Oldala 9 of 10 ElsőElső ... 78910 UtolsóUtolsó
Eredmény 81 to 90 of 100

Topic: Kutyák

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,147
    4,529 tetsziket kapott 3,038.topicban
    Blog Entries
    4
    FCI Dog dance World Championship 2016 – Freestyle final - Lusy Imbergerova and Deril (Italy)

Ádám Csaba
    Guest
    Eladtam a tenyészkutyákat időhiány miatt, így egyedül maradt a labrador kanunk. Nagyon vágyott a társaságra, így szereztem mellé egy lányt. Rudi 1 éves lesz január elején, a másik meg 8 hónapos. Egész nap képesek játszani. Jó látni, hogy ilyen boldogok. A jövő évtől gondolom tele leszűnk kiskutyákkal. Ha valakit érdekel majd fajtatiszta zsemleszínű labrador kis pénzért, akkor az nyugodtan keressen.

3. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Ádám Csaba
    Guest
    Napok óta próbálják a tüzijátékokat, de tegnap este volt egy 5 perces sorozat. A két kutyát néztem, hogy miként reagálnak rá és szerencsére teljesen figyelmen kívül hagyták. Úgy gondolom nem lesz gond ma éjszaka sem.
    Sajnálom azt a sok kutyát aki ma este valamiért elkóborol otthonról.

5. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,147
    Blog Entries
    4
    Én ha lövök a hátsó kertben, a macskáinkat egyáltalán nem érdekli.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    ..amíg mögötted vannak...

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A kutyákat viseli meg jobban ez a hangzavar. Vagy nem?

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5641
    Korai tibeti feljegyzések említenek egy kistermetű házikutyát, mely éppolyan vastag bundájú, mint a tibeti masztiff, de sokkal jobb hallása révén az ő feladata volt veszély esetén riasztani termetesebb társait.
    Szerintem nem egyformán hat a kutyákra sem a hangzavar.Függhet fajtától,kortól,hallásélességtől,neveléstől,idegre ndszertől.
    Nem árt ha a gazdi ismeri a kutyáját.
    Azt már megfigyeltem a természetben kalandozások során,hogy iszonyat messziről meghall mindent a kiskutyám és jelez.De viszont óvni kell az ilyen sokkhatásoktól,mint a petárdázás,mert Őt jobban igénybe veszi,mint minket.Hangosabb,riasztóbb lehet nekik,mint nekünk.Ráadásul,nem is tudják,hogy most mi van,mi történt,miért van ez?!

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5641
    Korai tibeti feljegyzések említenek egy kistermetű házikutyát, mely éppolyan vastag bundájú, mint a tibeti masztiff, de sokkal jobb hallása révén az ő feladata volt veszély esetén riasztani termetesebb társait.
    Szerintem nem egyformán hat a kutyákra sem a hangzavar.Függhet fajtától,kortól,hallásélességtől,neveléstől,idegre ndszertől.
    Nem árt ha a gazdi ismeri a kutyáját.
    Azt már megfigyeltem a természetben kalandozások során,hogy iszonyat messziről meghall mindent a kiskutyám és jelez.De viszont óvni kell az ilyen sokkhatásoktól,mint a petárdázás,mert Őt jobban igénybe veszi,mint minket.Hangosabb,riasztóbb lehet nekik,mint nekünk.Ráadásul,nem is tudják,hogy most mi van,mi történt,miért van ez?!
    Vannak tudományos megfigyelések/vizsgálatok fajtákra, de adott fajtán belül két egyed se egyforma. Nekünk nincs macskánk, de anyóséknál van 3 is. Azok például nem reagálnak a petárda zajra. Nem is igazán hallottam még olyan macskát akit zavarna. Viszont a kutyákat nagyon ingerli, sajnos...

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,527
    1,164 tetsziket kapott 763.topicban
    Volt egy német vizslánk, ő ha durranást hallott már kapkodta is a fejét hol esik le valami
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

12. The Following 2 Users Say Thank You to raktaros For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,147
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    A kutyákat viseli meg jobban ez a hangzavar. Vagy nem?
    Gondolj arra hogy sok kutyát vadászni visznek, vagy rendőröknek segítenek és kergetik a rablót lövöldözés közben, vagy akár háborús övezetbe is kiviszik őket.

Szerintem csak némelyik kutya allergiás a hangos zajra. Volt egy kutyánk, az tényleg félt a tűzijátéktól. De nem a hangjától, mert a belvárosban volt tűzijáték, a kutya meg a város szélén volt. Szóval nem a hangerő volt a lényeg, hanem csak hogy valami halkan puffogott. Nem tudom mi volt vele a baja. (Azt még hozzátenném hogy rossz körülmények közül érkezett a házunkhoz, az előző gazdája nagyon rosszul bánt vele. Lehetséges hogy ez egy ok arra, ha egy kutya nem szereti a tüzijáték hangját? Amúgy semmi mástól nem félt. De a tűzijátéktól se őrült meg, csak csendben bujkált, meg olyankor be akart jönni a házba.) Talán csak az volt a baja, hogy évente csak 2-szer történt és emiatt furának érezte és összezavarodott tőle. De nem volt gond, elbújt a házában, meg volt hogy beengedtük. Kibírta azt a 10 percet, utána meg nem volt problémája.

14. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása: