Oldala 3 of 11 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 102

Topic: Macskák

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    4,869 tetsziket kapott 3,268.topicban
    Blog Entries
    4

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4

Némelyik macskának túl jó dolga van.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    Tudjátok volt az a hír, hogy egy macska túszul ejtett egy családot. Mostanában egy macskás műsort nézek és abban most róla volt szó. A cicának dühkitörései voltak, hetente 1 alkalommal. De nem azért mert bolond volt, hanem egyszerűen valami betegsége van ami fájdalommal jár. Többségében saját maguknak ártanak, de ennél a macskánál mások felé irányult a támadás. A műsort nézve azt hittem hogy a férfi provokálta a macskát, vagy a macska utálta a családot, de egyik sem. Csak beteg a cica.

http://www.theguardian.com/world/vid...-hostage-video

Lehet hogy ennél a másik macskánál is ez a probléma?

http://ktla.com/2014/08/16/terror-ca...ade-situation/

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    469 tetsziket kapott 215.topicban
    Látom nagyon unatkoztok...
    De ha már túlélés: a macskahús gyakorlatilag olyan, mint a nyúl hús. A nyúzása, elkészítése is egyezik. Csak a bordacsontja más. :-)
    Viszont a macska megérzi, ha le akarod ölni. Mintha hét életet kellene elvenni. Nagyon veszélyes, kikaparja a szemed.

Tavasszal ha meg akarjátok kóstolni, összehozhatok egy pörkölt főzést. Ilyentájt mindig sok felesleges macskánk van.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    Ezt már néhány helyen kibeszéltük.Szerintem az is illegális lehet. A másik hogy kutyát macskát bántani akkor mikor nincs éhezés, én nagyon elítélek minden ilyesmit.

Nálunk van néhány macska a házban, nem tudom mit csinálnék nélkülük. Van akinek a kutya a legjobb barátja, van akinek a macska, nálam a macska. Az a helyzet, hogy sok ezer kilométerre vagyok a családomtól, a barátaimtól, mindenkitől akivel tudnék 2-3 szót beszélni magyarul, de angolul se igazán beszél velem senki. Ilyen helyzetben pedig fontos hogy legyen háziállat.

Az egyik fegyveres fórumon olvastam, hogy mennyire legális az, ha valaki halálos eszközt használ a kutyája védelmére egy emberrel szemben. A helyzet az, hogy sokan előbb nyírnának ki egy betörőt, rablót, bűnözőt, minthogy azt lássák hogy a kutyájuknak, macskájuknak baja esik. Szerintem én se nézném tétlenül, ha valaki bántani akarná a cicáinkat.

Ez nem unatkozás csak arról van szó, hogy az ember a társait megbecsüli, még akkor is ha az a társ nem egy másik ember. Legalábbis én ezt vallom.

Van néhány fórumozó, aki kutyás, én lehet hogy egyedül vagyok macskás, de szerintem a lényeg hogy ők ugyanúgy nem ennék meg a kutyáikat, ha társként tekintenek rájuk.

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    469 tetsziket kapott 215.topicban
    Kedves Túlélő!

Azt hishem nincs gondom veled. :-)
    Viszont az emberek töbségébe már kiírtották az alapvető túlélési ösztönt. Ezzel gondom van.

Volt egy ismerősöm, aki úgy kezdett "önfenntartó gazdálkodásba," hogy a 11 kutyája gartása havi százezerbe került. Mára már átlátta, belátta és csak kettőt tart. Másik példa, hogy mifelénk boldog, boldogtalan lovat tart. Többségük csak eszik és semmire sem jó. De tényleg. Mára pedig oda jutottunk, hogy egy ilyen ló megmentésére az emberek hamarabb mozdulnak meg, minthogy megetessenek egy éhes gyermeket.
    Szóval ez itt a baj.

Vannak kutyáim, macskáim, lovaim. Mindnek helye van. Ha nem lenne, nem lennének. Ugyanakkor az elmult években mindent kipróbáltam, amire a Jóisten adott időt. Szántottam, vetettem, fával fűtök, azt eszem amit magam teremtek elő. Megpróbáltam magam számtalan téren. Volt ahol gyenge voltam, volt ahol erős. Tisztában vagyok a képességeimmel.
    Ettem már mindent. Most, amikor pizzát is rendelhetek. Ettem borzot, kecskét, vadat és igen, "házi állatot" is, vagy inkább házi kedvencet. Tudom, hogy a túlélésem érdekében el tudom venni egy állat életét, meg tudom nyúzni, el tudom készíteni, meg tudom enni. Ennyi. Lehet játszadozni, de ki is lehet próbálni dolgokat és lehet képességeinket fejleszteni.
    Mostanában "bőrözök". Hát nem éppen a legnemesebb szakma. De ha tudod és képes vagy rá, akkor hatalmas előnyhöz juttat.

Egy dolog játszani a gondolattal és más komolyan venni. Sokan csak játszanak. Ami tök jó, lehet élvezni...

Ma lovat vágni indultam.
    Sosem tettem még. Hogy mi juttatot idáig, az külön történet. Magam is vártam, hogy képes vagyok e rá. Szeretem és tisztelem a lovakat, mint minden életet. Nekem is vannak, sosem vágnám le őket.
    A vágásra ítélt ló egészséges csődör volt. Szép kiállású és még a természete is jónak mondható. Sajnos ide jutottunk, hogy az emberek vágásra ítélnek egy ilyen állatot, mert ekkora a szegénység.
    Néztem az állatot és úgy döntöttem nem viszem vágóra. Megvettem és elhoztam. Felpároztatom a kancáimat, aztán meglátjuk. Lehet, hogy aztán kolbász lesz belőle, vagy kiheréljük és megmarad igásnak. De ma nem kellett vágni. Volt más lehetőség. Lehet, hogy holnap majd kell, akkor pedig képesnek kell lenni rá. Ennyi.

Amikor macskát ettem, az is erről szólt, hogy képes vagyok e rá.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    Ezt a beszélgetést később átteszem talán az off-topicba, vagy nem tudom.

Voltam már rossz helyzetben, de nekem az a tapasztalatom, hogy míg az éhséget át lehet vészelni, de a lelki sérülés örök. Úgyhogy én mindent sokszor átgondolok, mielőtt cselekszem. Ha végszükség jönne, kilőném az őzet, a vaddisznót, vagy más vadállatot -itt minden fán lakik mókus is, az is ehető. A kutyának-macskának "túl sok" lelke van.

De ha annyira durva lesz egyszer a helyzet, akkor biztos hogy a szomszédok egymásból is főznek majd paprikást.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    153 tetsziket kapott 105.topicban
    2 éve elhoztunk a menhelyről egy német vizslát, mire önbizalomteljes, hálás, határozott kutya lett, a kóbor kutyák szét szedték a kerítést, ez kiment utánuk, hogy elüldözze őket a telekről, és elütötték (már holtan kaptuk vissza). A kert végébe ástam el. Nem jó belegondolni. Másképp is lehetett volna. Jobban megviselt mint egy távoli rokon, vagy ismerős elvesztése.
    Nagy Zoltán

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    Blog Entries
    4
    Ne hagyd kint a pizzát, mert lenyúlja a macskád