Oldala 13 of 13 ElsőElső ... 3111213
Eredmény 121 to 129 of 129

Topic: Kutyák

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 142
    Given: 242

1 Not allowed!
    Szerintem csak arról van szó hogy ha elképzeljük ahogy kutyák, macskák és madarak ágakat gyűjtenek tűzhöz, akkor mindenkinek mesébe illő kép jut az eszébe.

Komoly SHTF-ben a madár az étel (valószínűleg mindegyik, legyen az galamb, sas, varjú vagy bármi más). Kutya védelemre használható, a macska meg persze irtja a rágcsálókat, esetleg fog is valamit. Nálunk a macskáink nem csak pici egeret fognak, volt olyan kis termetű macskánk ami nagyobb patkányt fogott mint ő maga volt. Azt meg már A pusztító című Stallone film óta tudjuk, hogy a patkányburger az finom.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 12

0 Not allowed!
    " Szerintem csak arról van szó hogy ha elképzeljük ahogy kutyák, macskák és madarak ágakat gyűjtenek tűzhöz, akkor mindenkinek mesébe illő kép jut az eszébe. "
    A lényeget Túlélő leírta . Sokszor nonszensz , álomvilágbeli dolog , amit írsz ... A felforgításhoz meg annyit , hogy a beépített ügynökök még időnként találkozni is szoktak más biztos beépített ügynökökkel a fórumról , és nem álomvilágban élnek , hogy majd áruház , iroda álmenyezete felett laknak , vagy csatornában , vagy más nyaralójában laknak , ha úgy adódik ....

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Pedig más nyaralójában lakom vagyis laktam októberig, most víztelenítés lesz áprilisig. Csak fizetek is érte. szóval hellyel közzel bejött az irány. lassan meglesz a saját is illetve BOL ok a környéken.
    Nagy Zoltán

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Kutyájuk mentette meg a hódmezővásárhelyi család életét
    2017. 12. 26.

"Nyüszített és zavartan viselkedett egy hódmezővásárhelyi család kutyája, így jelezte, hogy baj van: magas a levegő szénmonoxid tartalma a lakásban. A baleset egy nappal az ünnepek előtt történt – adta hírül az RTL Klub Híradója.

A kiskutya ébresztette a családot, ezért nem történt tragédia.

A családfő az RTL-nek elmondta, október óta fűtenek, sokáig nem volt gond a kazánnal. Aznap este, amikor a kutya rosszul lett, azonnal sejtették, hogy mi lehet a baj. Az apa elzárta a kazánt és kinyitotta az ajtót, hívta a mentőket és a tűzoltókat.

Mindenkit kórházba vittek, ahol megállapították, hogy az egyéves kislányuk szenvedett enyhe szénmonoxid-mérgezést. A szentesét azonban már otthon tölthették."

https://24.hu/belfold/2017/12/26/kut...csalad-eletet/

0 Not allowed!
    A kutyáknál hasznos funkció lehet még a szarvasgomba keresés. Elméletileg jobb, mint a malac, mert a malacot nehéz visszatartani attól, hogy megegye, kezd is kikopni a divatból, kitúrták a kutyák. Viszont szerintem prepper szituációban nem érdemes ezzel foglalkozni, mert nem jó a ráfordított energia-kajamennyiség aránya.
    Kutyát beteg/sérült családtag/csapattag esetén is hasznos lehet kiképezni. Itt nem csak a vakvezetőre, hanem pl. mozgássérült segítőre is gondolok: feladja a leesett tárgyakat, stb.... Egy sima csonttörés esetén is hasznos lehet, h odaadja az elejtett mankód vagy odavisz valamit az asztalról, hogy ne kelljen felállnod.
    Amúgy én is 3-4 tagú keverék falkára szavazok házőrzés esetén. Saját tapasztalat, hogy simán vadászgatnak maguknak eleget a mezőn, nyáron szinte sosem eszik meg a tápot. Munkát is megosztják, tisztában vannak vele kinek mik az erősségei.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 20
    Given: 32

0 Not allowed!
    Szerintem ha nincs kikepezve semmire se akkor is haszna van, erzelmileg feltolt, ha magad alatt vagy es mar feladnad. Tenyleg huseges tars, es egy SHTF alatt ha mar csak azt kihasznalod, hogy jobbak az erzekszervei (hallas, latas, szaglas), es a megerzesei, elobb eszre vesz barmit mint te mar nyertel vele. Melletunk mindig volt, es lesz is kutya.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Videó Blog - #23 - Kutyavigyázós horror

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 7

0 Not allowed!
    Szerintem próbáld meg a dolgot. Ha sikerül lesz tüzifád, ha nem sikerül akkor is lesz egy kutyád.
    Én nem tökölnék vele. Ami erdőkben járni szoktam ott túl nagy fák vannak ahhoz, hogy egy kutya elvigye. Az apróknak meg nincs fűtőértéke. A kutyának szállítható méretű ágakból kevés hever a földön.