Oldala 1 of 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 86

Topic: Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,971 tetsziket kapott 3,332.topicban
    Blog Entries
    4

Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Cukor, fruktóz szirup, aspartame

Melyiket tartjátok a legrosszabbnak?

A cukor hizlal és van néhány rossz mellékhatása, de a fruktóz szirup még rosszabb. Az aspartame édesítőszer meg tulajdonképpen méreg, 92 káros mellékhatása van. A fruktóz sziruptól szúrt a májam, áttértem az aspartame-re. (Nullkalória, de jó.) Igen, de attól meg gyötört a migrén szerű fejfájás. A cukor a legtűrhetőbb, de az is csak mértékkel.

Hiába írja a Wikipedia hogy az Európai és a Kanadai egészségügyi kutatóintézetek szerint biztonságos az aspartame, én magamon éreztem hogy nem az. Néhány napig vittem be a szervezetembe és alig láttam a kínzó fejfájástól.

Ami érdekes, hogy van olyan növény, ami nullkalóriás és teljesen -szó szerint- cukor ízű, de azt valamiért nem termelik. Nőtt a kertünk végében, megkóstoltam és olyan íze volt mintha egy kockacukrot rágtam volna el. Vajon mi lehet az a borzasztó nagy probléma amiért a gyárak nem az egészséges kalóriamentes természetes növényt használják édesítésre, hanem ahelyett a mérgeket rakják mindenbe?

M-torolt_forumozo
    Guest
    Mi cukrot használunk. Az aszpartám méreg, én a kutyámnak se adnék olyat. Használtunk egy időben Steviát (http://stevia.shop.hu/hu/steviarol/ ) , annak nem tudtuk megszokni az ízét, így maradt a sima cukor. Én még szőlőcukrot szoktam használni, nem nagyon édesíti meg a teát, de növeli a teljesítményt (legalábbis engem feldob).

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Xillit-nyírfacukor a nyerő..cukorszerű íze van, ránézésre is a kristálycukorra hajaz. Nálunk teljesen átvette a hatalmaat...imádjuk. Ugyan kissé borsos ára van, főleg az orig. nyírfacukornak, de jobb a felszívódása, így kevésbé hízlal. Állítólag még a fogszúvasodást is megelőzi..
    Kínai barátaink már hamisítják mert sikerül nekik kukoricából előállítani "ugyan azt". Gondolom viszonylag kevés nyírfával rendelkeznek

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Még mindig jobban hangzik mint a téglaporból készült őrölt paprika.

Viszont itt a link az eredetihez:
    http://www.nyirfacukor.hu/

Ára 1 kg 2000 Forint.

Kristálycukor 450.

A négyszeres ár tényleg elég meredek. De azért lehet adok neki egy esélyt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Mindig vannak felkapott újdonságok az egészségpiacon.
    Általában szeretek az adott helyen egyszerűen fellelhető és elkészíthető termékekkel foglalkozni, édesítés esetén: méz, aszalt gyümölcsök, cukorcirok leve.
    Kristálycukor előállítása bonyolult kémiai folyamat, s a nyírfacukrot se úgy képzeld, hogy majd a lappok csapolgatják neked a fa nedvét takaros kéregedénykékbe, hanem laborban, kukoricakeményítőből szintetizálják a xylitolt.
    Viszont van egy remek tulajdonsága, egy deka nyírfacukorral le lehet mérgezni bármely kutyát...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    http://www.hobbikert.hu/magazin/sava...oz-kepest.html

"Az USA - valószínű az édesipari érdekcsoportok nyomására - 1991-ben betiltotta a sztívia bevitelét és árusítását, mondván, hogy nem bizonyított ártalmatlansága. Három évvel később engedett a szigorból, jóváhagyta a forgalmazását, mint étel-kiegészítőt."

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Ha már mindenképpen édesítőszer, akkor hagyományos úton készült vegyes erdei virágméz vagy muscovado. Ez utóbbi nem keverendő össze a barnacukorral!
    A barnacukor nem más, mint cukorrépából készült kristálycukor, amire nádmelaszt csurgattak. A muscovado pedig kristályosított nádmelasz. Ég és föld!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

8. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

bel

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    141
    49 tetsziket kapott 30.topicban
    +1 a steviára
    Mostmár lehet kapni előnevelt növényt, csak el kell ültetni és szépen gondozni

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Mai tesztelés: Acesulfame Potassium (kalória-mentes cukoralap)

Acesulfame potassium is a calorie-free sugar substitute, also known as Acesulfame K or Ace K

1 pohárnyi után

Kalória: nulla
    Utóíz: nem jó, eléggé asparteme-es
    Mellékhatás: Sajog tőle a fogam

M-torolt_forumozo
    Guest
    Miért nem próbálkozol bio cuccokkal? Ezek a kisdobozos fehér bogyókák, amiket édesítőszerként arulnak, tele vannak mindenféle káros anyagokkal. A kalóriamentes meg a cukoralap meg már régen rosszul hangzik