Senior.Member fisligery's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A Chromeról mi a véleményetek?

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fisligery Hozzászólás megtekintése
    Nekem Windows alatt nem igen jött be, nem jól kezeli a flash tartalmakat (lassú a yt és minden más egyéb) és állítólag adatot is szeret kiadni.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 112
    Given: 197

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló fisligery Hozzászólás megtekintése
    A Firefoxot tönkretették, engem az már idegesít. Használom, de csak másodlagosnak. Chrome nem rossz, de használok Operát, Safari-t, Maxthon-t meg ami még van, mindenfélét. Ha az egyik nem működik mert olyanja van, akkor indítom a másikat. Ha az se jó, akkor a következőt. Egyikre se mondanám hogy fantasztikus, mindegyiknek van kisebb nagyobb baja.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Anonymitáshoz csakis TOR, minden mással kitett az ember. Nagy előnye még, hogy a Silk Road is ott elérhető csak :-)

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Nagy előnye még, hogy a Silk Road is ott elérhető csak :-)
    Ott kábítószereken kívül árulnak mást is?

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A TOR univerzumban lévő weboldalakat, hogy lehet meglelni?