Oldala 1 of 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 86

Topic: Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 164
    Given: 291

0 Not allowed!

Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Cukor, fruktóz szirup, aspartame

Melyiket tartjátok a legrosszabbnak?

A cukor hizlal és van néhány rossz mellékhatása, de a fruktóz szirup még rosszabb. Az aspartame édesítőszer meg tulajdonképpen méreg, 92 káros mellékhatása van. A fruktóz sziruptól szúrt a májam, áttértem az aspartame-re. (Nullkalória, de jó.) Igen, de attól meg gyötört a migrén szerű fejfájás. A cukor a legtűrhetőbb, de az is csak mértékkel.

Hiába írja a Wikipedia hogy az Európai és a Kanadai egészségügyi kutatóintézetek szerint biztonságos az aspartame, én magamon éreztem hogy nem az. Néhány napig vittem be a szervezetembe és alig láttam a kínzó fejfájástól.

Ami érdekes, hogy van olyan növény, ami nullkalóriás és teljesen -szó szerint- cukor ízű, de azt valamiért nem termelik. Nőtt a kertünk végében, megkóstoltam és olyan íze volt mintha egy kockacukrot rágtam volna el. Vajon mi lehet az a borzasztó nagy probléma amiért a gyárak nem az egészséges kalóriamentes természetes növényt használják édesítésre, hanem ahelyett a mérgeket rakják mindenbe?

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Mi cukrot használunk. Az aszpartám méreg, én a kutyámnak se adnék olyat. Használtunk egy időben Steviát (http://stevia.shop.hu/hu/steviarol/ ) , annak nem tudtuk megszokni az ízét, így maradt a sima cukor. Én még szőlőcukrot szoktam használni, nem nagyon édesíti meg a teát, de növeli a teljesítményt (legalábbis engem feldob).

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Xillit-nyírfacukor a nyerő..cukorszerű íze van, ránézésre is a kristálycukorra hajaz. Nálunk teljesen átvette a hatalmaat...imádjuk. Ugyan kissé borsos ára van, főleg az orig. nyírfacukornak, de jobb a felszívódása, így kevésbé hízlal. Állítólag még a fogszúvasodást is megelőzi..
    Kínai barátaink már hamisítják mert sikerül nekik kukoricából előállítani "ugyan azt". Gondolom viszonylag kevés nyírfával rendelkeznek

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Még mindig jobban hangzik mint a téglaporból készült őrölt paprika.

Viszont itt a link az eredetihez:
    http://www.nyirfacukor.hu/

Ára 1 kg 2000 Forint.

Kristálycukor 450.

A négyszeres ár tényleg elég meredek. De azért lehet adok neki egy esélyt.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mindig vannak felkapott újdonságok az egészségpiacon.
    Általában szeretek az adott helyen egyszerűen fellelhető és elkészíthető termékekkel foglalkozni, édesítés esetén: méz, aszalt gyümölcsök, cukorcirok leve.
    Kristálycukor előállítása bonyolult kémiai folyamat, s a nyírfacukrot se úgy képzeld, hogy majd a lappok csapolgatják neked a fa nedvét takaros kéregedénykékbe, hanem laborban, kukoricakeményítőből szintetizálják a xylitolt.
    Viszont van egy remek tulajdonsága, egy deka nyírfacukorral le lehet mérgezni bármely kutyát...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    http://www.hobbikert.hu/magazin/sava...oz-kepest.html

"Az USA - valószínű az édesipari érdekcsoportok nyomására - 1991-ben betiltotta a sztívia bevitelét és árusítását, mondván, hogy nem bizonyított ártalmatlansága. Három évvel később engedett a szigorból, jóváhagyta a forgalmazását, mint étel-kiegészítőt."

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha már mindenképpen édesítőszer, akkor hagyományos úton készült vegyes erdei virágméz vagy muscovado. Ez utóbbi nem keverendő össze a barnacukorral!
    A barnacukor nem más, mint cukorrépából készült kristálycukor, amire nádmelaszt csurgattak. A muscovado pedig kristályosított nádmelasz. Ég és föld!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    +1 a steviára
    Mostmár lehet kapni előnevelt növényt, csak el kell ültetni és szépen gondozni

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mai tesztelés: Acesulfame Potassium (kalória-mentes cukoralap)

Acesulfame potassium is a calorie-free sugar substitute, also known as Acesulfame K or Ace K

1 pohárnyi után

Kalória: nulla
    Utóíz: nem jó, eléggé asparteme-es
    Mellékhatás: Sajog tőle a fogam

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Miért nem próbálkozol bio cuccokkal? Ezek a kisdobozos fehér bogyókák, amiket édesítőszerként arulnak, tele vannak mindenféle káros anyagokkal. A kalóriamentes meg a cukoralap meg már régen rosszul hangzik