Oldala 20 of 25 ElsőElső ... 101819202122 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 191 to 200 of 246

Topic: Emberi természet

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    4,869 tetsziket kapott 3,268.topicban
    Blog Entries
    4
    Valami szerencsétlennel vitatkozok Facebookon. Én azt mondom hogy a húsevés ok, meg fákat a termőföldért is ki kell vágni ha ember valaki szóját, kukoricát eszik. Erre nekem ugrik az arc, hogy a vegetariánizmus az jó, meg a húsevés rossz, meg én nem értek úgyse semmit.

De miféle ember aki ennyire utálja a húst? Mármint hogy ki az és hol dolgozik? Megnéztem.

Valaki akinek a munkahelye a BURGER KING!

A munkahelyen süti és felszolgálja a szalonnás hamburgert, aztán hazamegy és vadul szól be a vegetarianizmus nevében annak, aki húst eszik.

2. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    FB-on lőfegyvertörvény beszélgetés. Egyikkel próbálom megértetni hogy mi a helyzet, de teljes a sötétség, persze "lehülyéz", "lebarmoz", "letrolloz", meg még sokkal durvábbakat ír, én meg nem inzultálom, hanem érveket hozok. Erre mit csinál? Fogja az egész vitát, letörli, majd újrakezdi. Szánalmas cenzúrázás, mert elveszítette a vitát. Rászántam vagy 1-2 órát, erre letörölte az egészet. Megérdemelné "Az Év Szaralakja" kitüntetést és még csak Január 4.-e van.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    És egy újabb, ezúttal a Túlélés tár FB oldalon.

Valaki nyomta a szöveget, hogy semmilyen eszköz nem kell semmilyen túléléshez, csak tudás.

Erre mondtam neki hogy a vízforraláshoz, tisztításhoz kell valami edény, vadászathoz legalább valami kis eszközök az íjhoz, nyílhoz.

Erre előadta hogy neki aztán nem kell vízforralás, mert sose szokta csinálni.

Oké, de akkor akkor az miért túléléstéma, hogy van tiszta vize a csapból? Vagy patakból. Az úgy kirándulás, nem túlélés.

De mikor kérdeztem, akkor nem válaszolt a kérdésekre, hanem azt mondta hogy verekedjünk, meg hívjam fel, meg hogy én "városi műember vagyok". Én aki erdőben élek. Azt is hiába magyaráztam neki hogy autóbaleset miatt "Túlélő" a becenevem, nem másért. Nem fogta fel.

Még értelmes beszéd helyett fenyegetőzött egy sort, majd tipikus módon törölte az egész beszélgetést, úgy mint a 4 nappal ezelőtti társa.

Jól bebizonyította hogy eszközök helyett a tudás a lényeg, főleg azzal hogy annyit nem tudott hogy normálisan beszéljen valakivel néhány szót. Gondolom azért is törölte az egész beszélgetést, mert elég ostobának tűnt a beszólásai alapján.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    129
    133 tetsziket kapott 76.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    És egy újabb, ezúttal a Túlélés tár FB oldalon.

Valaki nyomta a szöveget, hogy semmilyen eszköz nem kell semmilyen túléléshez, csak tudás.

Erre mondtam neki hogy a vízforraláshoz, tisztításhoz kell valami edény, vadászathoz legalább valami kis eszközök az íjhoz, nyílhoz.

Erre előadta hogy neki aztán nem kell vízforralás, mert sose szokta csinálni.

Oké, de akkor akkor az miért túléléstéma, hogy van tiszta vize a csapból? Vagy patakból. Az úgy kirándulás, nem túlélés.

De mikor kérdeztem, akkor nem válaszolt a kérdésekre, hanem azt mondta hogy verekedjünk, meg hívjam fel, meg hogy én "városi műember vagyok". Én aki erdőben élek. Azt is hiába magyaráztam neki hogy autóbaleset miatt "Túlélő" a becenevem, nem másért. Nem fogta fel.

Még értelmes beszéd helyett fenyegetőzött egy sort, majd tipikus módon törölte az egész beszélgetést, úgy mint a 4 nappal ezelőtti társa.

Jól bebizonyította hogy eszközök helyett a tudás a lényeg, főleg azzal hogy annyit nem tudott hogy normálisan beszéljen valakivel néhány szót. Gondolom azért is törölte az egész beszélgetést, mert elég ostobának tűnt a beszólásai alapján.
    Tipikus!Az egyik legveszélyesebb fajta!
    Földöntúli butaság,alul iskolázottság(még ha diplomája van akkor is),antiszociális viselkedés,gátlástalanság,arrogancia és hihetetlen agresszivitás...Ha még vesztenivalója sincsen...vagyon,család akkor gyakorlatilag egy mindenevő ragadozó.
    Az ilyen embert nem lehet meggyőzni,nem lehet egyezkedni,üzletelni vele,nem lehet jobb belátásra bírni.
    Ilyenekkel van tele a börtön...és a döbbenet,hogy teljesen normális az ő világában,hogy ököllel intézi a dolgokat.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    129
    133 tetsziket kapott 76.topicban
    A prepper vonalat nézve neki és a hozzá hasonlóknak tényleg nem kell felszerelés.
    Egyedül vagy bandázva mindig találnak áldozatot vagy kifosztani való boltot,lakást...nem fog moralizálni,nem fog tervezni,raktározni..elveszi!...és nem érdekli,hogy a másiknak fáj vagy éhezni fog.nem érdekli mik a következmények.
    Kitérni az útjából kategória!

7. The Following 2 Users Say Thank You to FreeDoom For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    Így van. Ha annyira erős, akkor valószínűleg később rájön hogy az nem minden, hanem kellenek eszközök is, aztán ha baj van, majd fosztogat, hiszen erősebb másoknál. (Rápillantottam a lapjára mielőtt letiltottam. Egy 150 kilós kigyúrt alak.)

A vicc hogy azt mondta hogy fizessek neki 1000 dollárt és akkor majd láthatom hogy ő mekkora túlélőmester. Akkor már mondhatott volna 10.000.000 dollárt is. Érdekes, de akinek valóban ér valamit a szava, az nem kér se 1000 dollárt, se 100-at, se 10-et, hanem megmutatja videókban, cikkekben, fotókon.

Itt a fórumon se kért még senki 1000 dollárt azért, ha feltöltsön egy fotót hogy merre kirándult, merre mászott hegyet, milyen erdőben, mezőn át vezetett az útja.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,722
    1,199 tetsziket kapott 781.topicban
    Legalább emlékeztet hogy a magukfajtára is megfelelően fel kell készülni.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    213
    546 tetsziket kapott 361.topicban
    Teljesen nem egyedi eset. Sőt, sokan baromira nem megbízhatóak üzlet terén sem.
    Nem is számolom ilyen csoportból hányan jöttek hozzám, hogy megvesznek ezt-azt. Aztán valószínűleg odavesztek út közben, mert hozzám soha nem értek oda. Valaki viszont a mai napig írogat a nevükben és üzletelget a csoportban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    741
    232 tetsziket kapott 151.topicban
    Túlélő:
    Ne fészbukozzá!! Annyit.
    Ott sok a hülye, csak felhúzod magad.

12. The Following 2 Users Say Thank You to LSVF For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    1
    73 tetsziket kapott 24.topicban
    Bemutatkozásomkor egy összetartó, erős családról írtam, de úgy néz ki az enyém sem lesz az. Jelenleg egyre jobban szétválunk.
    Húgomék egyre sznob irányt vesznek. Már nem felel meg, valahogy igazán semmi sem. Hihetetlen nehéz életében egyre nagyobb gondot okozunk, főleg mama, aki tényleg idegesítő tud lenni. Most már napi szinten áradozik, a minél előbbi, felhőtlen, önálló életól, a férjével. Igaz, a közös élet előnyeit elfelejtik: számlák ingyen, fűtés ingyen és kaja is, sokszor kölcsönös alapon kijött. Kocsi a segg alá, igaz költeni kellet rá, de azért csak kocsi. Iszonyat rendmániás lett húgom és még ridegebb mint valaha. A családi közelség helyet a munka világát, a profitot és fennhéjázást dicsőíti. De egyik munkahely sem megfelelő számára, továbbra is boldogtalan. Most úgy látja, hogy a jó nevelés alapja, hogy leszarjuk a gyerekeket, kezükbe adjuk a pénzt, azt mehetnek ahova akarnak. Nemsokkal miután eltörte anyám a karját, kijelentette: hogy ne számítson rá, tesz rá mi lesz vele.
    Apám meg félvárról vesz mindent, minap is egy elég komoly összegnél letolt, hogy miért hiányzik az nekem, tán csak nem a boltban akartam elverni, így hogy nincs, sokkal jobb. Ilyen napokon nem tudom megérteni, hogy milyen elb....t észjárása tud lenni az 5.x után is. Mindent megtud kókányolni, de néha százezres összegeket bukik, mert filléreket sajnál elkölteni, sajna elég zsugori. Egyszerűen képtelen még mindig normális csapatmunkában gondolkodni, az indoklások meg kimerülnek sokszor "azé mert csak" szinten.
    A mamák meg fenomenálisak már önmagukban is. Anyai ágon sajnos egy igen féltékeny, zsugori, hazudozós és kicsinyes mamát "örököltünk". Minden az övé, ők jobban tudták, tatád mindent megadott ( télen is termet minden gyümölcs..), mindenkit kikérdez és hazugnak feltételez. Megkérdezi hányadika van, akkor ezzel azt néz, hogy hazudsz-e neki, mert mindjárt megkérdezi még két személytől, de közben már jó előre megnézte a kalendáriumot is, csak tesztel, hogy hazudsz-e neki... természetesen szent asszony és szüzén foganatot mindkét gyermeke, csak a templomban nem fázik ( 23 fokban nagykabát, templom -10 fok azt melege van). Szerinte anya béna keze is csak azért nem gyógyul meg mert nem vallásos ( heti hány órát kell misén tölteni eme állapot eléréséhez szerintetek??)
    Na csak azt akartam ebből a hosszú részből kihozni, ahogy kezdődött a ez a topik: lehet minden nagyon jó, de se perc alatt borulhat minden számítás. Lehet az barát, rokon, simán felborulhat minden és még csak világvégének sem kell lennie, elég csak a szürke hétköznapok őrlő ereje. Minden esetre elégé leeset az emberekbe vetett hitem.