Oldala 3 of 17 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 163

Topic: Biztonságos internetezés és anonimitás

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Már a Tor sem biztonságos

A Tor projekt vezetője szerint az F** a Firefox 17-et célzó 0-day exploitot (nagyon friss, még befoltozatlan biztonsági rést kihasználó kódot) helyezett el több Freedom Hosting-os oldalon, hogy bemérhesse a látogatókat. Bár maga a Tor szolgáltatás biztosítja a felhasználók és a szolgáltatások anonimitását, a Tor kliens gyakran a Firefox böngészővel egybecsomagolva érkezik, így a szoftver sérülékenységeit kihasználva a Tor hálózatából kilépve le lehet buktatni a felhasználókat. Érdekes, bár valószínűleg véletlen egybeesés, hogy egy szoftverhibák adásvételével foglalkozó bróker néhány hónapja külön jutalmat tűzött ki Firefox-sebezhetőségekre. (ITcafé)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nincs okostelefonom, meg buta sincs, viszont találtam egy érdekes videót.

A lényeg, hogy valaki fényképezi a gyerekét, feltölti Facebook-ra és képmegosztókra. Ha a telefonon be van kapcsolva a GPS, vagy valami nyomkövető, akkor a fényképek után meg lehet találni hogy hol készületek a képek, akár a pontos lakcímet is. A riporterek kiválasztottak egy képet és egyszerűen megtalálták a képet feltöltő nő és a gyereke otthonát. De az iskoláját, a játszóteret ahová járni szokott, mindent meg tudtak találni. Félelmetes. Kapcsoljátok le a nyomkövető funkciót és ha bármi személyeset osztotok meg Facebookon, állítsátok biztonságosra a képmegosztást. Hogy csak a barátok lássák, meg a barátok barátai. Ne mindenki.

Nem ártana ha mindet hülyére verné.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 106

0 Not allowed!
    Vamelyik nap párom hozza a telefonját, hogy nem frissít FB.
    Töröltem a gyorstárat, majd elindítottam a FB klienst. Aztán látom hogy pár másodpercre megjelent a státuszsorban a GPS jelzés. Gondolom az sem véletlen.

(Én szándékosan szoktam utólag track talpján gps "tagelni" a túrás képeinket, ha kíváncsi vagyok hol készült a képnézegtő feldobja térképre.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Épülten belüli navigáció témában egy hozzászólás:

Az Android (ahogyan az iOS is) viszont szinte tökéletesen használja a GPS információk mellett a mobiltornyok és a Wi-Fi hotspotok adatait és egy sűrűn behálózott környéken néhány méteres pontossággal el tudja helyezni a felhasználót a térképen GPS vétel nélkül is. Az új Google Maps többek közt arra is képes, hogy egy épületen belül megkülönböztesse azt is, hogy melyik szinten vagyunk, a Wi-Fi jelerősségek változásait követve a térkép képes követni ha egy plázában a mozgólépcsővel vagy lifttel egy emelettel feljebb vagy lentebb mentünk.
    A cikkből:
    ... a szolgáltatás egyelőre csak az Egyesült Államok és Japán meghatározott területein és épületei esetén használható. Reméljük, hogy hazánkban is mielőbb kipróbálhatjuk ezt a hasznos funkciót.
    Tényleg jó irányba haladunk a hülyék paradicsoma felé...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Reméljük, hogy hazánkban is mielőbb kipróbálhatjuk ezt a hasznos funkciót.
    Kinek hasznos?

(A hülyék paradicsoma az nagy film!)

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Ez most kérdés.
    Sim nélkül wifi-s mobillal lehet netezni?
    Nyílt hálózatokon egy eldobható készülék anonimitást tudna biztosítani.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Eddig még nem találkoztam olyannal amelyiknél wifihez kellett volna sim, de elképzelhető hogy akad ilyen.
    A wifis telefonok az ár miatt talán nem eldobható kategória .
    Miért akarnád eldobni?
    Ha a MAC cím miatt, akkor inkább usb wifi notiba vagy táblagépbe, kapni olyant aminek a mac címét át lehet írni...

u.i.: Éppen a napokban gondolkodtam hogy a régi pda-mmal kellene kezdni valamit, kidobni sajnálom.
    Régen volt rajta egy program, amit elindítottam és mentem néhány kört a városban.
    Naplózta az elérhető wifi hálózatokat, azt hogy nyitott vagy zárt és pozíciót ahol érzékelte.
    Utána fel lehetett tölteni térképre .

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    A szomszéd telefonboltban használt Nokia E52 tartozékok nélkül 6000 HUF. A füles meg a töltő nem hiányzik, mert bármi jó bele.
    Az Apródon ez meg már 7000 HUF ért van.
    A pda buli lehet. Én így hirdetném: "Harctéri elektronikai felderítő pda" eladó!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    http://velvet.hu/sztori/2013/08/15/f...tinikiralynot/

Ragasszátok le a kamerát, mikor nem használjátok.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hatalmas siker a Pirate Bay netcenzúrát kikerülő böngészője

Néhány nap alatt már 100 ezren töltötték le a Pirate Bay által kiadott új böngészőt, ami a netcenzúra kikerülését teszi lehetővé.

A vasárnap óta letölthető PirateBrowser a Firefox, az anonimitást biztosító Tor szolgáltatás és a foxyproxy kiegészítő egybegyúrt egyvelege. Célja, hogy a segítségével azokból az országokból is elérhetők legyen minden weboldal, ahol blokkolják bizonyos honlapok elérését.

http://hvg.hu/tudomany/20130816_netc...o_piratbrowser