Oldala 2 of 148 ElsőElső 12341252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 1475

Topic: Mit csináltál a héten? Mit prepperkedtél?

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    én ma gyakorlatoztam. lerohadtam az autópályán ( beállt a motor ) gyerekkel, asszonnyal felcuccolva. 2 órát dekkoltunk mire megjött a sógorom aki elhúzott majd a másik rokon fél óra múlva aki tovább vitte a családot. mindez leállósávban a rendőrök 200 méterre trafipaxoztak de oda nem jöttek volna hogy - hello gond van ? befejezték a pénzgyűjtést és elmentek.
    kaja - pia volt gyerekkel szöcskét gyűjtöttünk meg próbáltam a morált tartani bennük hogy nincs vészhelyzet csak apró malör és semmi pánik. ( nőnél aki utazik az anyjához haza - szerinted ? )
    gyerek jól viselte és meg elvoltam.
    Nekunk egyszer a trabi rohadt le sok-sok eve, meg gyerekent, mindig van nalam konyv, akkor Adrian Mole osszes volt, en elvoltam, mig apam szerelte, ocsem meg majd megbolondult az unalomtol. Nem volt felkeszulve...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 328

0 Not allowed!
    Nálunk elég büdös a csapvíz, meg az íze se a legjobb, főleg nyáron. Télen van hogy iszok belőle, de akkor már inkább a palackos víz. Hiányzik a finom friss magyar csapvíz.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!

Unhappy

Nálunk (hát most elárulom: Szolnok) óriási vihar volt az éjszaka.
    Jégeső, kisebb tornádó...
    Éjszaka pakoltam, rakodtam, reggel meg takarítottam, fertőtlenítés, stb...
    Tőlünk egy utcára lévő, hatalmas magtisztító-műemlék-toronyház-raktár tetőjének 2/3-át levitte. Olyan 160m2-ni palatetőt, komplett gerendázattal, faanyaggal.
    Hála jó istennek mi olcsón megúsztuk...
    Más már nem annyira, de személyi sérülés nem volt.
    Több épület teteje beszakadt, kocsik rongálódtak meg, egész udvarokat beterített a törmelék pala és gerendázat.
    Délelött jöttek a katasztrófavédők nagy kosaras renault-val hogy majd csinálnak vmit a tetővel, fél óra munka utána a daru úgy döntött, hogy fent maradt és letiltott. Több óra szenvedés, telefonálás, internetes segítség és hasonlók után annyit tudtak csinálni, hogy leeresztették a kosarat a gép elé, de a helyére nem tudták visszarakni. A talpalókat sem tudják behúzni. A gyártó szervízkocsiját hétfőn 10-11 körül igérik, svájcból...addig ott dekkol a darus, közvetlenül az épület elött, aminek a maradék teteje bármikor elindulhat, jah és megint villámlik...
    Elszomorító, hogy ilyen technikával védenek-mentenek minket.

vih2-tetőnélkül.jpgvih3.jpgvih14.jpgvih13.jpg

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 106

0 Not allowed!
    Nem gondolkodtál vízszűrőn?

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 106

0 Not allowed!
    Mi megúsztuk tegnap. Érdekes hogy egy sávban tarolt, onnan északra és délre 15km-re még eső sem volt.
    http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/jegeso_szombathelyen

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 328

0 Not allowed!
    Érdemes lehet ilyet venni az ablakokra. Méretre vágni őket és valami akasztót rakni rájuk, hogy 5 perc alatt az összes ablak elé fel lehessen tenni.

http://4.bp.blogspot.com/_23wQqZKqK0...0+15-47-01.JPG

Esetleg az autó tetejére is? Végül is csak néhány négyzetméter lenne, rádobni a kocsi tetejére és az összes szélvédő megmenekül. Nem egy nagy összegű befektetés.

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Vettem egy kötszer csomagot a Lidl-ben 2000-ért. Nem bontottam ki, mert szépen be van fóliázva, de jónak néz ki...
    Így most van összesen három eü dobozom, egy a kocsiban (kötelező), egy olyan, amit már 15 éve gyártottak és ez.

Magyarországon a Katadyn-en kívül van elérhető vízszűrő? Emlegettek valami kínait, ami még elég jó. Látott ilyet már valaki?

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    T72,
    ez nagyon durva! Nálunk csak egy kis eső volt. (nem vagyunk túl messze egymástól...)

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    mit csináltam ?
    kipróbáltam a LIDL-ben és ALDI-ban kapható grillgyújtót. szerencsére óvatosan jártam el.
    kb . 30-40 cm lánggal ég a csajkában nem tudsz melegíteni mert az oldalain túlcsapnak a lángok. iszonyatosan kormól és szaga is van. csajka eldob gyorsforraló edényben felmelegített vizet tényleg ( forrást nem vártam meg) de az edény is annyira kormos volt hogy kb 10 percet sikáltam mire tiszta lett.
    tudom tábori körülmények közt mindegy de NEM, mert semmit nem tudsz a közelébe tenni mert minden kormos lesz.
    most valami más megoldást kell találni hogy csajkában is lehessen vizet forralni és kaját csinálni.
    szerintem a zselés forraló jó lesz kipróbálom és megírom majd.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    A paraffinost vetted vagy a másik fajtát?
    az van ráirva petroleumot tartalmaz. gondolom ez a parafinos de nem volt másmilyen. tűzet gyújtani hibátlan.