Oldala 2 of 21 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 208

Topic: Ruházat

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4
    Tőlem kétszer is megkérdezték az elmúlt pár évben, hogy katona vagyok-e. Ez inkább előny, úgyhogy nem zavar ha annak néznek.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    A Lumaxproba szoktam járni, Timberland Pro és a Guide kesztyűk között azt hiszem találsz taktikai jellegűt, de nagyjából olyan áron is vannak, mint azok.
    Én csak a nitrilmártott vékony kesztyűket használom a legtöbb tevékenységhez, a bozótirtáshoz van csak egy duplavastag bőrös láncfűrészes kesztyűm.
    Mondjuk a kökénytövis azon is átszúr nagy lendülettel, szóval egykutya.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Kösz az infót.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Tőlem kétszer is megkérdezték az elmúlt pár évben, hogy katona vagyok-e. Ez inkább előny, úgyhogy nem zavar ha annak néznek.
    Amúgy igen itt is vannak környékek ahol ez nagyon is előnynek számít, de belvárosban vagy az iskolában annyira nem.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    A túracuccok valóban jó minőségek. DE! Egyrészt baromi drágák. Másrészt nagyon ki vannak hegyezve, grammozva. A pár grammos motyó nem fogja bírni azt a durva terhelést, amit fog kapni gebasz esetén. Harmadsorban mind 100% műszál: kabát, pulcsi, nadrág. Úgy rád ég, hogy tüsszenteni nem lesz időd. Negyedrészt pedig még a hülye is tudja, hogy egy TNF dzseki csilliárdokba van. Tehát ha dzsimbóék kiszúrták a logót - márpedig ezek a sportszergyártók szeretnek nadzolni -, akkor kiszúrták a következő áldozatot is.
    A drapp BDU még szerintem valahol a jó úton van. Nem egy feltűnő darab és a címke nélkül - ami ezekben rendszerint belül van - még nézhetik az eredetit is kínai utánzatnak azok, akik ebben nem jártasak.
    Munkaruházati cuccok között most már vannak olyan bakancsok is, amik Vibram talpasak, stb. Tehát nem mind szar. Sőt, az antisztatikus töltés elleni védelem, a vágás elleni kevlár és a Nomex a lángok között ezeknek a cuccoknak már sokkal hamarabb volt sajátja, mint azt mi gondolnánk. Csak nem itt kis hazánkban. De, most már legalább itt is van.
    A kesztyűvel kapcsolatban van egy paradoxon. Ami mindentől véd, abban szinte lehetetlen dolgozni. Nekem MechanixWear kesztyűim vannak. Belső rész az ujjaknál finom anyag, hogy a fogást, tapintást, apró munkát ne zavarja. Tenyérrészen már párnázott. Felső részén meg protektorok vannak. Nem azt mondom a láncfűrészt és töviseket ez sem fogja meg, mert nem arra van. De, jó eséllyel tudja csökkenteni a sérülés mértékét. Márpedig SHTF-ben vagy túlélőhelyzetben a kezed épsége létfontosságú. Különben nem lesz tűzélesztés és menedéképítés, stb. Anno eBay-en rendeltem őket. 17$ volt darabja. Ez az akciós ár. Amúgy 30-50$. Szóval keresgélés és szemfülesség a jelszó!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

6. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Online kesztyűvásárlással csak egy a bajom, a méretezés. A boltban is végig kell próbálnom a méreteket, mert gyártóként eltérően ugyanaz a méret vagy szűk, vagy lötyög, márpedig a kesztyűnek simulnia kell.
    De ennek a MXWearnak valóban igényes darabjai vannak a bőség zavarával és az ebayen elég sok van fent jó áron.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,713
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Online kesztyűvásárlással csak egy a bajom, a méretezés.
    Ne is mondd. Megvettem a 65 dolláros kesztyűmet és szűk. Pedig 2 napon át mértem, gondolkoztam, kérdeztem a boltot is, de az csak ugyanazt a méretező táblázatot küldte el ami már nekem is megvolt. Persze egy kis időre elviselem és lőni is tűrhető vele, de nem tartanám a kezemen túl sokáig mert nagyon szorít.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Én ezt úgy küszöbölöm ki, hogy először elolvasom az adott termék általános áttekintőit (review), tesztjeit (field test) és vásárlói visszajelzéseket (feedback, comment). Ha még mindig nem egyértelmű, akkor írok a cikk szerzőjének (blogján, itt-ott-amott) és megkérdezem.
    A kesztyűket eBayen ugyanígy vettem egy amerikai munkás latino sráctól. Mindent faszán lemért, elmondott. Passzolnak is, mint állat.
    A boltokat le kell tojni! Azok "nem érnek rá" neked ilyennel játszani. Oda már csak akkor szabad elküldeni a megrendelést, ha ezeket az előző köröket lezongoráztad.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    8
    15 tetsziket kapott 9.topicban
    Amúgy a gyapjúval kapcsolatban én is csak jókat tudok mondani, azt leszámítva, hogy először szokatlan a bőrnek, olyan szúrós érzés, de meg lehet szokni, főleg kevert (50-60% gyapjú) ruháknál. Régen egyébként sok egyenruha gyapjúból/posztóból készült, emiatt gondoltam arra, hogy érdemes lenne valamilyen repro "hagyományörző" jellegű ruhára beruházni, mivel hogyha korhű anyagokból készül, akkor jobb minőségű és talán a bőrnek is jobbak mint a mai szupermodern gyakorlók,

Másrészt, különösen szeretem a 40'-es évek terepruháit, az akkoriaknak sikerült olyan mintákat kitalálniuk, amelyek a mai napig jók, sőt azóta is a legjobbak között vannak rejtőképességüket tekintve. Leginkább egy Eichentarn színű álcainggel szemezek, az kifordítható, a külseje tavaszi-nyári, a belseje őszi, de ami fontosabb alá lehet öltözni, és mellényt lehet fel rá venni, és ráadásul még rejtett üzenete is van.

Igaz nem olyan praktikus és kifinomult darabok, mint a mai gyakorlók, de éppen ezért sallang sincs rajta

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    2
    5 tetsziket kapott 3.topicban
    Nagyon hideg időre milyen ruházatot javasoltok ? A könyvem az írja, hogy bokáig érő kabát beszerzése javasolt.... magyarországi boltok, beszerzési lehetőségek viszonylatában milyen jöhet szóba ?