Oldala 24 of 24 ElsőElső ... 14222324
Eredmény 231 to 231 of 231

Topic: Emberi természet

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    945 tetsziket kapott 525.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Megint a szokásos, mint mindig.

Itt az esély a normális Internet beköttetésére, de a család meg mit mond?

"- Nem fog sikerülni. Add fel! Baromság az egész, felejtsd el! Nem jön össze úgyse. Bele se kezdj! Belebuksz, meg úgyse állnak veled szóba. Nincs elég pénzed, ne hívd fel őket, felesleges. Időpocsékolás, úgyse sikerül! Lúzernek néznek és semmit nem érsz el, úgyse csinálják meg neked."

Egész életemben ezt kell hallgatnom? Mást se kapok csak ezt, újra és újra, bármi a helyzet, bármi a terv, bármiben akarok előre haladni.

Asszonynak is csak annyit mondtam hogy "- Talán a házukra megvolt a pénz? Mégis felhívtam őket, emaileztem, beszéltem emberekkel, megpróbáltam mindent. És hol van most az a ház? Benne lakunk mert a miénk."

Erre nem mondott semmit.

A család miért akadályoz mindig mindenben, ahelyett hogy lelki támogatást nyújtana? Mit kell ekézni? Nem az a családtagok egyik feladata hogy morálisan támogassák egymást?

A család a végletekig leegyszerűsítve egy biológiai alapon szerveződő szociális-gazdasági egység. Ha minden f.sza, akkor az tök jó, de alapvetően egy biológiai-gazdasági-szociális egység létéhez nem előfeltétel a támogató környezet fenntartása.
    Magyarul attól még, hogy valaki(k) a családod, az nem jelenti automatikusan azt, hogy jó emberek, értelmes emberek, és, hogy mindenben hallgatni kell rájuk. Szomorú, de ez így van.

Nálunk van a család, rokonság, akik szeretnek, meg van a család, rokonság, akiktől semmiféle életvezetési tanácsot nem fogadunk el, mert inkább az ő hibáikból tanulunk, mint, hogy mi is elkövessük ugyanazokat. Csak néhány év kellett hozzá, hogy rájöjjenek, család maradunk akkor is, ha eleresztem a fülem mellett a lehúzós károgást, és nem őrájuk nem vagyok kíváncsi, hanem a h.lyeségre nem vagyok kíváncsi.

A "miért nem?" rossz kérdés. Úgy kell feltenni, hogy "miért ne?".

2. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása: