Oldala 1 of 21 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 208

Topic: Ruházat

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban

Ruházat

Lábbelikről már van topic. Úgy látom a ruházat mellett azonban sokan elsiklanak. Pedig anno írtam a blogomon is, hogy milyen fontos szempontok vannak, amiket egy átlag ember nem is gondolna. Ugye egyrészt akkor írtam, hogy a logókat - főleg a nagy kanyi darabokat - kerüljük. A márkás holmi manapság már nem garancia a tartósságra. A kínai meg szétesik rövid időn belül. A hitech túracumó meg nagy eséllyel javíthatatlan otthoni körülmények között. Vagy csak szakbarbári szinten. Ehhez még hozzá kell venni azt, hogy a ruha - de a lábbeli is - nagyobb igénybeételnek lesz kitéve. Lásd Travellerrel való beszélgetésünket, amikor a jugó háború körülményeit említette meg. Ehhez még hozzávenném azt, hogy ha egy viszonylag biztonságos, konfliktusmentes helyet sikerül találni vagy kialakítani, akkor is a megváltozott körülmények között a ruha többet fog kapni. Pl. nincs több automata mosógép és finom program, kézi működtetésű szerszámoknál a divattervezők fölösleges bazárjai beleakadhatnak a szerszámba, munkadarabba, tüzifát kell cipelni, aminek a kérge dörzsöli rendesen a cuccot, kézi megmunkálás során a mellkas és combrész is többet fog kapni, csúszni-mászni kell rejtőzés során, városban törmelék, vadonban susnyós részek, stb. Ez mellé még hozzávehetjük a színt is! Máris látszik, hogy a probléma nem is olyan egyszerű, hogy csak kikapok valamit a szekrényből.
    Ha valakinek a raver színek voltak eddig a kedvencei, az már most gondolkodjon el, hogy úgy fog kimeredni a környezetből, mint egy élő lőlap. Terepszínben meg mégsem mászkál mindenki szívesen. Nem is kell! Sőt! Egyes esetekben lehet, hogy pont az lehet feltűnő. Mégis a katonai és bushcraft motyók azok, amik talán a legtovább bírják az ilyen durva helyzeteket. Jó ötlet lehet még a munkaruházat. Abből is vannak mostmár ilyen földszínű változatok, térderősítéssel, stb. De, lehet érdemes volna tapasztalatokat cserélni. Kinek mi vált be? Több szem tübbet lát alapon. Télire pl. sok bozótmíves a volt német meg svéd katonai, gyapjúnadrágokat használja némi gyöngyvászon koptató felvarrása után. Ez is jó ötlet, mert viszonylag olcsón lehet hozzájutni ezekhez a világháború környéki darabokhoz és ezekben még olyan minőség van az akkori nyersanyag hiány miatt, amit ma már nem nagyon találni!
    Last edited by Don't Panic; 05-26-2013 at 12:30 PM.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Hasznos kérdés.
    Én csak gyapjút használok, aláöltözetnek merinót (Quechua is van olyan jó, mint a 3-4x drágább Icebreaker), zokninak Smartwool, Icebreaker.
    Volt hogy hónapokig nem tudtam mosni, de a merinó aláöltözet és zokni nem lett büdös, csak rohadt mocskos. Még egy előnye a gyapjúnak, hogy nem ég bele a bőrödbe, mint a polárok...
    Felső rétegnek windstoppert szoktam hordani, de legtöbb holmim a munkaruházati boltokból jön, olcsó védőszemüvegek és kesztyűk nagyon hasznosak, elég sokat elraktam belőlük, de van a pakkban kevlár kesztyű is, tüzeskedés esetén nagyon hasznos. Gyapjúnak megveszem a vaterán is az olcsó, csúnya mintájú, használt cuccokat, mert munkára is sokszor jobbak, mint a szintetikusok.
    Nem költök "taktikai" holmikra már, a jobb munkaruházati bakancsok is tartósak, kényelmesek és erősek, meg kell felelniük ipari szabványoknak, nem úgy, mint a marketingkacatoknak.
    Esőkabátból a viaszos vászonkabátot kedvelem, abban tényleg szárazon és meleg marad az ember tartós nyirkos időben is.
    Másrészt katonai vagy arra emlékeztető ruházat ritkán jó ómen konfliktushelyzetben, sosem tudod, kinek vagy az ellensége.
    Én csak cimke nélküli, egyszerű, egyszínű holmikat hordok, amivel el lehet vegyülni városban és vidéken is.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Én is a gyapjút részesítem előnyben. A műszál valóban rád ég. Meg még egy pár napos túrán is úgy büdösödik, mint atom. Vannak gyapjú sapkáim utcai viseletre is. És például a Kangol micisapkámba még huszon fokokban sem rohadok bele, mert a gyapjú természetes anyag és jól szellőzik. Zoknikból is gyapjúkat hordok, de ott a tartósság miatt 5-10% műszálat megengedek választáskor. A bőr bakancson keresztül csak nem ég már rám. Az is egy logo nélküli Karrimor. Egyszín barna. Semmi kunszt. Tavaly vettem pl. katonai gyapjú inget, még a koreai háború idejéből valót. Brutális minőség és mindössze 20$ volt. Szemben a mai vékony gyapjúingekkel 200-ért. A viaszos vászonkabátot még nem volt szerencsém kipróbálni, de olvastam róla, hogy otthon is újra lehet minden gond nélkül viaszolni, ha szükség van rá. Ez lesz a következő ruhadarab, ami beszerzésre kerül.
    Munkaruházatról annyit, hogy kaptam a volt lengyel lakótársamtól egy kantáros gatyát. Egyszín khaki fekete térderősítésekkel. Elnyűhetetlen egy darab és ez mellet kényelmes. Ráadásul balhé esetén jobb az ha szakinak néznek, mint a terepszín miatt gerillának.
    A katonai ruházatról írtakkal csak egyet érteni tudok.
    Városi prepperkedés esetén szerintem már kicsit bonyolítja a helyzetet a környezeted. Én pl. anno Írországban elkezdtem hordani a Nike cipő+melegítő alsó+kapucnis pulcsi összeállítást, mert suhancok körében ez volt a népviselet. Nem is basztattak soha. Ellenben sok lengyelt megkéseltek vagy épp az általad mondott csavarhúzóval gyomroztak meg egy "csöppet". Ezzel csak azt akartam mondani, hogy figyelembe kell venni a helyi adottságokat is, hogy ott mi "rejt" a legjobban.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

4. The Following 2 Users Say Thank You to Don't Panic For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    Pontosan, a beolvadás a legfontosabb, a melósruha általában sikeres, arra senki nem figyel.
    Persze ha gettókörnyéken él az ember, jobb azt imitálni, kerülve minden feltűnést.
    Volt időszak, amikor mindegy, milyen ruha volt rajtad, csak egy színes karszalag adott biztonságot és fontos volt, hogy milyen színű...

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    4,835 tetsziket kapott 3,247.topicban
    Blog Entries
    4
    Szerintem én kirívóan öltözködöm. Itt nem divat se a tiszta feketében járás, se a terep színű ruha. De ez van. Lehet hogy feltűnő egy kicsit, mert szokatlan, viszont általában aki így jár, attól tartanak, mert "biztosan van rejtett viselésije, azért öltözik így és azért ilyen magabiztos". Ez eltántoríthat bárkit és mivel az önvédelemnél jobb ha nincs is önvédelmi helyzet, így elég célravezető lehet a ruházatom. Eddig bevált, csak 2 erősen retardált idióta szokott beszólogatni, de ők is csak kocsiból, úgy hogy el is hajtanak gyorsan. Azt meg kibírom. Igaz őket se láttam lassan már vagy fél éve.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    A ruházat nagyon lényeges dolog.
    Én pár éve jöttem ki abból a korszakból amikor a terep cuccokat tartottam előnyben, mindig eredeti katonai cuccokat vettem, minőségben nagyon jók és árban se túl drágák ha tudod hol vegyed és mit...
    Mára már rájöttem hogy a katonai nagyon feltűnő, még ha terepen vagy akkor is az lehet bizonyos helyzetekben, ha véletlen szem meglát. Ezért most alakítom át a ruhatáramat, bár az eredeti svájci katonai nadrág a kedvencem iszonyat kényelmes, nagyon jól kitalált és olcsó darab. Régebbről maradt több honvédségi cuccom amit már nem nagyon használok, bár túlélő táborokba tökéletes, de egy esetleges konfliktus helyzetben nagyon feltűnő lenne, gyorsan célpontá válhatunk így.
    Most úgy vagyok vele nem az a lényeg hol vásárolsz hanem mit. Mert egy turkálóban is akadhatsz nagyon jó cuccokra és még olcsó is, azaz azt veszem amit jónak találok ilyen szempontokat szem előtt tartva mint az anyag minőség, szellőzés, varrások típusa, kényelem, és a külleme legyen sötét színű azért ha lopakodni kell, de ne legyen militáns kinézete.
    A túra boltokban sok jó cucc megtalálható csak elég magas az áruk és itt meg megjelenhet az idézőjeles proffesszionális kinézet ami megint csak feltűnő lehet.
    Utóbbi időben én is a munkaruházati boltok termékeit nézegetem, sok tapasztalatom nincs velük így nem akarok véleményt mondani róluk, de mivel munkára vannak tervezve ezért jónak kell lenniük bár nem tudom mennyire szempont a munkavédelemben a kényelem és most nem a fullos drága cuccokra gondolok hanem az elérhető árúakra.
    Katonai boltokból is van többféle, legjobbanak azokat tartom ahol sok az eredeti cucc az se baj ha már használtak, csak ugye itt a militáns kinézet nem túl nagy előny, de békeidőben túrázáshoz jó lehet--> viszont mivel a "vészhelyzeti felszerelésed" érdemes tesztelni használat előtt ezért nem érdemes két külön szekrényt tartani, egyet a békeidőre és egyet a krachra.
    Mint előttem már mondták ne a márkát nézd hanem a minőséget ellenőrizd le minden egyes ruhadarabon amit megveszel és nézd meg hogy ár érték arányban megfelel e neked. Ha így a józan paraszti ész szerint cselekszel nem valószínű hogy csalódni fogsz.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    4,835 tetsziket kapott 3,247.topicban
    Blog Entries
    4
    Mi a helyzet az egy színű drapp BDU stílusú nadrágokkal? Arról első ránézésre nem lehet megmondani hogy mi, csak ha valaki jártas az ilyen ruházatban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    Ha ésszel vásárolsz a munkaruházatiban, olcsóbban kapsz jobb minőséget, mint a túraboltokban. Kényelmes és jó anyagú holmik is vannak ott, spandexes nadrágok, windstopper kabátok, miegyéb. A túraboltokban évente eldobható holmik vannak nagyrészt - amíg sportoltam, pont annyit is tartottak a legjobb membrános kabátok is.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    Amúgy igen ez így van terep ruhában rám is máshogy néznek, tartanak az embertől. Gondolják hogy tudhat valamit, főleg ha van hozzá egy kicsit komolyabb feje az embernek és nem csak azért van rajta a ruha mert rocker.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Ha ésszel vásárolsz a munkaruházatiban, olcsóbban kapsz jobb minőséget, mint a túraboltokban. Kényelmes és jó anyagú holmik is vannak ott, spandexes nadrágok, windstopper kabátok, miegyéb. A túraboltokban évente eldobható holmik vannak nagyrészt - amíg sportoltam, pont annyit is tartottak a legjobb membrános kabátok is.
    Értem akkor legközlebb beújítok egy két munkavédelmis cuccot is. Főleg kesztyűket nézem mert olcsóbbak mint a nem tudom miylen taktikai kesztyűk, ha erről is van tapasztalatod azt meghallgatnám. Olyan kesztyűre gondolok amit mindenesként lehet használni azaz ha kell abban fogom a kést abban hordom a fát azzal mászok fel a törmelékkel teli falra stb...