Oldala 2 of 10 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 100

Topic: Kutyák

Junior Member BZ69's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    8
    17 tetsziket kapott 7.topicban
    Prepper szempontból nekem a közép ázsiai juhász a legszimpatikusabb.
    Nagytermetű, de kevesebbet eszik, mint egy németjuhász, vagy egy roti.
    Igénytelen, bírja a hideget, meleget. Őrzi a területet és a családot, nekimegy bárminek ami azt veszélyezteti.

P
    Guest
    A nagytestű pásztorkutyák általában sokkal kevesebbet esznek a testtömegükhöz képest, jól hasznosítják még a silány kaját is. Nekem pont a kangal egy nagy kedvencem, ennek praktikus oka van (az egyik jelenlegi kutyámról felnővén derült ki, hogy hosszú szőrű - azaz nagy kínlódás neki is, nekem is ezzel az élet...). A hosszú szőr nem ad annyi védelmet, hogy megérje.

Egyébként személyi riasztóként már nagyon sokszor beváltak otthon és terepen, szeretek velük éjjelente is barangolni a határban. Emlékezetes túlélős - őrző-védős sztorim eddig hál' isten nincs. Talán annyi előnyüket élveztem szegénykéknek eddig a "szemem-fülem-orrom" képességeiken kívül, hogy ha vérszomjas dögök támadtak ránk, először fajtársak lévén mindig rájuk mentek, így sokkal előnyösebben tudtam őket is és magamat is védeni. Azért amikor három kau üldözött minket másfél km-en, sovány vigaszt nyújtott ez a gondolat.

3. A következő fórumozóknak tetszett P hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,160
    4,535 tetsziket kapott 3,042.topicban
    Blog Entries
    4
    Tekerjetek mert lemaradtok!

http://www.liveleak.com/view?i=5ae_1414409012

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Bacskiskun
    Tetszik adás
    97
    97 tetsziket kapott 60.topicban
    Prepper szempontbol a kis es a nagy kutyanak is van elonye/hatranya! Szituban korlatozott/szukos az elelmiszer, igy a nagykutya hatrany a tobbletfogyasztas miatt! Viszont van amikor jol jon a meret! Vedelem, mentes, stb... A kicsinel, kozepes meretueknel ertelem szeruen nem tudnak ugy vedeni, viszont konnyebb az ellatasuk! Jelzonek, tarsnak ugyaugy, ha nem jobban mukodnek mint a nagyok!

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,160
    4,535 tetsziket kapott 3,042.topicban
    Blog Entries
    4
    Mindig macskákról teszek ki videókat, de ezúttal itt egy kutyás.

Sáros volt a rendszámtábla és emiatt olvashatatlanná vált. Megállította a kocsit a rendőr, mondta neki hogy mi a gond, meg hogy nem nagy ügy, csak le kéne takarítani. Az utas próbált a rendőr mögé lopakodni hogy leüsse, de ekkor a rendőrkutya akcióba lépett. A sofőr meg fegyvert akart rántani, de a rendőr őt lerendezte, így nem lett tragédia a közúti igazoltatásból.

(Az események 1:00 után pörögnek fel.)

Vaú.

7. The Following 2 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Tetszik adás
    30
    28 tetsziket kapott 18.topicban
    Minél nagyobb egy kutya, általában relatíve annál kevesebbet fogyaszt. Mármint egy 40 kilós nem igényel kétszer annyit, mint egy 20 kilós. Apropó, az én 20 kilós kutyám kb. annyit eszik, mint a 6 kilós macskám. A pásztorkutyák pedig az igénytelenek közé tartoznak, megélnek sovány koszton is, hiszen ehhez alkalmazkodtak. Mint lóban a kazahsztániak.

A kutya, és a ló felbecsülhetetlen prepper szempontból, akár védelemről és hűségről, akár tájékozódásról, akár szállításról / teherhordásról, akár riasztásról, jelzésről van szó. Mostanában viszont megtanultam, hogy a jól egerésző macska is az. A rágcsálók akkor is hozzák a fertőzéseket, ha a közösség zárt, és a macska általában nem fenntartója, közvetítője a ránk veszélyes nyavalyáknak. A rágcsálókat meg nagyon megutáltam, itt, a vályogházban.

9. A következő fórumozóknak tetszett Scabiosa hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    152 tetsziket kapott 104.topicban
    Nemrég került hozzánk egy másfél hónapos német vizsla keverék. Mit javasoltok a neveléséhez?
    Nem tudom lehetséges-e de szeretném megtanítani arra is, hogy kacsát, gerlét, esetleg fácánt, ha lát, megfogja nekem.

Mire érdemes még? És hogyan?

Továbbá!
    Ha valakit érdekelnek a kölykök, 2 kan és egy szuka még van belőle a szomszédomnak, ingyen elvihetőek. Herceghalomra kell jönni értük. Vizsla alkatúak lesznek, értelmes kölykök.
    DSCF5704.jpgDSCF5722.jpg

Az előző kutyát sajnos elgázolták, miután kiszökött, hogy elüldözzön pár kóbor ebet, az ebrendészet nem végzi a dolgát, de nem lehet mit tenni. Az a kutya ezeknek a kölyköknek az anyjától született még, okos, jó kutya volt.
    Last edited by glassbox; 12-05-2014 at 08:15 AM.
    Nagy Zoltán

11. The Following 3 Users Say Thank You to glassbox For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Tetszik adás
    30
    28 tetsziket kapott 18.topicban
    Alap engedelemességenen túl én a nyomkövetést nagyon erősen javaslom! A leghasznosabb kutyaszolgáltatás a riasztáson kívül. Az ösztöneit viszont kiskorától nagyon szigorú keretek közé kéne fogni, mert a visszájára sül el, ha nem tudod, mit csinálsz, és úgy neveled rá a prédázásra. Először is, a préda a tiéd, a kutyának meg sport, parancsra, nem pedig fordítva. Különben kapsz egy megbízhatatlan ebet, ami a saját szakállára, önmagát is veszélyes szituba sodorhatja.

13. The Following 2 Users Say Thank You to Scabiosa For This Useful Post:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Nekem volt Drótszőrű német vizslám..tényleg nagyon okos volt és rendkívül aktív, ha feladatról volt szó. Figyelj oda, hogy soha ne unatkozzon, mert elfoglalja magát(nálunk pl a szomszéd csirkéit vadászta le, vagy másfél hónap alatt megtanulta nekifutásból átugrani a kerítést)
    Ennél a fajtánál az ösztönöket kell, a megfelelő irányba terelve képességgé fejleszteni és lemozgatni az állatot, mert egy vizsla még egy udvarban sem boldog igazán..erdő kell neki, meg sok futás

15. The Following 2 Users Say Thank You to Grafitos For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    224
    160 tetsziket kapott 95.topicban
    Szeretném tudni, hogy ha nem veszek kutyakaját, akkor mit esznek az ebek? Mondjuk tanya szitu, van 2 nagytestű (Őrző-védő, terelő) meg egy két kistestű (patkányozó, terelő)
    Azért 4 kutya kell nekik a kaja, nincs minden nap disznóvágás. Ételmaradék kevés lehet.