Oldala 2 of 21 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 201

Topic: Emberi természet

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    (Persze az biztos hogy van aki nagyon szerencsés és olyan barátai vannak akikre végtelenül számíthatnak, minden helyzetben és a barátság örökre tart. Csak nem tudom hogy ez mennyire gyakori.)
    Nos akkor én szerencsés vagyok mert van olyan barátom kettő is akikkel bármikor számíthatunk egymásra. nyugodtan aludnék bármikor ha tudom hogy Ő ébren van és fordítva is. bár mindkettő közel 25 és 30 éves barátság és tényleg jóban rosszban. bár ezeknek sok előzménye van amit most nem írnék le, de ha valami történne velük elindulnék a pokolba is mert tudom hogy nem lennék egyedül.
    mi a barátság ? egy vicces példa:
    hajnal 3-kor felhív a barátod
    - szia, valakit megöltem.
    - hello, vigyek lapátot vagy van ?
    ennyi én nem több.

2. The Following 4 Users Say Thank You to astonferi For This Useful Post:

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Tetszik adás
    60
    368 tetsziket kapott 175.topicban
    Szerintem bármenyire sujkolja mindenki hogy csoportba igy jobb ugy jobb szerintem nem igaz. Csoportba lesznek olyan emberek akik csak hátráltatják a többieket de ugyanugy el fogják várni az ellátást. Ezenkivül ugyis lesznek nézet eltérések és keresni fogják az alkalmat mikor lehet okoskodni kritizálni a másikat ki fogják használni akit lehet akit meg nem azt kiközösitik.
    Csoportot csak akkor tartom életképesnek ha MAX 5 összeszokott egymásban teljes mértékben megbizó életképes emberekböl áll.
    Itt kezdödnek a problémák. Nekem pl 1 ember van akinél ez teljesül. Nagyon nehéz olyan embereket találni akibe megbizunk. Az emberek nagy része hülye megbizhatatlan és kétszinü. 2000 év alatt az emberek sikeresen bizonyitották hogy hülyék. Nagyon könnyü öket irányitani és ez ki is használták. A nagyobb tömegek nem rendelkeznek megfelelö inteligenciával. Vezetö kell nekik akinek értelmesebb személynek kell lennie. A demokrácia egy elég téves ut. Fontos dolgokban megossza az egész csoportot /társadalmat. És minden ember mindig tőbbre vágyik hatalmat akar. Ujabb nézeteltérések. Egy vezetövel aki ésszerüen gondolkodik sokkal hatékonyabban müködnek a dolgok. Persze ha épelmélyü ember a vezetö akit nem befolyásol a hatalom nyereségvágy és a többi.
    Szerintem ezután mindenkinek nyitott a kérdés csoportba vagy egyedül. Persze ez nagyban helyzetfüggö.
    Egyedüllét ezzel szemben rengeteg elönyel jár szabad döntéshozatal nem tartozol felelösségel senkiért nem tart vissza senki. De itt az egyetlen és nagyon fontos ellenérv hogy nem lehet senkire számitani. Ezért szerintem a legjobb egyedül vagy nagyon kis létszámu csoportal ahol van kinevezett vezetö.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Az utolsó mondatod a fontos: kis létszámú csoport és kinevezett vezető.
    Soha a történelemben nem működött a demokrácia, kizárólag erős kézzel vezetett csoportok és államok voltak képesek a terjeszkedésre és fennmaradásra. A vezérlő erő pedig általában a hatalomvágy, nyereségvágy és a félelem volt. A kevés archaikus közösség, mint az amishok, Krisna falu eltérnek ettől a modelltől, de létezésük csak egy polgári társadalom keretein belül adott. Érdemes azért megnézni a Krisna falu modelljét, mert az egy működő közösség olyan emberekből, akiket összefújt a szél, de legalább azonos ideológiai alappal rendelkeznek. Ez a falu is egy határozott vezetőnek köszönheti a létezését, aki leszabályozta a működését, felépített egy minitársadalmat, aminek a keretrendszere lehetővé teszi az együttélést és közös munkát. Ott is ugyanolyan emberek élnek, mint bárhol máshol, de elfogadják az adott követelményeket és több éves próba előzi meg a csatlakozást.
    Ez a model a fenntartható közösség modellje, amelyben az egyéni célok alá vannak rendelve a közösség céljainak és mindenki kiveszi a részét a munkából. Természetesen ott is bőven van személyes probléma, de ők is csak emberek.
    Magányos harcosok, kis családok pedig csak a filmben élik meg a másnapot, káoszban lemorzsolódnak, de nagyon gyorsan.
    Akik hátráltatják a csoportot, nulla hasznossággal, szintén lemorzsolódnak, nincs rájuk szükség.
    Az a társadalmi forma, ami az elmúlt 40 évben alakult ki a rengeteg léhűtővel és segélyből élővel szociális képtelenség, fenntarthatatlan és rendkívül veszélyes állapot.
    Ez nem sulykolás, hanem a történelem ismerete.
    Egyedül nulla az esélyed, kis közösség képes sok mindenre.
    Last edited by Traveller; 06-10-2013 at 11:42 AM.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,006
    4,383 tetsziket kapott 2,954.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Traveller Hozzászólás megtekintése
    Egyedül nulla az esélyed
    Neki 27 évig sikerült.

http://www.cnn.com/2013/04/10/justic...-hermit-arrest

http://www.guardian.co.uk/world/vide...27-years-video

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    27 év alatt hány ilyenről hallottál? Én nem sokról. És pontosan hogyan is sikerült neki? Mások tulajdonának folyamatos fosztogatásával? Szerinted mennyi ideig maradna életben egy ilyen "remete" olyan körülmények között, ahol nem állnak feltöltött élelmiszer és egyéb raktárak felügyelet nélkül szerteszét az erdőkben? Káosz esetén az első rajtakapott lopásnál fel lesz húzva az első fára az ilyen ember.
    Ez egy remek példa a kivételre, egy békés, civilizált és hatalmas lakatlan területekkel rendelkező országban. Ügyes volt a rejtőzködésben és beszerzésben, de ehhez kell egy olyan hely is, ahol ezt meg tudta csinálni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,006
    Blog Entries
    4
    Mert még nincs az emberiség rászorulva. Ha nem lesz más választásuk akkor majd sokan lesznek egyedül. De mennyi idő alatt bukott volna le, ha csapatban bujkált volna?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    Beszélj jugoszláv túlélőkkel, ha nem foglalkozol a történelem tapasztalataival, a tények makacs dolgok.
    Egyedül el lehet bújkálni egy ideig, de aztán jön az éhség, a hideg, az eső, a fagy, a betegség, sérülés és fel kell adni a pozíciót.
    Itt nincsenek akkor területek, mint az USÁ-ban, hogy hetekig elkószálhat valaki, anélkül, hogy embert látna, napokon belül felfedezik a helyiek az idegen jelenlétét.
    Csapatban pedig az ember nem bújkál feleslegesen, hanem megvédi a lakóhelyét és tulajdonát vagy elveszi a másét. A régi mondás, mint egységben az erő, tapasztalaton alapul.
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,006
    Blog Entries
    4
    Tudom, csak próbálok érveket és ellenérveket is figyelembe venni.

Most az jutott eszembe hogy csapatban milyen példák vannak a problémákra.

Először is a család: ha a saját családodra nézel, minden családtagod végtelenül szereti a másikat, vagy vannak összetűzések, akár komolyabbak is, egymás háta mögött kibeszélések és hasonlók?
    Baráti kör: minden barátod bírja a többieket, vagy vannak olyanok akik utálják az egyiket-másikat? Ha beszélsz az egyikkel, akkor ő sose mond rosszat a másik barátodról?
    Ismerősök - jó példa az iskolás osztály: mikor iskolás voltál akkor minden osztálytársad kijött a többi osztálytársaddal? Sose volt komoly vita, verekedés, lopás, veszekedés, gyűlölködés, piszkálódás?

És emellett kell arra gondolni, hogy SHTF még nem is volt. Ha jönne egy komoly helyzet és összezárnád ezeket az embereket, akkor hány nap, hány óra kellene az első komoly probléma kialakulásáig? Emlékszem hogy az iskolában elég volt néhány óra, hogy elkezdődjön "az erősebb kutya közösül" felállás.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Személyes példám van arra hogy a legjobb barátok közös élményekben és közös megpróbáltatásokban edződnek meg, akikkel tényleg úgy vagyok hogy szinte a testvérem azokkal valamin keresztül mentem, jó vagy rossz egyaránt volt. Volt olyan barátom aki amikor bátornak kellett lenni visszavonult mert félt, hátraszóltam és nem válaszolt senki. De később rájöttem hogy nem azért tette mert áruló lenne csak mert be volt fosva, és az évek alatt szépen feltornáztuk közösen a bátorságát, pedig akkor sokan gyávának tartották.
    Valami oylasmire akarok kilyukadni hogy a barátság csak úgy tud létrejönni ha vannak eggyütt megélt dolgok, és nem is kell minden esetben azonos nézetű embereknek lenni, példa erre a háború ahol nagyon mély barátságok szövődnek. Én biztos vagyok hogy azok az emberek akikkel egy SHTF esetén eggyütt lennék szép lassan biztosan összeszoknánk. Nekem is voltak problémáim, olyanok a barátaimmal amik felett szinte nem tudtunk tovább menni mégis az emlékek és a múlt ezt felül írta.

És végszónak anynit hogy én is a kiscsoportokban hiszek, 8-10 fő az ideális, ennyi ember nagyon de nagyon sok mindenre képes, ha össze tudnak dolgozni.

11. A következő fórumozóknak tetszett Daniui hozzászólása:

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    És olyan ember mindig akadhat aki nem tud eggyütműködni, itt vagy meg lesz később a beilleszkedésre a lehetőség vagy nem, ha akarja és tényleg be akar uilleszkedni akkor abban biztos vagyok hogy be tud majd i8lleszkedni.