Oldala 2 of 27 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 264

Topic: Bug-Out-Location

Moderator fisligery's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    618
    328 tetsziket kapott 197.topicban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    155 tetsziket kapott 78.topicban
    Ezek a beton falak nagyon ridegek nekem, olyan mint valami világháborús bunker. Inkább laknék egy hüttében.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,622
    1,172 tetsziket kapott 768.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló MaRee Hozzászólás megtekintése
    Ezek a beton falak nagyon ridegek nekem, olyan mint valami világháborús bunker. Inkább laknék egy hüttében.
    Nekem is túl mesterséges...
    A bunker meg mehet a hütte alá .

Moderator fisligery's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    618
    328 tetsziket kapott 197.topicban
    A belseje nekem sem tetszik de a külseje igen.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Mondjuk valami tapétát vagy festéket tehettek volna a falra teljesen más lenne a hangulata. De amúgy ha ez meglenne szerintem egész otthonos lenne.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    Meg van a második BoL ötletem is, Tiszánál túráztunk a minap, és az ártéren találtam egy kis kalyibát, szerintem halász kunyhó volt anno. Eléggé el van dugva, szinte teljesen benőtte a gaz, de kisebb javításokkal nyárra-tavaszra tökéletes lenne. Azért a halfogás lehetősége sokat számít szerintem, nagyságrendekkel könnyebb kipecázni valamit, mint levadászni.
    Last edited by MaRee; 09-23-2013 at 07:18 AM.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    22
    54 tetsziket kapott 29.topicban
    Ha a magyar viszonyokat vesszük alapul, akkor egy (!) bázis az amit a többség max. ki tud alakítani vész esetére!
    Ne legyen sok illúziónk! Legtöbbünknek van családja, kiről gondoskodni "illik", vagyis kell, vagyis másról nem is szól a prepperkedése!
    Az egyedülálló "szuper-kanoknak" is vannak felmenői általában. Magukra hagyja őket bajban? Nem hinném!
    Tehát életszerűbb lenne (szerintem) ezen a fórumon két dolgot részletre menően kibeszélni, mégpedig a Bázisra való eljutást bárhonnan, bárhol is vagy, bárhol is van a család és bármivel is kell oda eljutni. Számítani kell a gyalogos menetelésre, mert elég gyakori forgatókönyv a "gépjárművek-nélküli-világ". Ennek alapja a BOB, melyről szól már egy-két topik, de még hiányzik pl. egy családi BOB kialakítású...
    A másik fontos téma lenne a Bázis kialakítása, mely lehetőségeink szerint lehet a saját házunk, nyaralónk, vadászház, szülői ház, nagyszülői ház. A lényeg, hogy tudunk raktározni, gyűjtögetni a védelmet kialakítani, már jóval a baj előtt! Ennek kialakítása már megnyugvással szolgál sok család részére.
    Egy prepper apróbb jelekből is sejtheti, mi fog kialakulni.

Egy ismeretlen, vagy ismert kinti terepen magányosan is nehéz, de családdal még nehezebb. Ha csak 1-2 hét akkor még jó buli is lehet. Ha tovább is tart (miért ne?) akkor bizony nagyobb bajba vagyunk, mint sejtenénk. Tél előtt már fedett és valamennyire fűtött helyre kell vinni a családot, vagy akiket óvni akarunk. Akkor fogsz kapkodni? Van nálad elég felszerelés erre? Nem hinném! Amit tudsz cipelni az 1-2-3 hét cucca max. Egy hosszú túlélésre mindenképpen kell egy, vagy több raktár.
    Szerintem ezek tények és célszerű lenne ennek irányában felkészülni akik nem egyedül akarnak "túlélni" dolgokat és időket!

Időket... mert igazából ezzel kell majd minden embernek szembenéznie.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló MaRee Hozzászólás megtekintése
    Meg van a második BoL ötletem is, Tiszánál túráztunk a minap, és az ártéren találtam egy kis kalyibát, szerintem halász kunyhó volt anno. Eléggé el van dugva, szinte teljesen benőtte a gaz, de kisebb javításokkal nyárra-tavaszra tökéletes lenne. Azért a halfogás lehetősége sokat számít szerintem, nagyságrendekkel könnyebb kipecázni valamit, mint levadászni.
    Magyarországon semmi sincs elrejtve. Ami egy túrázónak szinte észrevehetetlen, arról a helyiek pontosan tudják hol van. És ha úgy alakul biztosan használnák is. Ettől még rendbe lehet tenni, de biztos nem tudnád kizárólagosan használni. És ha őrizetlenül marad, akadhat olyan aki csak heccből vagy gondatlanságból tönkre teszi. De ez szigorúan csak magánvélemény!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    Jelenlegi formájában normális ember számára lakhatatlan, semmilyen emberre utaló jelet nem találtam benne, még madárfészek is volt az egyik keresztgerendán Nem gondoltam, hogy most rendbe rakom, hanem pl SHTF esetén ha épp nyár vagy tavasz van, arra is lehet venni az irányt, aztán majd ráérek ott foglalkozni vele, ha még meg van.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    11
    147 tetsziket kapott 95.topicban
    A gondolatok nagyon is húsbavágóak és érdemiek. Mit fogunk tenni, a családdal, ha menni kell? Kisgyerekeim, idős, beteg édesapám? Távolabbi rokonaimnak mit mondok, ha azzal jönnek, hogy te úgyis olyan sokat beszéltél ezekről a dolgokról, a fene gondolta, hogy igazad lesz, de most igazad lett, mit tegyünk, segíts? közeli barátokat, jó szomszédokat magukra hagyva veszni (pusztulni) hagysz? Amikor azzal jönnek, hogy neked biztosan vannak tartalékaid, adj belőle nekünk is, nem lehetsz ennyire szívtelen, stbstb. Sajnos egyet kell értenem azzal, (alias?) aki azt mondta, hogy kis hazánkban nincs olyan hely, ahol el tudnék bújni. Pláne családdal. Bár én két lehetséges forgatókönyvet vennék alapul. Az elsőben van elektromosság. Ekkor van nagy baj, mert a nagy testvér mindent lát, az kemény betyárélet lesz. Ebben az esetben azt gondolom, hogy nincs esély elbújni és szinte mindegy is, hogy mi van a hátamon. Ráadásul rendes fegyvered sem lehet, nincs lőképzettség, akik még voltak katonák, azoknak sincs rendes kiképzése, legalább is nekem biztosan nincs. Azon is legondolkodtam annak kapcsán, hogy az otthonom legyen a bol, hogy gebasz esetén mi lesz azzal a több ezer fogvatartottal, akik most a börtönökben élik világukat. Ezeket pusztulni hagyja az államhatalom? Mert ha nem ,és kinyílnak a börtönajtók, akkor lesz haddelhadd. Mert a kajapiamelegpi..a az kell. Minden nap. És nekik nem lesznek gátlásaik kiszolgálni magukat az enyémből, meg a tiédből. Nem csak az asszonyod hátsója lesz kívánatos, de lehet, hogy még a tiéd is az lesz! A másik esetben nincs elektromosság, nincsenek műhódok az égen, nincs infrakeresős rohamosztag, aki rám vadászik, stb. Legfeljebb képzett keresőkutyákkal kell megküzdeni, bár ez sem gyerekség. Ebben az esetben lehet bol-ról beszélni. Ebben az esetben meg lehet magam húzni valahol, de előbb-utóbb elárulom magam, és felfedeznek. Na, azt is ki fogom bírni röhögés nélkül. Hát, gyerekek, amiről most beszélünk, az nagggyon kemény dolog.
    Last edited by dínó; 09-24-2013 at 09:44 AM.

11. The Following 5 Users Say Thank You to dínó For This Useful Post: