Oldala 6 of 6 ElsőElső ... 456
Eredmény 51 to 52 of 52

Topic: Prepper könyvtár

0 Not allowed!
    A történelmi témájú regényeket mennyire tartjátok hiteles forrásnak?
    Nemrég olvastam egyet arról, hogy hódították meg Texast a telepesek és hogy készültek a semmiből az ottani életre, illetve hogyan építkeztek az indiánok ellen. Esetleg ami kiemelhető belőle és hasznos lehet másoknak: addig egy pillanatra se álltak le amíg nem lett kész az erődítmény ( kör alakúra csinálták fa oszlopokból és belül kisebb részekre osztva külön a családoknak.) mert nem tudtak félelemben aludni, hogy éjszaka bármikor átvághatja valaki a torkukat. Tropára dolgozták magukat pihenés nélkül, pszichológiai mozgatórugójuk pedig a gyerekeik védelme volt. Mikor kész lett az erődítmény és végre tudtak egy jót aludni, utána láttak minden másnak neki. Még azzal se foglalkoztak addig, hogy elmenjenek a 100 méterre lévő patakba fürdeni egyet. (Magyarul nincs meg szerintem, ha valakit érdekel angolul akkor Arthur Japin: Someone found)
    Történelmi témájú regényeknél én azt tartom forrásként érdemesnek, ahol van a végén irodalomlista. Abból eléggé ki lehet szűrni, mekkora tudást rakott mögé a szerző.
    A másik ami szerintem fontos, hogy gyakran találni antikváriumokban 1-200 Forintért régi háztartási praktikás könyveket. A 70-80-as évek előtt kiadott bármit érdemes szerintem megvenni. Rengeteg tartósítási/tisztítási/újrahasznosítási trükk van benne. (Sőt futottam már bele noname kiadónál, hogy simán kiadtak egy ezer évest újranyomtatva újként.)
    Nekem a személyes kedvencem:
    Gonda Irén: Háziasszonyok aranykönyve, Mit hogyan tegyünk el télire, avagy bespájzolunk?
    Egyenként felsorolja a zöldségeket/gyümölcsöket, mi az ami elrakható és leírja mik a lehetőségek vele. Arra is kitér, hogy a háztartás mérete hogyan befolyásolja a spájzolást. Azt nézem, hogy már 200 Ft-ért megvehető.

0 Not allowed!
    Termelésre berendezkedett preppereknek ajánlatos itt is körülnézni:
    http://www.omgk.hu/
    Vásárolni is lehet könyveket (néha kicsit drágállom) mindenesetre ki lehet fogni olyan szakmai könyveket a téged érdeklő témában, amiért valószínűleg megéri kiadni nagyobb összeget. Kiállítások, előadások is szoktak lenni amúgy, de én még nem voltam, nem tudom mennyire jó információforrás.