Oldala 6 of 6 ElsőElső ... 456
Eredmény 51 to 53 of 53

Topic: Prepper könyvtár

0 Not allowed!
    A történelmi témájú regényeket mennyire tartjátok hiteles forrásnak?
    Nemrég olvastam egyet arról, hogy hódították meg Texast a telepesek és hogy készültek a semmiből az ottani életre, illetve hogyan építkeztek az indiánok ellen. Esetleg ami kiemelhető belőle és hasznos lehet másoknak: addig egy pillanatra se álltak le amíg nem lett kész az erődítmény ( kör alakúra csinálták fa oszlopokból és belül kisebb részekre osztva külön a családoknak.) mert nem tudtak félelemben aludni, hogy éjszaka bármikor átvághatja valaki a torkukat. Tropára dolgozták magukat pihenés nélkül, pszichológiai mozgatórugójuk pedig a gyerekeik védelme volt. Mikor kész lett az erődítmény és végre tudtak egy jót aludni, utána láttak minden másnak neki. Még azzal se foglalkoztak addig, hogy elmenjenek a 100 méterre lévő patakba fürdeni egyet. (Magyarul nincs meg szerintem, ha valakit érdekel angolul akkor Arthur Japin: Someone found)
    Történelmi témájú regényeknél én azt tartom forrásként érdemesnek, ahol van a végén irodalomlista. Abból eléggé ki lehet szűrni, mekkora tudást rakott mögé a szerző.
    A másik ami szerintem fontos, hogy gyakran találni antikváriumokban 1-200 Forintért régi háztartási praktikás könyveket. A 70-80-as évek előtt kiadott bármit érdemes szerintem megvenni. Rengeteg tartósítási/tisztítási/újrahasznosítási trükk van benne. (Sőt futottam már bele noname kiadónál, hogy simán kiadtak egy ezer évest újranyomtatva újként.)
    Nekem a személyes kedvencem:
    Gonda Irén: Háziasszonyok aranykönyve, Mit hogyan tegyünk el télire, avagy bespájzolunk?
    Egyenként felsorolja a zöldségeket/gyümölcsöket, mi az ami elrakható és leírja mik a lehetőségek vele. Arra is kitér, hogy a háztartás mérete hogyan befolyásolja a spájzolást. Azt nézem, hogy már 200 Ft-ért megvehető.

0 Not allowed!
    Termelésre berendezkedett preppereknek ajánlatos itt is körülnézni:
    http://www.omgk.hu/
    Vásárolni is lehet könyveket (néha kicsit drágállom) mindenesetre ki lehet fogni olyan szakmai könyveket a téged érdeklő témában, amiért valószínűleg megéri kiadni nagyobb összeget. Kiállítások, előadások is szoktak lenni amúgy, de én még nem voltam, nem tudom mennyire jó információforrás.

1 Not allowed!
    Mostanában Fekete István uradalmi élet témájú műveire kaptam rá (gyerekkoromban olvastam utoljára az állatokkal kapcsolatos regényeit, érdekes volt most más témát olvasni tőle.). Nem konkrétan prepper, de sokat lehet tanulni belőle a paraszti életről, magyar gazdálkodási tapasztalatokról esetlegesen pszichológiai/társadalmi kérdésekről. Unalmas esős délutánokra ajánlom. pl: Fekete István: Gyeplő nélkül