Oldala 2 of 9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 86

Topic: Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,805
    4,964 tetsziket kapott 3,328.topicban
    Blog Entries
    4
    Barátnőm hozta. Mondtam neki hogy rendben, de csak egy kicsit hozz hogy kipróbáljam. Erre hozott egy csomót.

M-torolt_forumozo
    Guest
    Szerintem a cukor és a só ( fehér mérgek) a legjobb eszközök a népesség csökkentésére/haszonszerzésre. Hiszen szinte mindenki használ sót és cukrot, napi rendszerességgel. Egy kicsit feldúsítják a cukrot, sót, mondván hogy így megmarad az állaga vagy valami hasonló "okosságot", aztán idővel az arra érzékenyebb embereken megjelennek az ún. civilizációs betegségek. Persze erre van 25-féle gyógyszer, ami az egyik legnagyobb biznisz, mert a nyugdíj egy része csak erre megy el (és az öregek nagy része beveszi a gyógyszert). A Hunzáknál is megjelentek ezek a betegségek, mióta bevitték hozzájuk is a modern ételeket, konzerveket (azóta nem koplalnak, de milyen áron).

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Én meg úgy kérdezem, hogy miért nem próbáljátok teljesen elfelejteni az édességet? Tényleg muszáj ezt a sok szénhidrátot tolni az arcunkba?
    Régi korok embere is csak annyi cukrot vitt be a szervezetébe, amennyi volt az adott gyümölcsben. Vagy ha nagyon kellett valamihez, akkor méz. A méz azon felül, hogy remek édesítőszer több, mint 150 kedvező hatású anyagot tartalmaz!!! És még egy negatívot sem sikerült kimutatni. Asszem ezzel elmondtam mindent.
    Ennyi.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

4. A következő fórumozóknak tetszett Don't Panic hozzászólása:

bel

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    A szirupokból a 100%-os juharszirupot próbáltátok már?
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Mr Pickels
    Guest
    Így készül a nyárfa cukor. Ennél a sima cukor is jobb szerintem.

"A xilitol természetesen előfordul egyes gyümölcsökben és zöldségekben, azonban az ezekből történő kivonása nem gazdaságos. Az ipari méretű gyártás xilózból történik.

A xilitol gyártása során hemicellulóztartalmú mezőgazdasági vagy erdészeti alapanyagokból indulnak ki. A hemicellulóz egy gyűjtőnév, mely kémiailag nem egységes heteropoliszaharidokat takar, amelyekben a monomerek különféle cukrok (a xilóz mellett mannóz, galaktóz, ramnóz, arabinóz stb.) lehetnek, melyek aránya fajonként és növényi részenként változik. Xilózban gazdag néhány keményfa (nyír, bükk), a búza, rizs, zab maghéja, egyes csonthéjasok héja, a kukorica csutkája és szára valamint a cukornádbagassz. A leggyakoribb kiindulási anyag ezek közül a nyírfa és a kukoricaszár, a világ legnagyobb xilitolgyártója, a dániai DuPont Danisco vállalat nyírfából kinyert xilózból állítja elő a xilitolt. Aprítás után a nyersanyagot nagy nyomáson és magas hőmérsékleten sósavval hidrolizálják, az így keletkező monoszacharidokból elválasztják a xilózt.

A xilózt ezután vagy vegyi úton redukálják, vagy fermentációval alakítják xilitollá. A vegyi redukció Raney-féle nikkelkatalizátoron, nagy nyomáson és magas hőmérsékleten történő hidrogénezéssel történik. Fermentációhoz különféle mikroorganizmusokat használnak, melyek a xilózt xilitollá alakítják.

A xilitolgyártás nagy tapasztalatot igényel, ugyanis a redukció során a xilóz mellett a többi feltárt monoszacharid (mannóz, galaktóz, arabinóz) is cukoralkohollá (mannitol, galaktitol, arabitol) alakul, melyek közül a galaktitol fogyasztása kataraktához vezethet, így a xilóz kvantitatív elválasztása kritikus. Másfelől a nikkelkatalizátoros hidrogénezés veszélyes és környezetszennyező eljárás. A kiindulási anyagok alacsony xilóztartalma miatt a technológia drága és sok hulladékot is termel, aminek elhelyezése problémát jelent: például mandulahéjból kiindulva a nyersanyag tömegének kevesebb mint 10%-a alakítható xilózzá, a visszamaradó magas lignintartalmú, viszkózus massza csak tüzelésre használható."

Forrás:http://hu.wikipedia.org/wiki/Xilitol

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    11
    15 tetsziket kapott 11.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Mindig vannak felkapott újdonságok az egészségpiacon.
    Általában szeretek az adott helyen egyszerűen fellelhető és elkészíthető termékekkel foglalkozni, édesítés esetén: méz, aszalt gyümölcsök, cukorcirok leve.
    Kristálycukor előállítása bonyolult kémiai folyamat, s a nyírfacukrot se úgy képzeld, hogy majd a lappok csapolgatják neked a fa nedvét takaros kéregedénykékbe, hanem laborban, kukoricakeményítőből szintetizálják a xylitolt.
    Viszont van egy remek tulajdonsága, egy deka nyírfacukorral le lehet mérgezni bármely kutyát...
    A kutyák nem bírják a nyírfacukrot? Miért vajon?? Érdekes info, minden esetre.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,805
    4,964 tetsziket kapott 3,328.topicban
    Blog Entries
    4
    Elvileg az a hír járja, hogy a kutyák elpusztulnak a cukortól. Ami elég érdekes, mert van aki folyamatosan csokival eteti a kutyáját, a kutyának még sincs semmi baja. Talán csak az állateledel gyárak találták ki hogy a cukor megöli a kutyákat.

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    11
    15 tetsziket kapott 11.topicban
    Csokiról már hallottam, meg hogy a macskát megöli a fagyálló. Csakhogy szerintem a macska nem olyan hülye, hogy beleigyon a fagyállóba.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    528
    722 tetsziket kapott 419.topicban
    Nekem is az a gyanúm, hogy ez a xilit nem lehet valami nagyon egészséges dolog, ugyanis az emberi szervezet/DNS aligha találkozhatott vele az elmúlt néhány évtízezredben egyszerre milligrammnál, vagy mikrogrammnál nagyobb adagban.

11. A következő fórumozóknak tetszett Zacskóbicska hozzászólása:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    252
    568 tetsziket kapott 332.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Túlélőhalott Hozzászólás megtekintése
    Csokiról már hallottam, meg hogy a macskát megöli a fagyálló. Csakhogy szerintem a macska nem olyan hülye, hogy beleigyon a fagyállóba.
    Régen fagyállónak glicerint használtak. Három értékű alkohol, még a pálinkában is benne van egy kicsi az aroma anyagokkal, édeskés jellegzetes íze van, természetes anyag amit mesterségesen is elő lehet állítani. A mostani fagyállók etilénglikol alapúak. Mesterséges vegyipari termék. Édes ízű, egy kis csípősséggel. Mint egy menzást tea vagy olcsóbb kannás forralt bor. Mérgező. Ezért szoktak a fagyálló ivásba belehalni a hajléktalanok. Így neked sem ajánlom a fagyállót ivásra...