Oldala 21 of 21 ElsőElső ... 11192021
Eredmény 201 to 206 of 206

Topic: Emberi természet

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,012
    4,387 tetsziket kapott 2,956.topicban
    Blog Entries
    4
    Nálunk is ilyen a család egyik ága. Pénz, vallás, de gyűlölet és bizalmatlanság. Nem beszélek velük. Több mint 10 éven át hozzám se szóltak, aztán egyszer csak kaptam egy emailt, ami lényege az volt hogy anyámat és a férjét mocskolták benne és megpróbáltak rábeszélni hogy anyámat vegyem rá valami üzleti dologra, amin anyám bukna, de ők jól járnának benne, meg "én is". Úgyhogy elküldtem őket a fenébe. Nekik a pénz a minden, de nekem elveim is vannak. Úgy gyűlölték anyám férjét, és aztán meghalt szegény, a család azon része meg még részvétet se nyilvánított. Gondolom örültek a halálának.

Ismerős, barát, család, nem szabad senkiben sem megbízni, mert ki tudja hogy mikor változnak meg. Bármikor megtörténhet.

2. The Following 3 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    638
    182 tetsziket kapott 121.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló palizerhuszár Hozzászólás megtekintése
    Bemutatkozásomkor egy összetartó, erős családról írtam, de úgy néz ki az enyém sem lesz az. Jelenleg egyre jobban szétválunk.
    Húgomék egyre sznob irányt vesznek. Már nem felel meg, valahogy igazán semmi sem. Hihetetlen nehéz életében egyre nagyobb gondot okozunk, főleg mama, aki tényleg idegesítő tud lenni. Most már napi szinten áradozik, a minél előbbi, felhőtlen, önálló életól, a férjével. Igaz, a közös élet előnyeit elfelejtik: számlák ingyen, fűtés ingyen és kaja is, sokszor kölcsönös alapon kijött. Kocsi a segg alá, igaz költeni kellet rá, de azért csak kocsi. Iszonyat rendmániás lett húgom és még ridegebb mint valaha. A családi közelség helyet a munka világát, a profitot és fennhéjázást dicsőíti. De egyik munkahely sem megfelelő számára, továbbra is boldogtalan. Most úgy látja, hogy a jó nevelés alapja, hogy leszarjuk a gyerekeket, kezükbe adjuk a pénzt, azt mehetnek ahova akarnak. Nemsokkal miután eltörte anyám a karját, kijelentette: hogy ne számítson rá, tesz rá mi lesz vele.
    Apám meg félvárról vesz mindent, minap is egy elég komoly összegnél letolt, hogy miért hiányzik az nekem, tán csak nem a boltban akartam elverni, így hogy nincs, sokkal jobb. Ilyen napokon nem tudom megérteni, hogy milyen elb....t észjárása tud lenni az 5.x után is. Mindent megtud kókányolni, de néha százezres összegeket bukik, mert filléreket sajnál elkölteni, sajna elég zsugori. Egyszerűen képtelen még mindig normális csapatmunkában gondolkodni, az indoklások meg kimerülnek sokszor "azé mert csak" szinten.
    A mamák meg fenomenálisak már önmagukban is. Anyai ágon sajnos egy igen féltékeny, zsugori, hazudozós és kicsinyes mamát "örököltünk". Minden az övé, ők jobban tudták, tatád mindent megadott ( télen is termet minden gyümölcs..), mindenkit kikérdez és hazugnak feltételez. Megkérdezi hányadika van, akkor ezzel azt néz, hogy hazudsz-e neki, mert mindjárt megkérdezi még két személytől, de közben már jó előre megnézte a kalendáriumot is, csak tesztel, hogy hazudsz-e neki... természetesen szent asszony és szüzén foganatot mindkét gyermeke, csak a templomban nem fázik ( 23 fokban nagykabát, templom -10 fok azt melege van). Szerinte anya béna keze is csak azért nem gyógyul meg mert nem vallásos ( heti hány órát kell misén tölteni eme állapot eléréséhez szerintetek??)
    Na csak azt akartam ebből a hosszú részből kihozni, ahogy kezdődött a ez a topik: lehet minden nagyon jó, de se perc alatt borulhat minden számítás. Lehet az barát, rokon, simán felborulhat minden és még csak világvégének sem kell lennie, elég csak a szürke hétköznapok őrlő ereje. Minden esetre elégé leeset az emberekbe vetett hitem.
    Ez jó nagy szívás!!
    Ilyesmitől én is tartottam korábban.
    Szerencsére nem így lett.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    891 tetsziket kapott 497.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló palizerhuszár Hozzászólás megtekintése
    Lehet az barát, rokon, simán felborulhat minden és még csak világvégének sem kell lennie, elég csak a szürke hétköznapok őrlő ereje. Minden esetre elégé leeset az emberekbe vetett hitem.
    Az emberekbe vetett hit ne essen le néhány semmitérő humán miatt. Na meg azt is érdemes elfogadni, hogy attól, hogy valaki barát vagy rokon, nem biztos, hogy ember, simán előfordulhat, hogy csak egy humán. Szomorú, de ez van.

5. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    7
    26 tetsziket kapott 17.topicban
    Az ember társas lény, kell egy partner (ezt döntse el mindenki maga), de pár megbízható "külsős" mindenképpen. Ők extra információforrásként szolgálnak a világról és sok kis hasznos infómorzsát szolgáltatnak, amivel kiegészítheted vagy éppen átértékelheted a világképed. Azért van rájuk szükség, mert egymagadban nagyon "beszűkülsz" és csak olyan információk jutnak át a felépített szűrőiden, amik egyszer hasznosnak, jónak ítéltettek. Közben előfordulhat, hogy ezek az információk már akár károsak is lehetnek, pedig amikor habzsolni kezdted őket, még finomak, ízletesek voltak. Egy probléma felmerülésekor körbekérdezheted ezeket az embereket és ha jól válogattál, akkor hasznos válaszokat kapsz tőlük. A hasznos válasz nem feltétlen pozitív, de előfordulhat, hogy a hatására az eddig felvázolt A és B lehetőség mellett felmerül egy C is és abba az irányba mozdulsz el. Emellett nagy hozadékuk, hogy visszajelzésként szolgálnak önmagadról. Ha pl. a rosszulléttől csukott szemmel fekszel és úgy érzed, hogy szédülsz, forog veled a világ, simán lehet, hogy semmi bajod sincs, csak egy forgó ágyon fekszel De ehhez kellenek a külső szemlélők, akik szólnak, jeleznek.

Nem értek egyet azzal, hogy bárki egy csapásra, minden előjel nélkül megváltozik. Család esetén különösen valószínűtlen, hiszen együtt töltötted velük legalább az első 20 évedet és van rá módod, hogy megismerd őket, ha csak nem jársz betonkockába öntött fejjel. A felbukkanó jelek (vagy éppen a jelek hiánya) kapcsolhatja be a vészcsengőt. Viszont ehhez az kell, hogy 7/24 figyeld a környezetedben lévő embereket. Ebben lehet hatalmas segítség egy partner, akivel kiértékelheted ezeket a jeleket, esetleg általa olyan dolgokra is fény derülhet, amik egyébként elkerülték volna a figyelmedet. A partnered lehet a belső védvonal, míg a külsőt képezik a megbízható "külsősök". Természetesen rájuk is figyelni kell, érzékelni a jeleket, időnként megelőzni a meglepetést azzal, ha érdeklődünk a hogylétükről. Ez is munka, komoly munka, viszont eltörpül mindahhoz képest, ha egyedül kéne védekezni az egész világgal szemben.

A családdal nem tudsz mit tenni, ez van, őket kaptad a nyakadba. Ha több kárt okoznak, mint "hasznot" (nem pénzre gondolok), akkor fel kell függeszteni a kapcsolatot velük. Ellenkező esetben bedarálnak és nyomorúságos, fájdalmas lesz az életed.

Egy élete, egy esélye van mindenkinek, hogy boldog legyen, hogy megtalálja önmagát, kitalálhassa, mit szeretne ettől az élettől. Ha hagyja, hogy a család, a környezete befolyásolja az életét, akkor megkeseredik és semmi nem lesz elég édes ahhoz, hogy élvezze az életet. Attól, mert "önző módon" a saját életét választja mások elvárásai helyett, még nem lesz rossz ember. Sőt, szerintem így lehet igazán hasznos tagja a társadalomnak.

Sajnos a fentiek saját tapasztalatból származnak. A saját véreim próbálták mindenáron szétzilálni a házasságomat, mert nem olyasvalakit választottam, akit ők elfogadtak volna és nem úgy éltem, ahogy elvárták volna. Szerették volna, ha jó fiú módjára kiszolgálom minden igényüket, főleg a testvéremét. Sokáig ment az adok-kapok, hosszú évekig tartott a mosolyszünet, de most már úgy tűnik, felhagytak ezzel, mert rájöttek, hogy ezzel teljesen elveszítenek, az pedig elfogadhatatlan a számukra. Most már csak a testvérem "ügyét" nyomják, de egyre csökkenő lendülettel és lelkesedéssel. Ennek örülök, de ettől még figyelek, mert az ördög sosem alszik ...

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,012
    4,387 tetsziket kapott 2,956.topicban
    Blog Entries
    4
    Akkor te már a 3. vagy itt, akit a családja betámadt, mert ellenezték a házasságát.

Nem is sejtettem hogy ez ennyire sűrűn előforduló probléma.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    7
    26 tetsziket kapott 17.topicban
    Remélem, hogy nem az, mert nem túl vidám dolog

9. The Following 2 Users Say Thank You to coco For This Useful Post: