Oldala 2 of 9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 86

Topic: Cukor, fruktóz szirup, aspartame, stb

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 142
    Given: 242

0 Not allowed!
    Barátnőm hozta. Mondtam neki hogy rendben, de csak egy kicsit hozz hogy kipróbáljam. Erre hozott egy csomót.

M-torolt_forumozo
    Guest

0 Not allowed!
    Szerintem a cukor és a só ( fehér mérgek) a legjobb eszközök a népesség csökkentésére/haszonszerzésre. Hiszen szinte mindenki használ sót és cukrot, napi rendszerességgel. Egy kicsit feldúsítják a cukrot, sót, mondván hogy így megmarad az állaga vagy valami hasonló "okosságot", aztán idővel az arra érzékenyebb embereken megjelennek az ún. civilizációs betegségek. Persze erre van 25-féle gyógyszer, ami az egyik legnagyobb biznisz, mert a nyugdíj egy része csak erre megy el (és az öregek nagy része beveszi a gyógyszert). A Hunzáknál is megjelentek ezek a betegségek, mióta bevitték hozzájuk is a modern ételeket, konzerveket (azóta nem koplalnak, de milyen áron).

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én meg úgy kérdezem, hogy miért nem próbáljátok teljesen elfelejteni az édességet? Tényleg muszáj ezt a sok szénhidrátot tolni az arcunkba?
    Régi korok embere is csak annyi cukrot vitt be a szervezetébe, amennyi volt az adott gyümölcsben. Vagy ha nagyon kellett valamihez, akkor méz. A méz azon felül, hogy remek édesítőszer több, mint 150 kedvező hatású anyagot tartalmaz!!! És még egy negatívot sem sikerült kimutatni. Asszem ezzel elmondtam mindent.
    Ennyi.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    A szirupokból a 100%-os juharszirupot próbáltátok már?
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Mr Pickels
    Guest

0 Not allowed!
    Így készül a nyárfa cukor. Ennél a sima cukor is jobb szerintem.

"A xilitol természetesen előfordul egyes gyümölcsökben és zöldségekben, azonban az ezekből történő kivonása nem gazdaságos. Az ipari méretű gyártás xilózból történik.

A xilitol gyártása során hemicellulóztartalmú mezőgazdasági vagy erdészeti alapanyagokból indulnak ki. A hemicellulóz egy gyűjtőnév, mely kémiailag nem egységes heteropoliszaharidokat takar, amelyekben a monomerek különféle cukrok (a xilóz mellett mannóz, galaktóz, ramnóz, arabinóz stb.) lehetnek, melyek aránya fajonként és növényi részenként változik. Xilózban gazdag néhány keményfa (nyír, bükk), a búza, rizs, zab maghéja, egyes csonthéjasok héja, a kukorica csutkája és szára valamint a cukornádbagassz. A leggyakoribb kiindulási anyag ezek közül a nyírfa és a kukoricaszár, a világ legnagyobb xilitolgyártója, a dániai DuPont Danisco vállalat nyírfából kinyert xilózból állítja elő a xilitolt. Aprítás után a nyersanyagot nagy nyomáson és magas hőmérsékleten sósavval hidrolizálják, az így keletkező monoszacharidokból elválasztják a xilózt.

A xilózt ezután vagy vegyi úton redukálják, vagy fermentációval alakítják xilitollá. A vegyi redukció Raney-féle nikkelkatalizátoron, nagy nyomáson és magas hőmérsékleten történő hidrogénezéssel történik. Fermentációhoz különféle mikroorganizmusokat használnak, melyek a xilózt xilitollá alakítják.

A xilitolgyártás nagy tapasztalatot igényel, ugyanis a redukció során a xilóz mellett a többi feltárt monoszacharid (mannóz, galaktóz, arabinóz) is cukoralkohollá (mannitol, galaktitol, arabitol) alakul, melyek közül a galaktitol fogyasztása kataraktához vezethet, így a xilóz kvantitatív elválasztása kritikus. Másfelől a nikkelkatalizátoros hidrogénezés veszélyes és környezetszennyező eljárás. A kiindulási anyagok alacsony xilóztartalma miatt a technológia drága és sok hulladékot is termel, aminek elhelyezése problémát jelent: például mandulahéjból kiindulva a nyersanyag tömegének kevesebb mint 10%-a alakítható xilózzá, a visszamaradó magas lignintartalmú, viszkózus massza csak tüzelésre használható."

Forrás:http://hu.wikipedia.org/wiki/Xilitol

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Mindig vannak felkapott újdonságok az egészségpiacon.
    Általában szeretek az adott helyen egyszerűen fellelhető és elkészíthető termékekkel foglalkozni, édesítés esetén: méz, aszalt gyümölcsök, cukorcirok leve.
    Kristálycukor előállítása bonyolult kémiai folyamat, s a nyírfacukrot se úgy képzeld, hogy majd a lappok csapolgatják neked a fa nedvét takaros kéregedénykékbe, hanem laborban, kukoricakeményítőből szintetizálják a xylitolt.
    Viszont van egy remek tulajdonsága, egy deka nyírfacukorral le lehet mérgezni bármely kutyát...
    A kutyák nem bírják a nyírfacukrot? Miért vajon?? Érdekes info, minden esetre.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 142
    Given: 242

0 Not allowed!
    Elvileg az a hír járja, hogy a kutyák elpusztulnak a cukortól. Ami elég érdekes, mert van aki folyamatosan csokival eteti a kutyáját, a kutyának még sincs semmi baja. Talán csak az állateledel gyárak találták ki hogy a cukor megöli a kutyákat.

0 Not allowed!
    Csokiról már hallottam, meg hogy a macskát megöli a fagyálló. Csakhogy szerintem a macska nem olyan hülye, hogy beleigyon a fagyállóba.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 8

0 Not allowed!
    Nekem is az a gyanúm, hogy ez a xilit nem lehet valami nagyon egészséges dolog, ugyanis az emberi szervezet/DNS aligha találkozhatott vele az elmúlt néhány évtízezredben egyszerre milligrammnál, vagy mikrogrammnál nagyobb adagban.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Túlélőhalott Hozzászólás megtekintése
    Csokiról már hallottam, meg hogy a macskát megöli a fagyálló. Csakhogy szerintem a macska nem olyan hülye, hogy beleigyon a fagyállóba.
    Régen fagyállónak glicerint használtak. Három értékű alkohol, még a pálinkában is benne van egy kicsi az aroma anyagokkal, édeskés jellegzetes íze van, természetes anyag amit mesterségesen is elő lehet állítani. A mostani fagyállók etilénglikol alapúak. Mesterséges vegyipari termék. Édes ízű, egy kis csípősséggel. Mint egy menzást tea vagy olcsóbb kannás forralt bor. Mérgező. Ezért szoktak a fagyálló ivásba belehalni a hajléktalanok. Így neked sem ajánlom a fagyállót ivásra...