Oldala 45 of 45 ElsőElső ... 35434445
Eredmény 441 to 450 of 450

Topic: Időjárás (hosszú és rövidtávú)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    De mit össze huhog a média hogy hideg van. Tavaly is hideg volt, az az előtti telek meg sokkal hidegebbek voltak. Ja, -17 és -22 is volt idén. Tavaly is. Azelőtti teleken még hidegebb, az egyik télen meg tényleg jó ideig -28 volt éjszakánként, ráadásul akkor jóval délebbre laktunk. Ahhoz képest most itt északon -22 a leghidegebb ami volt. Gondolom a média azért fújja fel, hogy Trupot ekézzék a globális felm... akarom mondani a globális hőmérsékletváltozásért. Holott az hogy északon hó és hideg van, az nem szenzáció, hanem csak átlagos tél.

Senior Member Sergeant's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2016
    Lakhely
    Közép-, Kelet-és Nyugat-Orbanisztán
    Eszembe jutottál tegnap este. Délután a gallyakat égettem. Január 6. Tíz fok plusz.
    Először felakartam vágni, hogy a kandallóban végezze, de nem érte volna meg a beléfektetett időt. A másik ötlet a kerítésfonás volt, de azt a kecskék szétrágják. Úgyhogy maradt az égetés.
    Rám sötétedett, de már be akartam fejezni, hát odahuztam a kerti vasszéket, a kutyám odalüllt mellém és csendesen borozgattam, miközben a több tíz kilométeres éjszakai panorámában gyönyörködtem.
    Időnként a terasz ajtóhoz zarándokoltam és kértem a nejemet, hogy segítsen a fóbiám gyógyításában. A fóbiám, az üres pohártól való félelem.
    A harmadik újratöltés után a feleségem valami olyasmit morgott, hogy a fóbiát nem kéne a függőséggel keverni.
    Ilyen télre nem is emlékszem. Kipattogzott a japán birs piros virága...
    Hazámban bárhol lehetek, mindenhol otthon vagyok.
    Hazámban minden utat ismerek.
    (Idézetek a Nagy zűr Korzikán c. alapműből)😀

Meg jo, hogy a nejed ilyen eberen figyel mi lenne velunk nelkuluk

Hollandiában elég durva a helyzet: https://nltimes.nl/2018/01/18/stoppe...ted-wind-storm

Gyakorlatilag leállt a vonatközlekedés, a városi közlekedés is akadozik, a Schiphol repülőtéren törlik a járatokat ...
    Loco en el coco

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    De jó... kezdtem örülni hogy jobb lett az idő és elolvadt az összes hó. Erre két nap alatt nem leesett annyi hogy most térdig ér és még mindig szakad.

Csak a postaláda elől hánytam el, de az is annyi volt hogy tisztára megszédültem a nagy munkában.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Megint kaptunk egy hóvihart, egész nap esett, meg most is esik a hó.

A mostani időjárással kapcsolatban: ha kisüt egy kicsit a nap, egyből ki kell rohanni kell és csinálni a kinti dolgaid, mert mostanában kb. fél nap napsütés és 3 nap eső/szél a tendencia. Már nem tudom hányadik hétvége volt a mostani, amikor rossz idő lett és nem lehetett csinálni semmit (kivéve vasárnap délután vége felé.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Szép tavaszi idő, 20 centi hóval.

"Szép tavaszi idő, 20 centi hóval."

Legalább nem kell aggódnod, tél tábornoknál nincs jobb védelmi eszköz

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    A hideg ellen nem véd a hó és a viharos északi szél.