Oldala 146 of 147 ElsőElső ... 4696136144145146147 UtolsóUtolsó
Eredmény 1,451 to 1,460 of 1470

Topic: Mit csináltál a héten? Mit prepperkedtél?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    217
    566 tetsziket kapott 375.topicban
    Persze, hogy nem. Apró fémcélokra gondolt a kolléga, illetve felfejleszti: távcsővel, tusa végére rendes válltámasszal, ilyesmik
    Tudod, itt szigorúság van.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

2. The Following 3 Users Say Thank You to WestBam For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    321
    395 tetsziket kapott 154.topicban
    Ez egy elméleti felvetés volt részemről, hogy akár apróvadra is használható lenne annak, akinek van rá engedélye. Csak magától értetődő dolgot nem írok le részletesen

WestBam pedig gondolataimba látott, amikor az optikai tuning vonalat vélte felfedezni a soraim között.

Elnézést, ha félreérthető voltam
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

4. The Following 3 Users Say Thank You to Kamionos For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    1
    73 tetsziket kapott 24.topicban
    Újabb sikerek. Készül a szilva bór, de a bodza nem lett túl jó. Okosodtam a cefre terén is, így nemsoká kifőzethetjük. Meglesz a népi orvosság. jóval több sütőtökünk lett, és még a zeller is elfogadható. tavaszig kitartanánk, bár eléggé rákaptunk a péksüteményekre...

6. The Following 2 Users Say Thank You to palizerhuszár For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    1
    73 tetsziket kapott 24.topicban
    Télire egyre több készletet halmozunk fel. Szépen lett pálinka és igen jó is lett. Láttam pár nagyon jó megoldást üzemanyaggal kapcsolatban. Elkezdtük a magokat is begyűjteni a következő évre.

8. The Following 3 Users Say Thank You to palizerhuszár For This Useful Post:

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    131
    144 tetsziket kapott 83.topicban
    Kicsit átgondoltam az egész prepper koncepciót és a sokat halogatott lakásfelújítással egybe kötve realizáltam az egészet.
    Praktikusan mindent eladtam,elajándékoztam,bolhapiacra vittem ami...csak gyűlt az évek alatt,"majd jó lesz valamire".
    Csak a valóban használt,kedvenc ruhákat,tárgyakat hagytam meg.Az összes digitális infót lementettem egy hordozható vincseszterre,így mindent el tudok vinni 2 dekában...az asztali gépet laptopra cseréltem.
    Az élelmiszer készletet kicseréltem energia felhasználás nélkül ehető készételekre(Mre,nrg-5,szárított hús...)a nehéz,nagy terjedelmű cuccokat(liszt,rizs,olaj,krumlipor,konzervek...)el fogyasztás alatt vannak.A drága korszerű kocsit kicseréltem egy megvigyázott,rém egyszerű, öreg autóra,így pénzem is maradt vész esetére(panzió,albérlet vagy olcsóbb ingatlan)
    De egy esetleges megsemmisülés(pl. lakástűz) esetén sem lesz gond az újra kezdéssel.
    Most úgy vannak a dolgok,hogy gyakorlatilag amire valóban szükségem van,azt kb. egy óra alatt be tudom csomagolni és bőven elfér az autóban.(hat darab sporttáskában elférek)
    ..ha történik valami és menni kell,bármikor bárhol tudok új életet kezdeni(lsd. Csernobili kitelepítés)
    ... úgy élj,hogy mosolyogva halj meg...

10. The Following 4 Users Say Thank You to FreeDoom For This Useful Post:

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Tetszik adás
    202
    635 tetsziket kapott 364.topicban
    Blog Entries
    1
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    Most úgy vannak a dolgok,hogy gyakorlatilag amire valóban szükségem van,azt kb. egy óra alatt be tudom csomagolni és bőven elfér az autóban.(hat darab sporttáskában elférek)
    ..ha történik valami és menni kell,bármikor bárhol tudok új életet kezdeni(lsd. Csernobili kitelepítés)
    akkor most nomad eletmodra vagy berendezkedve

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    131
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    akkor most nomad eletmodra vagy berendezkedve
    Dehogy! +van minden,de semmi nincs ami nem kell.
    ...a kedvenc zenék le vannak mentve,a képek ,videók le vannak mentve,a kedvenc ruhák megvannak,a túra cucc voltaképpen a Bob(kiegészítve pár aprósággal),az íjász felszerelés meg van,pár edény amit valóban használok,tisztálkodási cucc(egy férfinél azért nem nagy dolog)...a többi ?..hát azokat bármikor,bárhol meg lehet vásárolni a világ bármely pontján...
    nem érdemes egy mosógépet cipelni és valljuk meg a szekrény sem túl lényeges...

13. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    249
    551 tetsziket kapott 323.topicban
    Neki álltam nyílhegyet készíteni céllövéshez. Kiváló anyagot találtam hegynek, ami mindenki számára beszerezhető.
    A fénymásoló és nyomtató tonerek belseje tele van acél tengelyekkel. Húsz centi, vagy annál is hosszabb különféle vastagságú rozsdamentes nagy szilárdságú acélból.
    Sikerült belelőnöm az egyikkel, az udvaron egy síndarabba. Olyan mint ha pontozóval bejelöltem volna...

15. The Following 3 Users Say Thank You to fater.lajos For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    131
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Neki álltam nyílhegyet készíteni céllövéshez. Kiváló anyagot találtam hegynek, ami mindenki számára beszerezhető.
    A fénymásoló és nyomtató tonerek belseje tele van acél tengelyekkel. Húsz centi, vagy annál is hosszabb különféle vastagságú rozsdamentes nagy szilárdságú acélból.
    Sikerült belelőnöm az egyikkel, az udvaron egy síndarabba. Olyan mint ha pontozóval bejelöltem volna...
    Hogyan csinálod meg a hegyet?..ellapítod vagy hogyan?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,457
    814 tetsziket kapott 527.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Jó ötlet!

Sikerült szert tennem már pár darab ilyen tengelyre ugyancsak nyomtatókból és szkennerből. A multifunkciós(szkenner és nyomtató egyben) gépekben ettől csak több van.

Ami még értékes ezekben a cuccokban(legalábbis nekem), az a jellemzően 3 db villanymotor, az egyik egy nagyon strapabíró bordás szíjjal, a többi a fogaskerekekkel.
    1db a papírt adagolja, 1 db a nyomtatófejet mozgatja, 1 pedig a tinta szivattyúzását végzi jellemzően tömlős szivattyú segítségével.
    A multifunkciósok esetében a szkenner rész ad egy szép üveglapot és egy (típustól függően)3-4. villanymotort is.
    Az elektronikából is ki lehet menteni ezt-azt, attól függően kinek mire van szüksége.

Ha speciális, kis és közepes erejű húzó rugókra van szükség(pl. egyedi gyártású mechanikai eszközökhöz vagy cserealkatrésznek), akkor a bekrepált videomagnókból(a jól működő darabok értékesek, mert nem gyártanak már ilyeneket) és a rossz audio magnókból ki lehet termelni jó pár fajtát és méretűt.

Rossz képcsöves monitorok némelyikéből méretes(5x5x5 cm-es kb.) alumínium hűtőbordákat lehet kitermelni, ami jó például az SMD ledek és mosfetek hűtésére. A peiltier elemek hűtésére is optimális, mert négyzet alakú a talpa, mint kb. egy P1-es hűtőborda esetén.

Manapság már minden elromlott, kidobásra ítélt elektromos eszközből kiszedem azokat a cuccokat, amelyeket hasznosítani tudok mint univerzális alapanyag.
    Így aztán nem feltétlenül függök az alkatrészboltok kínálatától.

Ez is a felkészülés egy formája ha azt vesszük. Szükség esetén aztán tudni fogom hogy hol kell keresni a szükséges alapanyagokat, mert szétszedtem már pár dolgot addigra.

18. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása: