Oldala 1 of 26 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 253

Topic: Emberi természet

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,712
    4,890 tetsziket kapott 3,282.topicban
    Blog Entries
    4

Emberi természet

Sokan azt írják hogy csapatban jó lenni, meg társas lény az ember, meg hogy túlélni is kis csoportban lehet.

Mi van ha nincs senki akiben megbízhatnál? Se barátok, se család, se senki? Ha vannak is körülötted, tudod hogy ha ígérnek is valamit, nem tartják be a szavukat, ha tegyük fel önzők, vagy csak egyszerűen nem érdekli az hogy te mit gondolsz, mit szeretnél, mik a szükségleteid, tehát nem számíthatsz rájuk igazán?

Én személy szerint amúgy se bízom senkiben. A kormányban, médiában főleg nem, de ezt már egy csomószor leírtam. De nem bízom se családban, se barátokban, se senkiben. A családot vagy érdekli mi van veled, vagy nem. Inkább vagy nem. Igazi barátaid vagy vannak, vagy nincsenek. Esetleg 1000 forintot kölcsönkérnek és sose látod őket többet, mert annyit ér a barátságuk, hogy 1000 forintért képesek örökre elárulni. Régen még 30 ezüstpénz volt az árulás, ma már 1 ezresért is megtörténik.
    Mindegy hogy nőről vagy férfiról van szó, ne bízz senkiben. Emellett még olyan is előfordulhat hogy véletlenül tesznek neked rosszat, mert nem gondolkodnak. Bízhatsz valakiben, akinél tudod hogy biztosan kiáll melletted ha szükséged lesz rá, nem fog se elárulni, se hülyeség miatt bajt okozni neked?

De az évek alatt megfigyeltem, képmutatás van, egymást lenézik az emberek. Képesek bármin véglegesen összeveszni, örökre megharagudnak egymásra hülyeségekért. Tehát ha csapatban gondolkozol, akkor még az is baj lehet hogy te 3. személyként nézed végig ahogy a többiek egymást fúrják. Ez most is így van, mi lenne egy sokkal keményebb helyzetben?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Ha nincs közösséged, max egy náthát fogsz túlélni.
    Ez az én legnagyobb problémám, hogy csak néhány megbízható barátom van, ők viszont abban a csapatban lesznek, akik elveszik erővel, amire szükségük van. Így vagy tovább keresgélek vagy csatlakozom...

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    527 tetsziket kapott 273.topicban
    szerintem is csak a közösségben lévő lét visz tovább. egyedül megesznek.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    16
    37 tetsziket kapott 24.topicban
    Bizalom nélkül nincs kapcsolatteremtés, sem baráti szinten, sem párkapcsolat szintjén. A félelem, hogy egyedül maradsz az kemény. Se bizalom, se szeretet csak a magány, még béke időben is felőröl akárkit. Ha a gyerekem lennél, azt mondanám: gyere haza fiam, itt van helyed.

5. A következő fórumozóknak tetszett asszony hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,712
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Remélem tudtam segíteni, mert úgy tűnik, mostanában történt valami "bizalomvesztés".
    Áh nem, ez hosszú évek "kemény munkája". A bizalom még otthon elveszett, otthon Magyarországon meg már nagyon-nagyon régen nem jártam.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Tetszik adás
    328
    11 tetsziket kapott 6.topicban
    [QUOTE=Tulelo;4665]

Én személy szerint amúgy se bízom senkiben.

Megértelek.. szerintem ha baj van minden addig működik a csoportokban, amíg a közösség „biztosítja” a tagoknak azt a szintű közös védelmet, ellátást ami biztonságot nyújt a túléléshez.. ha a csoport helyzete romlik, és nehezebben működnek a dolgok, akkor elkezdenek klikkesedni… és ha a helyzet továbbra sem javul, akkor előbb-utóbb odajutnak az emberek- akár a csoporton belül is- hogy vagy te (ti), vagy én (mi)… és még szerencsés a helyzet ha ez „csak” a csoport szétválását jelenti…

8. A következő fórumozóknak tetszett carinae hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,712
    Blog Entries
    4
    Találtam egy jó szólást, ami ehhez a topichoz illik:

"A bizalom nem olyan dolog amivel megszületsz, a bizalmat ki kell érdemelned."

Ez nagyon igaz.

10. The Following 2 Users Say Thank You to TMIB For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    29
    45 tetsziket kapott 29.topicban
    LaVey valami ilyesmit írt az emberi természetről, nem pontos idézet mert már nem igazán emlékszem rá.
    A világegyetemben csak az önzés létezik, mint olyan fogalom, hogy önzetlenség nem létezik. Mindent azért csinálunk, hogy saját magunknak jó legyen. Két fajta önzőség létezik testi illetve fizikai. pl: testibe tartozik a szex, a lelkibe a szerelem.
    Állatvilágban az önzést szimbiózisnak nevezik.
    S én se bízok senkibe, így nem ér csalódás.

12. The Following 2 Users Say Thank You to Chehomero For This Useful Post:

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Az a baj bizalom nélkül nehéz új kapcsolatokat létesíteni, és lehet hogy egy olyan kapcsolatról maradsz le ami téged szolgált volna.
    Viszont az is igaz hogy manapság egyre nehezebb megbízni az emberekben, mindenki csakis a saját érdekeit nézi és sokszor nem érdekli, hogy ebből a másiknak kára származhat adott esetben.
    Ezért véleményem szerint nem szabad mindenkiben megbízni mert gyorsan károdat láthatod, de egy új kapcsolatban pedig kell a bizalom, hogy kialakuljon barátság, párkapcsolat, stb.
    Nehéz azt kimondani hogy a bizalmat csak olyan embereknek kell megadni aki egy rövid ismeretség után pozitív képet mutatott legfőképpen abból a szempontból hogy becsületes, tisztességes. Ehhez jó emberismerőnek kell lenni mert adott esetben károd lehet adott esetben meg egy pozitív kapcsolatból maradhatsz ki.
    Én szerintem ez egy elég radikális nézet, mert minden ember megérdemel egy lehetőséget még ha elsőre nem is volt pozitív benyomásom róla.
    Ha meg adunk egy esélyt nem biztos hogy megbízhatunk benne ezért itt visszajön megint csak a bizalmatlanság, de a bizalmatlanságnak nem szabad gátolnia a nyitottságot, mert ha nyitott maradsz egy ember felé azaz adsz neki egy esélyt még így is az első bizalmatlanság ellenére valami jó is elsülhet, DE sokan meg nem tűrik az e féle bizalmatlanságot mert azt észre lehet venni hogy bizalmatlan valaki és ennél a fajtánál meg itt van a bukta, de álltalában az ilyen emberek nem a gondolkodók közé tartoznak.

Én azt mondom érdemes résen lenni, de csak addig a pontig amíg ez tényleg azt szolgálja, hogy ne legyen károd, mert ha ezt a pontot túl léped könnyen elszigetelődhetsz.

Az emberi temészet az én meglátásom szerint a túlélésre ösztönöz alapvetően, azaz cél hogy te túlélj neked jobb legyen, alapvetően mindenki a saját érdekeit nézi. Az ember minden cselekvésében megnyilvánul ez, akár egy beszélgetésben, pl ki uralja a beszélgetést? mert aki fent van az irányít, még az állatoknál is. És az embernél ez a törekvés véleményem szerint szinte mindenben megnyilvánul, DE mégis csak vannak helyzetek, emberek amik ennek ellentmondanak. Helyzetek: pl. anyaság, genetikailag benne van az anyában hogy a gyerermeke fontosabb mint a saját túlélése és képes áldozatokat hozni érte. Vagy helyzet lehet még az hogy tetszik valaki szép szavak mond neki kedveskedik neki, de ez megtévesztő mert itt is egy célt akar elérni az ember. Bár ez ettől függetlenül egy pozitív, építő dolog már ha nem akarja átverni az illetőt.
    Emberek akik ellentmondanak a "természet törvényeinek", ezek szerintem nem mások mint a gondolkodó ember egy része, az a kis rész aki rájött hogy együtt könnyebb és jóval magasabbra lehet jutni. Ezekről az emberekről nem akarok sokat mondani, nem nagyon ismerek ilyet , de gyökerében észre lehet venni az e féle megnyílvánulásokat.
    Az ilyen ember se jön létre csak úgy megfelelő neveléssel szerintem lehet ilyenné nevelni gyereket, de ehhez sok midnenen változtatni kéne, mert ebben a gyilkos kapitalizmusban nem éppen előnyös az ilyen embereknek és az oktatás sem azt teszi lehetővé hogy csapatban gondolkodj.

Összegzéstként annyit mondanék, hogy nem csak az adott személyen múlnak a dolgok hanem az egész neveltetésén is, viszont ha már eljutott egy korig onnantól már csakis az számít mit tesz, és ha nem megfelelően cselekszik hát van még idő változtatni, lehet hogy rossz volt a nevelés de ezen nem érdemes sokáig siránkozni, meg kell állni és gondolkodni egy picit.

Ez az én véleményem...
    Kösz a figyelmet!

14. A következő fórumozóknak tetszett Daniui hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,712
    Blog Entries
    4
    Szerintem a Biblia a legjobb példa a bizalomra. Még magát Jézust is elárulták és megtagadták, pedig összesen 12 apostol volt. Ez annyit jelent hogy lehetsz bármilyen ember, lehetsz bármennyire jó másokkal, tehetsz bármilyen jó dolgot közösséggel, akkor is elárulhatnak. Nincs garancia.

De másfelől is meg lehet közelíteni a dolgot. Mi a jobb, a magány vagy a csalódás? Ha nincsenek barátaid, vagy ha vannak de megbízhatatlanok?

Én a magányra szavaznék, ha rossz, akkor be kell szerezni egy kutyát vagy egy macskát.

(Persze az biztos hogy van aki nagyon szerencsés és olyan barátai vannak akikre végtelenül számíthatnak, minden helyzetben és a barátság örökre tart. Csak nem tudom hogy ez mennyire gyakori.)