Oldala 2 of 16 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 151

Topic: Áramszünet

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    128 tetsziket kapott 99.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló iMac Hozzászólás megtekintése
    Tavaly készítettem én is egy rézdobozból (azért réz, mivel a faraday ketrec hatásfoka annál jobb, minél kisebb ellenállású anyagból készül) egy Faraday ketrecet, amiben egy iPad mini (rajta rengeteg hasznos könyvvel), egy Nitecore MT2C Elemlámpa (amit most kaptam kézhez akciós áron innen Magyarországról rendelve, mert itt nálunk sajnos drágább ), egy napelemes akkutöltő, tartalék akkuk és egy dinamós rádió található.
    Milyen napelemes aksitöltőd van ?

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    11
    15 tetsziket kapott 11.topicban
    Ha már a faraday kalitka kell, akkor nagy a baj. Hiába védem meg a cuccaim, úgyse tudom használni, mert a hozzá való infrastruktúrát (nincs áram az ipadhoz, nincs átjátszótorony a telefonhoz, stb...) nem védte faraday kalitka.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,065
    4,467 tetsziket kapott 3,004.topicban
    Blog Entries
    4
    Ha a napelemes akkutöltő kint van a szabadban, akkor azt éri az EMP. Azután az még használható, vagy nem?

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,514
    1,163 tetsziket kapott 762.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Túlélőhalott Hozzászólás megtekintése
    Ha már a faraday kalitka kell, akkor nagy a baj. Hiába védem meg a cuccaim, úgyse tudom használni, mert a hozzá való infrastruktúrát (nincs áram az ipadhoz, nincs átjátszótorony a telefonhoz, stb...) nem védte faraday kalitka.
    Én valamikor nézegettem ebook-okat mivel nyomtatott könyveket nehezebb beszerezni mint az elektronikusat.
    Meglepődve láttam, hogy akár egy hónapot is elmennek egy töltéssel.
    Mellé kell tenni a napelemes vagy tekerős töltőt is. De én tennék pár adóvevőt is .
    Én nem gondolkodtam még az emp védelemről. Mindenki készül rá?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    16
    37 tetsziket kapott 24.topicban
    Ha embereknek nincs hova elmenni áramszünet alatt, akkor össze kell fogniuk. Emeletes házakban szükséges lesz egy áramfejlesztő, amit le lehet helyezni a tágabb alagsori részen. Ez működtethet helyi világítást, az elektromosan nyíló kapukat, lifteket, egyébként se le, se fel, se ki. Lehet a biciklitárolóban összefogva főzni rezsókon, és némi fűtést is pld olajkályhán, vagy fatüzelésű kályhát beállítani, és rongyokkal rossz cipőkkel stb fűteni.
    Le lehet hordani kempingágyakat, takarókat. Már az elején sok vizet kell felfogni. Össze kell tákolni a komposzt wc-ket rögtön az elején, és lerakni egy sarokba, elfüggönyözni. Mosakodás egy maréknyi vízzel. Ha nagy a nyüzsgés nem megy a betörő se. Biciklivel lehet hírt vinni, hozni, segítséget kérni.

Hosszabb távon ez nem fog működni.

6. A következő fórumozóknak tetszett asszony hozzászólása:

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    11
    15 tetsziket kapott 11.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Én valamikor nézegettem ebook-okat mivel nyomtatott könyveket nehezebb beszerezni mint az elektronikusat.
    Meglepődve láttam, hogy akár egy hónapot is elmennek egy töltéssel.
    Mellé kell tenni a napelemes vagy tekerős töltőt is. De én tennék pár adóvevőt is .
    Én nem gondolkodtam még az emp védelemről. Mindenki készül rá?
    ha nem használod őket, lehet h kibírják egy hónapig is, de ha használod (már pedig ha gebasz van, akkor használni fogod) akkor nem.
    nekem minden ki van nyomtatva és a padláson van egy ládában. minél fejlettebb egy technikai berendezés, annál hamarabb megy tönkre. A ládát és az A4-es papírt nem lehet tönkretenni és még meleget is ad, ha szükséges.

8. The Following 2 Users Say Thank You to Túlélőhalott For This Useful Post:

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Laci én egy A-Solar Solar Booster 4W-os napelemes töltőt használok és ez van a Faraday dobozomban.
    Az e-bookoknak, tableteknek is megvan a hátrányuk, de azt gondolom megfelelően lehet őket védeni. Ma már vannak speciális tokok, amikben sok mindent kibírnak, sőt van már egy eljárás amivel egy vékony filmréteget képeznek a készülékeken és ezáltal teljes mértékben bármilyen elektronikai kütyü vízhatlanná tehető. Az előnyét egy e-booknak és tabletnek abban látom, hogy minden könyv ami e témakört érinti elfér rajta, könnyen és gyorsan kereshető benne bármilyen témakör, könnyű súly. Ezzel szemben a papír alapú kinyomtatott leírások nehezek, kevésbé ellenállóak (tűz, víz, pára, fizikai sérülésekkel szemben), a nyomtatás fakulhat, nehezen mobilizálható stb.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló iMac Hozzászólás megtekintése
    Ezzel szemben a papír alapú kinyomtatott leírások nehezek, kevésbé ellenállóak (tűz, víz, pára, fizikai sérülésekkel szemben), a nyomtatás fakulhat, nehezen mobilizálható stb.
    Ennek ellenére a Gutenberg biblia máig olvasható, míg a 10 éve, aranyalapú, archív fokozatú DVDre mentett anyagok már ma sem.
    Őrzök én is jelentős digitális könyvtárat, másolgatom merevlemezről merevlemezre időnként, de kétlem, hogy kiállja az idő próbáját, mert mivel olvassam majd? A tabletok döglenek, mint légy ősszel.
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Azt azért ne felejtsük el, hogy teljesen más nyomdaeljárással készültek régen és most a könyvek. Mind a tinta anyagösszetételében, mind eljárásban más a technológia, de még a felhasznált papír is más. Ma már nem nagyon törekednek minőségre, szemben az (Guttenberg biblia 1400-as években) akkori céhekre jellemző magas minőségével. Úgyhogy én nem nagyon bízok abban, hogy egy kinyomtatott papíron lévő anyag, kitett körülmények között túlzottan sokáig épségben és legfőképp olvasható formában megmarad. Akkor már inkább mikrofilmben gondolkodnék, ha már mindenáron elektronikus eszközök mellőzése lenne a cél.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    128 tetsziket kapott 99.topicban
    Valaki külföldi fórumokon utánanézhetne , hogy a napelemcellák , tölthető ceruzaakkuk hogy viselik az emp-t .
    Egyébként 1-2 cucc elfér egy fémdobozban , lámpa , kisrádió . A Kossuth rádió a Mo.-i vészfrekvencia katasztrófahejzet esetén . Valahol olvastam , hogy emp védett a rádióállomás .. Az már más , hogy esetleg mit mondanak be benne ..